Kadın Cinselliğinin 9 Temel Bilinçdışı Faktörü ve Etkileri

Karşımızdakinden neden etkileniyoruz? Açıklaması zor bir soru! Birisini çok arzularken bir başkasını neden çekici bulamıyoruz.


2

Aslında hepsi, her birimizin DNA’sından saklı bir cevher olarak araştırılmayı bekler. Bizi birisine çeken kimya bizim bilinçdışımızda gelişen onlarca farklı faktörden etkilenen bir durumdur. Kadınların gözünde neden kimi erkek seksi iken bir diğeri tam tersidir, her bir sorunun cevabını yazımızda 9 temel içgüdüyle birlikte inceledik. Belki de şimdiye kadar kendinize sorduğunuz çoğu soruya cevap bulabileceksiniz!

 1. 1 Genetik Varyasyonların Etkileri


  Karşımızdakini görünüşümüzle etkileyebilme kapasitemizi kimi bilim adamları DNA geçmişimiz ile açıklar. Genetik kodlanmamız, bizi etkilendiğimiz kişilere doğru sürüklerken, karşımızdakileri de kendi genetik etkilerimize göre kendimize çekeriz hatta kimisini de hiç çekmeyiz.

 2. 2 Arzuları Tetikleyen Genlerin Etkileri


  Bağışıklık sistemimizde öyle bir gen var ki bütün arzularımızı ve cinsel dürtülerini tetikliyor. Büyük doku uygunluk genleri, hepimizin arzuları ve cinsel dürtülerini hareket geçiriyor. Bazı bilim insanlarına göre, çocuklarımızın güçlü bağışıklık sistemine sahip olması için bizimkinden ayrı farklı bağışıklık genlerine sahip olan kişiler ile birlikte olmanın çok faydası olduğudur.

 3. 3 Genlerin Benzemesinin Etkileri


  Eş seçilmiş olsa bile genler görev başındadır. Yapılan araştırmalar sonucu, kadınların bağışıklık genlerinin benzer olduğu erkeklere karşı cinsel olarak az uyarıldığı yönündedir. Bu kapsamda ayrıca, erkeğin cinsel açıdan ilerlemesini kadınların reddettiğidir.

 4. 4 Adet Döngülerinin Etkileri


  Kadınların, adet döngüleri karşı cinse tüm çekimlerini etkiler. Örneğin adet döngüsündeki verimli dönemlerde kadınlar, çok daha erkeksi ve güçlü görünümlü erkekleri beğenir. Öte yandan, adet döngüsünde verimsiz bir dönem içerisinde olan kadınlar daha kadınsı yüze sahip erkekleri ilgi çekici bulur.

 5. 5 Hormon Seviyelerinin Etkileri


  Verimli dönemin içerisinde kadınlar, erkeklerin kokularından oldukça etkilenir. Üstelik östrojen hormon seviyesinin yüksek olduğu zamanlar içerisinde eşi dışındaki başka bir erkeğe karşı da bir kadın ilgi duyabilir. Progesteron seviyesinin yüksek olduğu dönemde ise kadınlar asıl eşleriyle ilgilenirler.

 6. 6 Verimlilik Dönemin Etkileri


  Adet döngüsündeki verimlilik dönemi içerisinde kadınlar etnik kökenleri bir erkekler tanışmaya meyillidirler.

 7. 7 Aile Benzerliklerinin Etkileri


  Araştırmalar, kadınların kendi ailelerindeki erkeklere benzeyen erkeklere ilgi duydukları yönünde sonuç gösterir. Ancak bu konu oldukça kesinleşmiş bir durum değildir; çünkü tam tersi sonuçlara ulaşılan bilimsel çalışmalarda söz konusudur. Öte yandan; kadınlar babalarına benzeyen erkekler ile evlenir, sözünü söyleyenler de pek yanılıyor olamaz değil mi?

 8. 8 Bilinçaltının Etkileri


  Üç kadına birbirinden farklı porno film seyrettirilir ve tepkileri not edilir. Sonuçlar gösterir ki kadınların hem karşı cinse hem de kendi cinsine karşı cinsel açıdan eğilimli olduklarıdır; çünkü her üç kadında izledikleri tüm filmlerden etkilenmişlerdir. Öte yandan erkeklerin ise en çok kadınlardan etkilendikleri ortaya çıkar aynı araştırmada.

 9. 9 Bilinçdışının Etkileri


  Aile ilişkileri, adet dönemleri, hormonel değişimleri gibi birçok bilinçdışı faktör de kadınların cinsel eğilimlerini oldukça fazla etkiler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
1985 doğumlu, mükemmel bir hayata, ortancası felaket olan üç dişi golden'a ve sürekli gülümseyen bir yüze sahibim…

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı