Karşınızdakinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?


1

Karşı cinsin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını mı merak ediyorsunuz? Aslında bunu öğrenmek çok zor değil. Sözlü olarak hoşlandığını dile getirmeden önce size karşı olan tutumu onu ele verecektir.  Sadece karşınızdakinin davranışlarını, size yaklaşımını gözlemleyerek sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz.

Arkadaş Kalmaya Çalışmak

Karşınızdakinin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

 • Karşınızdaki kişi ellerini nereye koyacağını bilemiyor, eli ayağına dolaşıyorsa bu onun sizden hoşlandığını gösteren en açık belirtidir ve bunu sizin dikkatinizi çekmemek ve heyecanını belli etmemek için dikkatinizi dağıtacak hareketler yaparak kapatmaya çalışır.
 • Sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ettiğiniz kişi ile aynı ortamda karşılaştığınızda sakin bir tavır sergiliyor ve çevredeki diğer kişilere rağmen sürekli size bakıyorsa sizden hoşlanıyordur.
 • Şüphelendiğiniz kişinin bakışlarını sürekli üzerinde hissediyorsanız ve sizinle konuşurken 3 saniyeden fazla gözlerinize bakıyorsa kesinlikle sizden hoşlanıyordur.
 • Bulunduğunuz ortamlarda size gülümsüyor ve mimikleri ile imalarda bulunuyorsa sizden hoşlanıyor olabilir.
 • Sizden hoşlanan kişinin bulunduğu ortamlara girdiğiniz de sizi gördüğünde yüzünde bir gülümseme oluşur ve çevredeki diğer insanlarla fazla ilgilenmeyi bırakır.
 • Sizden hoşlanan erkek utangaç ise sizinle göz göze gelmeye cesaret edemez ve sürekli gözlerini kaçırır eğer neşeli ve girişken bir yapıya sahip ise göz göze geldiğinizde size göz kırpar ve gülümseyerek ilgilendiğini belli eder.
 • Erkekler genellikle hoşlandıklarını fazla ilgi göstererek ya da gülücükler dağıtarak göstermezler genellikle sizden hoşlanan bir erkek siz bir şeyler anlatırken yüzünüze eğilerek bakar ya da selamlaştığınızda sizi öpmek için samimi bir tavır sergiler.
 • Bulunduğunuz ortamda başkalarına bir şeyler anlatırken vücudu hala size dönükse ilgisinin hala sizde olduğunu hissettiriyordur.

Dahası…

 • Genellikle farkında olmadan hoşlandığımız kişinin hareketlerini tekrarlamaya ve konuşma temposunu yakalamaya başlarız. Bunlara dikkat ederek sizden hoşlanıp hoşlanmadığını da anlayabilirsiniz.
 • Sizinle konuşurken fiziksel bir temasta bulunuyorsa, girdiğiniz ortamlarda size karşı sıcak davranıyor sarılıyor ve gülümsüyorsa sizden hoşlanıyor olma ihtimali yüksektir.
 • Gözler kalbin aynasıdır diye boşuna söylenmemiş. Size baktığında göz bebekleri büyüyor ise size ilgi duyuyordur ve sizi dinlerken kaşlarını kaldırıyor, gözlerini dikkatli bir şekilde açıyorsa sizinle flört etmeye çalışıyor olabilir.
 • Teknolojinin gelişmesi ile aslında karşıdakinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak daha kolay bir hal aldı. Sizden hoşlanan kişi sizi sosyal medyadan takip etmeye başlar ve çeşitli bahaneler bularak sizlere mesaj atar.
 • Genellikle hoşlanan kişi duygularını iki şekilde dışa vurur. Bunlardan biri genellikle size iyi davranarak, fiziksel temas kurarak ve kibar davranarak hoşlandığını belli edebilir ya da size kötü davranarak, çeşitli nedenler bularak çatışarak ve kaba davranarak duygularını saklamaya çalışırlar.
 • Karşınızdaki kişi sizden hoşlanıyorsa sizin ilgi duyduğunuz her konuşa bilgi edinerek muhabbet etmeye çalışır. Sizinle vakit geçirebilmek için sevdiğiniz kitabı okuyabilir, filmi izleyebilir. İlgi duyduğunuz aktiviteleri yapmaya başlayabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
1985 doğumlu, mükemmel bir hayata, ortancası felaket olan üç dişi golden'a ve sürekli gülümseyen bir yüze sahibim…

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı