Kadınların Kozmetik Ürünler Seçerken Sıkça Yaptığı Hatalar


0

Makyajı daha güzel görünmek ve daha iyi hissetmek için yapıyoruz. Bazılarımızın önceliği cildindeki kusurları örtmek olurken, bazılarımız da renkleri daha çok kullanarak canlı bir görünüm istiyoruz. Fakat her şeyden önce seçtiğimiz makyaj malzemelerinin cildimizle örtüşmesi gerekmektedir. Doğal görünümü elden bırakmadığımız müddetçe yaptığımız makyaj çok daha güzel görünecektir. Çoğu kadın ne yazık ki kozmetik ürünler seçerken hata yapıyor. Alınan yanlış kozmetik ürünler de kötü bir makyaja sebebiyet veriyor. Güzel olmak isterken rezil olup çıkıyoruz!

En yaygın hata: Cilt tipinin doğru bilinmemesi ve yanlış cilt ürün satın alınması

Eğer bir kozmetik ürünü satın alacaksanız, cilt tipinizin ne olduğunu kesinlikle bilmeli ve bu doğrultuda ürün satın almalısınız. Yağlı, kuru ve normal – karma olmak üzere temelde üç çeşit cilt tipi vardır. Yağlı ciltler için olan ürünler genelde yağ içermez, pudralı ürünler olur. Eğer cildiniz kuruysa ve siz yağlı ciltler için ürünler kullanıyorsanız bu felakete yol açacaktır! Cildiniz daha da kuruyacaktır. Tam tersi durum da söz konusu olabilir. Kuru ciltler için üretilen kozmetik ürünler, cildi nemlendirmesi adına yağ içermektedir. Eğer cildiniz yağlıysa ve kuru ciltler için olan bir ürün satın alırsanız, bu ürün cildinizde tutunamaz, cildiniz ürünü kusar.

Korkunç bir görüntü: Alınan ürünün cilt tonu ile uyuşmaması

Evet, kabul ediyoruz, yaz ve kış aylarında tenimiz aynı renk olmuyor. Ancak yaz aylarında ve kış aylarında cilt için farklı kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Eğer masrafa girmek istemiyorsanız, renkli cilt ürünlerinizi kış aylarında almanızı tavsiye ederiz. Çünkü cildinizin koyu renk olduğu zamanlar yılda sadece 4-5 aydır. Kalan 7-8 aylık sürede daha beyaz olursunuz. Fondöteninizi kış ayında alın, çünkü eminiz yazın o kadar da sık makyaj yapmayacaksınız. Ayrıca bronzlaştıkça, cildinizdeki lekeler ve kusurlar da daha az görünür olacak, böylelikle kış aylarındaki gibi her gün yüzünüze bir renkli kozmetik ürünü sürmek zorunda kalmayacaksınız.

Fondöten ya da bb / cc krem alacaklara bir tavsiye daha verelim, ürünü alırken boynunuzda deneyin. Yüzünüz her zaman boynunuzdan birkaç tık daha koyu olur. Bütünlük sağlamak adına, boynunuzla aynı renk olan fondöteni kullanmalısınız. Çoğu kadın fondöteni elinde ya da kolunda deneyerek alıyor, ancak dediğimiz gibi bu çok büyük bir hatadır.

Biraz sabır lütfen: Ürünü bir kere kullanıp bir köşeye atmak

Belki de o gün cildiniz gününde değildir, ne dersiniz? Bazı zamanlar, vücudumuzdaki su dengesi, hormonlar gibi sebeplerden dolayı cildimiz farklılık gösterebilir. Siz regl olmadan önce cildinizin kustuğu fondöten belki de bir hafta sonra cildinize çok iyi oturabilir. Ya da dudaklarınız belki de soğuktan fazla kuruyor ve kızarıyordur, aldığınız muhteşem ruj bu nedenle kötü durabilir. Hiçbir ürünü bir kere deneyip kenara koymayın. Hem kozmetik ürünlerine verdiğiniz paralar ziyan olacak, hem de makyaj kutularınız boş yere dolacak. Her ürüne bir şans daha verin. Belki de çok seveceksiniz, nerden bilebilirsiniz ki?!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı