Dünyanın Şimdiye Kadar Yapılmış En Huzurlu Yapıları

Sakinlik isteyenler için ideal olan bu yapılar, çıtayı en yukarıya çekmiştir. İşte hepinizden nefret ediyorum hissi ile yapılmış yapılar!


2

Günümüzde yaşam oldukça hızlı bir şekilde hareket ediyor. Zaman zaman gün içinde insanlar bir soluk almaya bile zaman bulamıyor. Bu karmaşanın içinde kaçarak sadece kendinize odaklanmak şüphesiz harika bir deneyim olacaktır. Dünyada kalabalıktan ve karmaşadan uzak izole yapılar da yok değil! İşte şehrin kalabalığından ve karışıklığından kaçmak isteyenlere ilaç gibi gelecek olan bu yapılara birkaç örnek.

 1. 1 Dağlar İle Sarılı Sessizlik


  İzole yapılar dendiğinde tam da akla gelecek bir çevreye sahip olan Hindistan’ın Kerala eyaletinde yer alan Mundar köyü, dağ yamaçlarında ağaçların içine gizlenmiş evler ile doludur. Bu evlerden birinde karmaşadan kaçmak isteyen bir kişi yıllarca kalabilir.

 2. 2 Vietnam Pirinç Tarlaları


  Vietnam’ın kırsal bölgelerinde yer alan pirinç tarları içindeki evler izole yapılar denince akla gelen en güzel örneklerden bir diğerini oluşturuyor. Ucu bucağı olmayan bir sarı örtünün tam ortasında bulunan bu ev oldukça dinlendirici gibi görünüyor.

 3. 3 Sonsuz Sakinlik


  Saint Cado adlı oldukça küçük bir Fransız adasında bulunan bu şirin ev, izole yapılara çok güzel bir örnek niteliğindedir. Adeta sakinliğin ve dinginliğin adresi olan bu yapı kalabalıklardan kaçmak isteyenlerin tam isteyeceği gibi bir yer.

 4. 4 Yeşil Kilise


  Belki de dünyanın en güzel kilisesi olan ve yaklaşık 130 yıl önce tam da bir izole yapılar örneği olarak yapılan bu yapı İzlanda’da yer alıyor. Güzelliği ile adeta insanları büyüleyen bu yapı tam da kafa dinlemek isteyen kişilere göre bir yer.

 5. 5 Hobbit Evi


  İzole yapılar altında dinlenmek ve rahatlamak isteyenler için oldukça uygun bir ev olan bu yapı Hobbit filminde yer alan evleri andırıyor. Etrafı yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrili olan bu ev insanın içini tamamen huzurla dolduruyor.

 6. 6 Kum, Sörf Ve Kaktüsler


  Meksika’nın en çok aranan ve ziyaret edilen yerlerinden biri olan bu coğrafyada bulunan kulübe görmeye değer.

 7. 7 Solvay Hut


  İsviçre’nin Matterhorn Dağı’nda yer alan ve izole yapılar çok güzel bir örnek olan Solvay kulübe deniz seviyesinden tam 4 bin metre yüksekte bulunuyor. Ayrıca bu yapı 10 kişiden daha fazla ziyaretçiyi aynı anda ağırlayacak bir kapasiteye sahip.

 8. 8 Kamuflaj Evi


  İzole yapı örneklerinden belki de en ilginci olan bu yapı, bir kayanın tam üstüne kurulmuş durumda. Yüzyıllar boyunca mitler ve keşişler tarafından korunan bu yapı Kuzey İtalya’da bulunuyor.

 9. 9 Faroe Adaları


  İzole yapılara bir diğer güzel örnek de dünyanın en ıssız evlerinden biri olarak nitelendirilen ve Faroe Adalarında bulunan bu yapıdır.

 10. 10 Tepedeki Kilise


  Gürcistan’ın batısında yer alan ve kireçtaşı monolitinin üstünde bulunan bu yapı Confessor’dan Maximus’a adanmış bir yapı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı