Keanu Reeves Filmleri: En Başarılı Filmler


4

Keanu Reeves filmleri sanki aktörün ciddi trajedilerle dolu olan hayatının bir başkaldırışı gibidir.  1964 Lübnan doğumlu Kanadalı ünlü oyuncu ve müzisyen Keanu Reeves başarılı oyunculuk kariyeri yanında kendi kurduğu grup olan The Dogstar’da bas gitar çalmaktadır. Ünlü aktör bugünlerde yeni vizyona giren filmi John Wick 3 ile yeniden gündemde. Keanu Reeves filmlerinin en iyilerini tekrar hatırlayalım.

Bir Keanu Reeves Performansı: John Wick3: Parabellum

John Wick 3 Parabellum

Oyuncular: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Mark Dacascos, Asya Kate Dillon, Lance Reddick, Saïd Taghmaoui, Jerome Flynn, Jason Mantzoukas, Tobias Segal, Boban Marjanović, Anjelica Huston, Ian McShane

John Wick (Reeves), başına 14 milyon dolar ödül alan küresel bir sürgündür ve kendisine borçlu olduğu yardım için keskin bir suikastçi Sofia (Berry) istemek zorunda kalır. Bu aksiyon serisinin üçüncü bölümü, muhteşem dövüş dizileri, sayısız dahi detayı ve mükemmel performansıyla en iyisidir. Filme dair daha fazlası için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sibirya

Sibirya

Oyuncular: Keanu Reeves, Boris Gulyarin, Ashley St. George

Bir Amerikan elmas tüccarı (Keanu Reeves), kayıp Rus ortağını bulmak için Sibirya’ya gider.

John Wick 2

John Wick 2

Oyuncular: Keanu Reeves, Ortak, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio,  John Leguizamo, Ian McShane

John Wick (Reeves) geri döndü, küresel suikastçilerin ağıyla ilgileniyor ve yoluna çıkan herkesin kıçlarına tekmeyi atıyor.

John Wick

John Wick

Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Adrianne Palicki, Bridget Moynahan, Dean Winters, Ian McShane, John Leguizamo, Willem Dafoe

John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

Keanu Reeves Filmleri Arasındaki Efsane Film: Matrix

Matrix

Oyuncular: Keanu Reeves ,Laurence Fishburne , Carrie-Anne Moss , Hugo Dokuma

Bir bilgisayar korsanı, gerçekliğinin gerçek doğasını ve kontrolörlerine karşı savaştaki rolünü gizemli isyancılardan öğrenir.

Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi

Oyuncular: Keanu Reeves, Christina Hendricks, Tom Hanks, Patricia Arquette

Forky adında yeni bir oyuncak Woody’ye ve çeteye katılır, eski ve yeni arkadaşlarla birlikte yapılan bir yolculuğun güzelliği ve dünyanın bir oyuncak için ne kadar büyük olabileceği bu yolculukla ortaya çıkar.

Replikalar –2018

Replikalar -2018

Oyuncular: Keanu Reeves, Alice Eve, Thomas Middleditch, John Ortiz

Bir bilim adamı, trafik kazasında ölen aile üyelerini geri getirme konusuna kendini adar ve bu konuya takıntılı hale gelir.

Yanlış Kapı -2015

Yanlış Kapı

Oyuncular: Keanu Reeves, Lorenza Izzo, Ana de Armas,Aaron Burns

Ailesine sadık bir baba, kapısını çalan iki genç kadına yardım eder, ancak adamın nazik hareketi tehlikeli bir baştan çıkarmaya ve ölümcül bir kedi ve fare oyununa dönüşür.

Matrix Reloaded –2003

Matrix Reloaded

Oyuncular:  Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Dokuma

Matrix 1 olaylarının ardından Neo kendisini ajanların ve makinelerin ellerinden kurtarmayı başarmıştır. Ancak makineler insanların elde kalan son şehri olan Zion’u bulma konusunda önemli aşamalar kat etmişlerdir. Neo’nun görevi artık sadece kendisini değil, insanlığı bir daha kurtarmak olacaktır. Zion direnmek zorundadır. Seçilmiş kişi olan Neo ise Anahtarcı’yı bulup hem kendi kimliğiyle hem de insanlığın geçmişiyle ilgili yeni sırları aralayıp, ne kadar önemli bir misyona sahip olduğunu yeniden anlayacaktır.

Kırılma Noktası- 1991

Kırılma Noktası

Oyuncular: Patrick Swayze , Keanu Reeves ,Gary Busey , Lori Petty

Bir FBI Ajanı, banka soyguncusu olabilecek bir sörfçüler çetesini yakalamak için gizli görev yapıyor.

Hız Tuzağı- 1994

Hız Tuzağı

Oyuncular: Keanu Reeves , Dennis Hopper ,Sandra Bullock , Joe Morton

Genç bir polis memuru, 50 mil ile sınırlandırılmış hız limitinin üstüne çıkmadan otobüste patlamak üzere olan bombayı durdurmalıdır.

Matrix: Revolution-2003

Matrix Revolution

Oyuncular: Keanu Reeves ,Laurence Fishburne , Carrie-Anne Moss , Hugo Dokuma

Keanu Reeves Filmleri arasında seri olarak  devam eden Matrix ‘in bu filminde Makineler Zion’a ulaşmak için  şehir duvarlarını kazmaktadırlar. Ajan Smith ise kendi bağımsızlığını ilan ederek hem insanları hem de makineleri karşısına almıştır. Neo’nun tek düşmanı insanlığın sonunu hazırlayan makineler değildir. Ajan Smith, her iki tarafı da tehdit etmektedir. Ancak Neo, araf adındaki bir yerde hapsolmuş durumdadır. Öncelikle buradan kurtulmalı, sonra da herkesin kendisinden beklediği üzere Neo’nun kim olduğunu göstermek zorundadır.

Sibirya-2018

Sibirya 2018

Oyuncular: Keanu Reeves, Boris Gulyarin, Ashley St. George, Elliot Laza

Bir Amerikan elmas tüccarı Rus ortağı kaybolduğunda, onu bulmak için Sibirya’ya gider, ancak bunun yerine bir aşk ilişkisi başlar.

Keanu Reeves Filmleri Arasında  Japon Kültürü  Temalı Film: 47 Ronin- 2013

47 Ronin

Oyuncular: Keanu Reeves , Hiroyuki Sanada , Ko Shibasaki , Tadanobu Asano

Ronin, Japon kültüründe efendisiz kalmış samuray savaşçılarına verilen isimdir. Lord Asano’nın himayesinde huzurlu bir hayat süren Ako halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, İmparator Shogun Tsunayoshi’nin Lord Kira eşliğinde ülkeye gerçekleştirdiği ziyaret ile alt üst olacaktır. Zira Kira’nın Asano için hain planları vardır. Diğer yandan melez Kai, Lord Asano’nın kızı Mika’yı imkansız ve tutkulu bir aşk ile sevmektedir. Ama Kira’nın planlarında hem Ako’yu hem Mika ele geçirmek vardır.

Drakula- 1992

Drakula

 Oyuncular: Gary Oldman , Winona Ryder ,Anthony Hopkins , Keanu Reeves

Asırlık vampir Kont Drakula avukat Jonathan Harker’in  nişanlısı Mina Murray’i baştan çıkarmak ve yabancı ülkeye zarar vermek için İngiltere’ye gelmektedir.

Keanu Reeves Filmleri Ve Al Pacino Efsanesi Birleşimi: Şeytanın Avukatı- 1997

Şeytanın Avukatı

Oyuncular: Keanu Reeves , Al Pacino , Charlize Theron , Jeffrey Jones

Kevin Lomax, başarılı bir savunma avukatıdır. Davaların zorluk seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, başarıya alışkın Kevin, bir şekilde jüriyi tesiri altına almayı ve müvekkilini temize çıkarmayı başarır. Mutlu bir evlilik süren avukatın hayatındaki her şey yolunda gibidir. Bir gün, müvekkili haksız olduğu halde kazandığı bir dava sonrasında New York’taki çok büyük bir hukuk bürosundan müthiş bir teklif alır. Teklifi yapan dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin lideri olan John Milton’dur. Kevin’ın vereceği  evet cevabı, hayatını geri dönüşü olmayan bir şekilde değiştirecektir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı