İstanbul’da Sevgiliniz İle Gezebileceğiniz 15 Harika Mekân

İstanbul'u sevgilinizle beraber tekrar keşfetmek için birbirinden güzel bu mekanlardan başlayabilirsiniz.


2

Âşıklar şehri İstanbul büyük olmasına çok büyük ama öyle her yerine de sevgilinizi alıp gidemiyorsunuz maalesef. Rutin hayattan ve ezberlediğiniz sokaktan kurtulup sevgilinizle gezmek için eli yüzü düzgün mekânlar keşfetmek gerekiyor. İşte rotanızı değiştirmenizi sağlayacak ve İstanbul’da sevgilinizle gidebileceğiniz mekanlar…

 1. 1 Gülhane Parkı


  Tarihi dokusu ile sizi büyüleyecek bir park. Kıvrım kıvrım yolları, uzunca büyük ağaçları, ucuz çayı ve mis gibi havası ile Gülhane Parkı sizi ağırlamak için bekliyor. 16. Yüzyıldan kalan Alay Köşkü içindeki Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesini hem kış hem de yaz ziyaret edebilirsiniz.

 2. 2 Heybeliada


  Mistik kokusu Heybeliada’yı bir başka yapıyor. Hafif yokuşlu yollarında bisiklet sürmenin keyfine varmak, vapurunuzu beklerken bir kahve yudumlamak ve belki de denizde birkaç kulaç atmak gününüze neşe katacaktır. Bisikletlerinizle adayı turlarken Sahaf’a uğrayıp belki kütüphanenize birkaç kitap daha alabilirsiniz.

 3. 3 Yeşilçam Sineması


  Sinema planınız var yaptıysanız ve birde eğer mevsim kış yahut sonbahar ise burası tam size göre. Ucuz bileti, tek salon ve turuncu ışıklı bekleme salonuyla size yeşilçamda yeni filmler izleme imkânı sunuyor. İstiklal Caddesi’yle kesişen İmam Adnan sokakta yeri alan bu yer sıcak ve samimi ortamı ile mutlaka görmeniz gerekiyor.

 4. 4 Oyuncak Müzesi


  Günlük hayatının rutininde daha farklı şeyler arayanlar için bu kültürel nesnelerin yer aldığı nostaljik eşyaları izlemek size farklı deneyimler kazandıracaktır. Kadıköy’ün bir ara sokağında bulunuyor.

 5. 5 Japon Bahçesi


  Emirgan’daki Japon Bahçesi, huzurlu ve sessiz genişliğiyle, göleti ve çayları ile size iyi gelecek mekânlardan biri. Mis gibi havası ve bitki örtüsü şehir hayatından kurtulmanızı sağlayıp baş başa özel bir gün geçirmenize ev sahipliği yapmaya aday bir yer.

 6. 6 Beyoğlu Sineması


  İstanbul’un sokağa açılan kaç sineması kaldı ki? İşte Beyoğlu sineması kendine özgü yapısıyla sizi sevgilinizle ağırlamanı ayrıcalığını yaşatır. Bu güzel atmosferi yaşamayı kesinlikle ihmal etmeyin.

 7. 7 Kız Kulesi


  İstanbul’un sembollerinden olan Kız Kulesi malumunuz Üsküdar’da. Salacak’tan ve Kabataş’tan motorlarla ulaşabileceğiniz Kız Kulesi özel bir gününüzde sevgilinizle unutulmaz bir gün geçirmek için ideal.

 8. 8 Misket


  Küçük, sıcak ve zevkle döşenmiş evleri Misket’i cazibeli kılıyor. Beşiktaş’ın sıcak şarap evi burası. İster koltuğunuza yaslanıp Porselen kupalarla gelen şarabın tadını çıkarın ister terasta muhabbet edin.

 9. 9 SALT Beyoğlu- SALT Galata


  İstiklal‘de bulunan bir kültür sanat merkezidir. İçinde birçok etkinliğin bulunduğu bu merkezlerde harika zaman geçirebilir, güncel bir sergiyi gezme fırsatı bulabilirsiniz.

 10. 10 Teayatro


  Gizli kalmış bir soluk alma yeri! Beşiktaş’ta Epope Var ile Elma Pub arasından kıvrılıp karşıdaki ufak yokuşu çıktığınızda sağınızda kalacak bu mekânda gür ağaçların arasındaki masalara oturup bir kahve yudumlamayı sevgiliniz ve kendinize çok görmeyin. Bu sıcak ortamı mutlaka görmelisiniz.

 11. 11 Abbasağa Parkı


  Eğer yolunuz yine Beşiktaş’a düşmüşse ve yeşillikler arasında yuvarlamak gibi bir hayaliniz varsa burası tam size göre. Uzun uzun vakit geçirmek ve müzik eşliğinde bir şeyler yudumlamak isterseniz Barbaros Bulvarından inip sağdan kestirme yolları kullanabilirsiniz.

 12. 12 Merdivenler


  İstanbul’un birçok noktasında bulunan merdivenlerde güzel bir manzara izleyebilirsiniz. Örneğin; Cihangir merdivenlerinde, İTÜ Taşkışla karşısındaki apartmanların arasından aşağı inen basamaklar veya Kadıköy Moda sahilinin üstünden kalan merdivenler.

 13. 13 Moda Sahili


  Denizin, yeşilin ve yürüyüş yollarının bir bütün olarak önümüze getirdiği yerlerden birisi Kadıköy Moda sahili gençlerin tercihleri arasında belki de ilk sırada.

 14. 14 Anadolu Kavağı


  Balıkçı kasabasının İstanbul’da ne işi var demeyin. Eminönü’nden, Beykoz’dan ve Anadolu yakasının kıyı şeritlerinden ulaşabileceğiniz Anadolu Kavağı, Karadeniz özleminizi bir nebze dindirecek bir yer. Yeşillerle çevrelenmiş eski evlerin arasında yürüyüş yapmak size kesinlikle iyi gelecek.

 15. 15 Aslıhan Pasajı


  Nostaljiyi yaşamak istiyorsanız sevgilinizi kapıp Balık Pazar’ının içinde de girişi olan Aslıhan Pasajına getirebilirsiniz. Burada kitap dolu dükkanlarda gezerken, nostaljik plakların ve kasetlerin arasına dalıp onların hikayelerini hayal edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı