İzmir ve Çevresinde Gezilecek Yerler


2

İzmir tarihi, doğası ve denizi ile ülkemizin güzide illeri arasında yer almaktadır. Geçmişten bugüne özel mirasını koruyan ve turist akımının en yoğun olduğu Ege bölgesinde yer almaktadır. Denizin ve kıyıların berraklığı bizlerin hiç düşünmeden gidebileceğimiz ve konum olarak her mesafesinin birbirine yakın olmasıyla birçok yeri görme şansı bulabileceğimiz bir bölgedir. İzmir’e gitmeden bir harita oluşturulmalı! Gezebilecek yerleri keşfedip kendimizi yormadan tatilinizi güzel bir şekilde yapıp dönebilmeniz için sizler için biz bir araştırma yaptık. Vaktinizi en verimli şekilde kullanmanız için İzmir gezilecek yerler listesi… Bunlar beni kesmez diyenlere ise diğer yazımızı öneriyoruz…

İzmir Gezilecek Yerler: Çeşme

çeşme

Çeşme en gözde tatil yerlerinden biri olarak akıllarda kazınmıştır. Denizi, kumsalı, kıyıları, koylarının temizliği ve doğa harikalarıyla huzurla vakit geçirebileceğimiz tatil beldesidir. Plajlarına şöyle değinmek istersek, Küçük Liman, Boyalık koyu, Ilıca Plajı, Altınkum, Sakızlı Koyu, Pırlanta Plajı ve bunun gibi birbirinden güzel plajlarıyla da bizleri bizden almaktadır. Çocuklarımızın da keyifle vakit geçirebileceği bu tatil mekânlarını keşfetmeyi unutmayalım.

Alaçatı

izmir gezilecek yerler - alaçatı

Alaçatı görsellik sevenlerin, yerli ve yabancı tatil sevdalılarının akımına uğrayan, kışın nüfusunun sekiz bine yakın olduğu ve yazın elli bine ulaşıldığı fazlasıyla turist akımın yaşandığı yerler arasındadır. Bu kasabanın en çekici yanı ise eski köy evlerinin restore edilip butik otellere dönüştürülmesi, yemeklerinin harika olması, Arnavut kaldırımlı sokaklarında saatlerce bıkmadan dolaşıp zamanımızı keyifle ve huzurla pişman olmadan geçirebileceğimiz tatil beldesidir. Denize uzaklığı 15 dakika olarak bilinen bu harika yerde ulaşım sıkıntısı olmadan geze geze görebileceğiniz en gözde plajlar; Delikli Koy, Piyade koyu, Alaçatı Çark Plajlarıdır.

İzmir Gezilecek Yerler: Şirince

Şirince

Türkiye’nin en göz alıcı köylerinden olan şirince yeşilliklerin, mimarinin arasında kalması bu köyün iç sıcaklığının artmasına sebep olan yerleşim yeridir. Ana geçim kaynağının şeftali, tütün ve zeytin olduğu bu köyde mimarisi bozulmadan, mahalle araların da bulunan küçük dükkânlar, halka hitap etmektedir. Gezip görebileceğiniz, içinizin huzurla dolacağı ve işte tatil bu diyeceğiniz yerlerden biri olarak akıllarımızda kalmıştır.

Seferihisar

İzmir Gezilecek Yerler - Seferihisar

İzmir’in en nadide kasabalarından biri olarak karşımıza çıkan, Seferihisar’da sahilinin istediğimiz gibi berrak ve temiz olması bizi buraya bağlayan bir faktör olacaktır. Doğasının, üzüm bağlarının yanı sıra yöresel evleriyle de bizi derin bir huzura eriştirmektedir. Tatilimizi güzel bir şekilde geçirmemiz bizler için büyük önem taşıyor. Seferihisar’ın görebileceğiniz bazı plajları ise; Akkum plajı, Sığacık plajı, Ekmeksiz plajıdır. Teos Antik kentinde uğramadan gezinizi sonlandırmamanızı tavsiye ediyoruz.

İzmir Gezilecek Yerler: Foça

Foça

İzmir’e uzaklığı 65 km’lik mesafede olması, tatil severleri kendinden uzaklaştıramamıştır. Huzur ve sakinlik isteyip de, tam da onun içine düştüğümüz tatil beldesidir. Antik çağdan miras kalan kalesi, tapınakları ve göz alıcı butik otelleriyle de tatil boyunca kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Sanatçıların uğrak mekânı olması da bu bölgenin popülerliğini daha da arttırmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı