İstanbul’da Tatillerde Nefes Alacağınız 7 En Harika Yer

İstanbul'un yoğunluğundan ve stresinden kurtulmanızı sağlayacak birbirinden güzel yerler...


4

İstanbul’da yaşamak, nefes almak artık zor bir hal aldı herkesin malumu. Sürekli artan nüfusu ile kalabalıklaşan şehir ister istemez huzurlu ve sakin geçirebileceğiniz yerlerin sayısını da azaltıyor. Özelikle Kadıköy, Beşiktaş, Beyoğlu gibi kalabalık yerlerde iseniz kafanızı dinleyeceğiniz yerlerin sayısı yok denecek kadar az. Bu kadar keşmekeşliğe rağmen İstanbul’da günü birlik kafanızı dağıtacağınız, huzurlu bir gün geçirip nefes alçağınız yerler elbette var. İşte sizler için İstanbul’da dinleneceğiniz yerlerden bir kaçı.

 1. 1 Demirciköy


  İstanbul’un Karadeniz’e özenen bir mekânı Demirciköy. Dalia ve Uzunya gibi harika koyları ile huzurlu bir hafta sonu geçirmenize aday. Balık restoranları, plajları ve yeşilliği ile İstanbul’un Karadeniz’e olan kıyısında bulunan enfes bir yer.

 2. 2 Ağva


  Şile’ye bağlı Ağva biraz uzak olsa da İstanbul’da dinlenecek yerler arasında. Çoğunlukla yazın daha çok rağbet gören mekânı şu sıralarda da günü birlik ziyaret edebilir muhteşem doğasında keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 3. 3 Yeniköy


  Zengin muhiti olarak bilinen Yeniköy, Sarıyer’e bağlı tarihi yapıları ve yalılarıyla gözleri kamaştıran güzellikte bir mekân. Son zamanlarda İstanbul’un dinlenecek yerlerine arasında giren ve açılan kahveciler, kitap evleriyle manzaranın ve sakin yaşamın tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

 4. 4 Polonezköy


  İstanbul’un kalabalığı üstünüze gelmeye başladıysa ortalama 25 km uzaklıktaki Polonezköy’e mutlaka gelmelisiniz. Yeşillikler içerisindeki bir mekânda kahvaltı yapabilir, kahvenizi yudumlayabilir ve kitap okuyabilirsiniz. Doğanın içinde yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin. Polonezköy'deki en yii kahvaltı mekanları ve fiyatları için hazırlamış olduğumuz yazımızıda okuyabilirsiniz.

 5. 5 Çatalca


  Yaz gelmeden bisiklet sürmek ister veya plajın tadını çıkarayım dereniz Metropolün en kalabalık setlerinden biri olan Çatalca’ya gelebilir oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Oradaki çiftlik evlerinde kahvaltı yapabileceğiniz de aklınızın bir kenarında olsun.

 6. 6 Anadolu Feneri


  Tarihi kaleleri ile Akdeniz’in kasabaları anımsatan Anadolu Feneri, İstanbul’un kalabalık semtlerine oranla güzel vakit geçirebilecek bir yer. Anadolu yakasında bulunan ve doğanın denizle buluştuğu bu huzurlu mekânda güzel bir gün geçirebilirsiniz.

 7. 7 Belgrad Ormanı


  Genelde piknikçilerin durağı olarak bilinse de uzun yürüyüş yerleri belki de tam size göre. Piknik alanlarının kalabalığından çıkıp ormanın içinde yürüyüş yaparak bol bol oksijen alabilir kafanızı dinleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı