Unutulmaz Oyuncu Kemal Sunal Ve En İyi Filmleri


5

Türk sinema tarihinde gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından olan Kemal Sunal, her zaman bizleri kendine hayran bırakan bir kişilik olmuştur. Halen filmlerini hiç sıkılmadan izlediğimiz ve filmlerinde güldüren, düşündüren, bizlere duygu dolu anlar yaşatan rollere bürünmüştür. Filmlerini her izlediğimizde ilk günkü heyecanını hiç kaybetmeden bizleri yine ekrana kilitlemektedir.

Kemal Sunal Kimdir?

kemal sunal kimdir

Kemal Sunal; 11 Kasım 1944 yılında Malatya’ da dünyaya gözlerini açan koca bir çınardır. Üç kardeşten en büyüğü olan Kemal Sunal babasına sima olarak benzemektedir. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olmadan bırakmak zorunda kalan Sunalı, öğretmeni Belkıs Bakır eğitimini tamamlaması için ikna etmiştir.

Tosun Paşa

Tosun Paşa

Tellioğulları ve Seferoğulları ile aklımızda kalan Osmanlı dönemindeki iki düşman ailenin birbiriyle olan çekişmelerini komik bir dille izleyicilerine sunan bir filmdir. Yeşil vadiyi alabilmek adına verdikleri savaşta Tosun Paşa yerine Şaban karakteri olan Kemal Sunal’ı tanıtmalarıyla filmin akışı daha da komik hal almıştır.

Hababam Sınıfı

hababam sınıfı

Birbirinden usta oyuncuların yer aldığı Hababam Sınıfı’nın serisinde Kemal Sunal başrol oyuncularından biridir. İnek Şaban tiplemesiyle karsımıza çıkan usta oyuncu gerek saf tavırları gerekse bizlere çok keyifli eğlenceli dakikalar yaşatmaktadır.

Süt Kardeşler

Süt Kardeşler

1976 yılında izleyicilerin karşısında yer alan bu film, Halit Akçatepe ve Kemal Sunalın başrollerini oynamasıyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Süt Oğlan Şaban rolüyle karşımıza çıkan Kemal Sunal bu filmde de, Melek hanımın elmasını bulabilmek için kılıktan kılığa girmiş ve saf tiplemeleriyle yine izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

Kibar Feyzo

Kibar Feyzo

Feyzo rolüyle karşımıza çıkan Kemal Sunal, Askerden döndüğünde gönül verdiği Gülo ile evlenmek istemiş ancak başlık parası yüzünden kavuşamamışlardır. Bu parayı biriktirebilmek için çeşitli yollar denemiş ancak sonuç alamayacağını anlayınca şehirde çalışarak başlık parasını kazanmaya karar vermiştir. Feyzo şehir de gördüğü yaşam koşullarını köyünde de uygulamaya çalışmasını komik tavırlarıyla izleyicilere bu filmde göstermiştir.

Kapıcılar Kralı

Kapıcılar Kralı

Karısı ve iki çocuğuyla İstanbul’a göç eden Kemal Sunal bu filmde Seyit rolüyle karşımıza çıkmıştır. Bir apartmanın kapıcısı olan Seyit ve ev temizliği işlerinde çalışan eşinin o dönemde ekonomik olarak hayatın zorluklarıyla nasıl baş ettiği ele alınmıştır. Kıvrak zekâsıyla apartman sakinlerini parmağında oynatması ve sonun da apartman sahibi olmasıyla sergilediği tavırlar izleyicilerini kahkaha tufanına sürüklemiştir.

Çöpçüler Kralı

Çöpçüler Kralı

Karmaşık ve esprili insanların yaşadığı mahalle ve burada çöpçülük yapan Kemal Sunal burada da Apti rolüyle karşımıza çıkmıştır. Âşık olduğu kızın gönlüne girmeye çalışan Apti çeşitli yolları denese de kızın gönlüne girmeyi başaramamıştır. Şans eseri girdiği gazino da bülbül sesiyle, sahnede sergilediği komik tavırlarla insanları kendine hayran bırakmıştır.

Şaşkın Damat

Şaşkın Damat

Yaşlı bir adamın yanında bahçıvan olarak çalışan Kemal Sunal burada da Apti rolüyle karşımıza çıkmıştır. Film aslında genç bir kız ve amcası arasında yaşanılan miras kavgasını anlatmaktadır. Apti ise bu rolde saf ve çocuksu bir kişiliği oynayarak filmi kimi zaman hüzünlü, kimi zaman eğlenceli hale sokmuştur.

Doktor Civanım

Doktor Civanım

Şehirde bir hastanede hademe olarak görev alan Kemal Sunal ailesine kendisini doktor olarak tanıtmıştır. Köyüne döndüğünde kendisinden önce namı gittiği için doktor rolünü oynamayı sürdürmüştür. Burada insanlara para almadan hizmet vermiş ve onların tedavilerini ilaç değil de daha çok bitkilerle çözme yolunda ilerlemiştir. Doktor Kemal rolünün hakkını vermiş olan oyuncu bu filmde de bizi yine gülümsetmeyi başarmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı