Tüm Zamanların En İyi Yerli Ve Yabancı Komedi Filmleri


1

Film türleri içerisinde bizleri günün stresinden bir nebze de olsa arındıracak “Komedi Filmleri” bugünkü yazımızın konusunu oluşturuyor. Tüm zamanların en iyi yerli ve yabancı filmlerini eski filmleri de tozlu arşivlerinden çıkararak güzel bir film izleme listesi oluşturmaya çalıştık. Keyifli Seyirler Dileriz!

Komedi Filmleri: “Charlie Chaplin” Büyük Diktatör (1940)

Komedi Filmleri: "Charlie Chaplin" Büyük Diktatör (1940)

Dünyanın en önemli mizah ustası olan Charlie Chaplin’in tüm zamanların en komik filmi The Great Dictator’de Nazi Almanyası’yla ve Hitlerle ilgili espirileri adeta kahkahaya doymanıza sebep olacak.

Modern Zamanlar (1936)

Modern Zamanlar

Modern Times/ Modern Zamanlar, Charie Chaplin filmleri arasında hem komedi hem de eleştirel tarzda bir film olması ile öne çıkıyor. 1936 yılında çekilen bu film günümüze de ışık tutması ile biliniyor.

Komedi Filmleri: “Netflix Klasiği” Hannah Gadsby: Nanette (2018)

Komedi Filmleri: "Netflix Klasiği" Hannah Gadsby: Nanette (2018)

Tam anlamıyla komedi türünü içerisinde barındıran Hannah Gadsby’de ; Nanette, yaptığı stand up gösterilerinde cinsiyete, cinselliğe ve çocukluğa dair şahsi açıklamalar yapan bir komedyendir. Netflix’te yayınlanan yapım, aynı zamanda stand up sektöründe de yeni bir bakış kazandırmaktadır.

Komedi Filmleri: “Dram ve Komedi Harmanı” Hayat Güzeldir (1997)

Komedi Filmleri: "Dram ve Komedi Harmanı" Hayat Güzeldir (1997)

1997 yapımı Hayat Güzeldir her ne kadar dram türünde bir yapıt olsa da içerisinde bir komedi türünde olması gereken tüm özellikleri barındırır. 2. Dünya Savaşının anlatıldığı en iyi filmler arasında olan Life Is Beautiful/Hayat Güzeldir de başrolde bulunan kahramanımız Guido, oğlunu savaşın yıkıcı etkilerinden korumak adına yaşananları bir oyun gibi anlatmaktadır. Her sahnesi ayrı bir dram olan ancak bunu da komedi ile aktaran oldukça etkileyici bir yapım. 1999 yılında vizyona giren Hayat Güzeldir filmi 7 dalda Oscar’a aday gösterildi ve 3 dalda da ödüllerin sahibi oldu.

Geleceğe Dönüş (1985)

Geleceğe Dönüş

En az bilim kurgu türünde olduğu kadar komedi türünde de yer almayı hak eden Back to the Future filmi 80’li yıllara damgasına vuran bir yapım. Filmde, oldukça çılgın fikirlere sahip olan Dr. Brown ile deli dolu bir genç olan Marty arasında yaşananlar anlatılır. Marty, çılgın doktorun icat ettiği 1950 yılına döner. Bu andan sonra olaylar gelişir ve izleyici hem maceraya, hem aksiyona hem de komediye doyar.

Komedi Filmleri: “Efsane Robin Williams” Mrs. Doubtfire – Müthiş Dadı

Komedi Filmleri: "Efsane Robin Williams" Mrs. Doubtfire – Müthiş Dadı

Daniel ve Miranda evliliklerini sonuçlandırırlar ve mahkeme çocukların annede kalmasını uygun bulur. Daniel çocuklarına aşırı sevgi beslemektedir ve onlardan ayrı kalmak istemez. Daniel, kadın kılığına girerek çocuklarına dadılık yapmaya karar verir. Filmde Robin Williams muhteşem oyunculuğuyla kadın rolünün üstesinden hakkıyla gelmeyi başarmıştır. Film eğlenceli sahneleriyle unutulmaz komedi filmleri arasındaki yerini alıyor.

Recep İvedik 5

Recep İvedik 5

Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye’yi atletizm, boks, güreş gibi sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor!

Düğün Dernek

Düğün Dernek

Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail’in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya’da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin onayını almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, alelacele bir düğün telaşına girer.

CM101MMXI Fundamentals

CM101MMXI Fundamentals

Cem Yılmaz’ın 2010 yılında gerçekleştirdiği stand-up şov gösterilerinin sinema versiyonu olan film, ünlü oyuncunun bu sefer komedyenlik yönünü olduğu gibi beyazperdeye taşıyan bir yapım. İnsanların gündelik hayatında karşılaştığı fakat üzerinde durmadan geçip gittiği hayata dair detayları kendisine has mizah anlayışı ile değerlendiriyor.

Kolpaçino

Kolpaçino

Türk komedi filmleri arasında çok farklı bir yeri olan Kolpaçino, 2009 yılında vizyona giren, sinemada istediği başarıyı alamasa da sonrasında birçok kesimini beğenisini kazanan en iyi yerli komedi filmleri arasında yer almaktadır. Başrollerinde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş ve Ali Sürmeli gibi oyuncuların yer aldığı Kolpaçino filminde, 7 arkadaşın gün içerisinde başına gelen belalı olayları anlatmaktadır. Sizler de aksiyon komedi filmi sevenlerdenseniz Kolpaçino’yu kesinlikle izlemelisiniz.

Propaganda

Propaganda

Kemal Sunal ve Metin Akpınar’ın 1999 yapımlı yerli komedi filmi… Usta komedyen Kemal Sunal’ın vefatından önce son filmi.

Film; doğup büyüdüğü Hisli Hisar kasabasına, Gümrük Muhafaza Müdürü olarak dönen Mehdi ve çocukluk arkadaşı Rahim’in ailelerinin kasabanın ortasından geçen sınır telleri ile parçalanan hayatlarını anlatıyor. Neredeyse yüzyıllardır birlikte yaşayan Hisli Hisarlıların altüst olan sosyal yaşamlarını, aşklarını, ticaretlerinin önünde duran dikenli telleri ve merkezi otoriteye karşı hayatlarını nasıl savunduklarını görüyor, 1948 de yaşanan bu trajikomik öykünün yarım asırdır çok fazla değişime uğramadığına tanık oluyorsunuz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
3
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı