İşinden Nefret Eden Kişilerin İşten Ayrılamamasının 8 Üzücü Nedeni

Bir de işinden nefret etmesine rağmen bir türlü ayrılamayanlar var. Öyleyse, nedir bu işten ayrılamama sebepleri? Şimdi bunlara bir bakalım.


1

Düzenli olarak gittiğiniz bir işiniz olmasaydı eğer pazartesi sendromunun sizde ne gibi bir karşılığı olurdu?  Peki, işten uzaklaşarak geçirilen günlerin ardından tekrar işe dönmek neden bu kadar zor?

Muhtemelen bu duygu işinden hoşlanmayan ve sevmeden yapan kişiler için çok daha geçerli bir durum.  Pek çok insana Pazartesi günleri gelen istifa etme isteği neden Cuma günleri yerini başka bir duyguya bırakıyor?  Tabi ki bunlar karmaşık sorular.

Bir de işinden nefret etmesine rağmen bir türlü ayrılamayanlar var. Düzenli gelirlerini kaybetmekten korkan bu kişilerin gün geçtikçe de şikâyetleri artıyor ve pek çok neden üst üste birikiyor. Öyleyse, nedir bu işten ayrılamama sebepleri? Şimdi bunlara bir bakalım.

 1. 1 Risk Almak Korkutur


  İyi kötü idare ettikleri ve bildikleri bir yerden çok daha kötü bir yerde çalışma fikri bu kişileri oldukça korkutur. Bu durumdan daha kötü bir durum daha varsa o da iş bulamama ihtimalidir. Ayrıca iş bulunsa bile bulunan yerin mevcut işini aratması fikri bile oldukça korkutucu gelmektedir.

 2. 2 Yeni Şeyler Öğrenmenin Zorluğu


  İşten ayrılma planları yapan kişiler, aynı şartlarda aynı işi yapacakları başka bir yere dahi gitseler yeni bir düzene alışmak zorundadır. Karşılaşılan bu sürece uyum sağlamak ve yeni şeyler öğrenmek mutlaka göz önünde bulundurulması gereken durumlardır. Bu sebeple hâkim olunan bir işten ayrılma biraz zor olacaktır.

 3. 3 Yüksek Maaşı Mutlu Bir Hayat Tercih Etmek


  Çoğu insan altın kelepçelerden takmaya razı olur. Alınan maaş haftanın 5 günü mutsuz olmalarını sağlasa da kalan zamanların konforlu sürülmesine imkân sağlar. Bu sebeple insanlar mutlu olmak yerine yüksek maaşlı bir mutsuz olmayı tercih eder.

 4. 4 Şikâyet Etmekten Zevk Almak


  Kimi insanlar yakınmayı ve böylelikle dikkat çekmeyi severler. İşimden nefret ediyorum diyen biri için istifa etmeye sıra geldiğinde durum değişir.

 5. 5 Aileyi ve Sevdikleri Hayal Kırıklığına Uğratma Korkusu


  Pek çok insan mevcut olan kendi korkularını yenmeyi başarsa bile etrafındaki ona güvenen insanları hayal kırıklığına uğratma korkusunu yenemez. Biraz da baskıdan korkarlar. Böylece sevilen insanların işimiz üzerindeki etkisi ortaya çıkmış olur.

 6. 6 Sahip Olunan Yaşam Tarzı Çalışılan İşin Esiri Olmalarını Sağlar


  Çalışılan işten elde edilen statü ve gelir düzeyi aynı zamanda sosyal yaşam üstünde de etkilidir.  Lüks evlerde yaşayıp lüks arabalara binen bu kişiler, ayrılmak istedikleri işlerini hayatlarının tam ortasına ve çok etkili bir pozisyona sokuyor.

 7. 7 Unvanlardan Vazgeçememek


  Yılların birikimi ile elde edilmiş unvanların kaybedilmesi işten ayrılamamanın en büyük etkenlerindendir.

 8. 8 Ve Sorumluluklar


  Sadece kendine karşı sorumluluğu bulanan kişilere göre durum biraz daha farklı olsa da, bakmanız gereken bir aileye sahipseniz işler çok zorlaşıyor. Bir de çocuklarınız varsa kesinlikle işten ayrılmadan önce defalarca düşünmeli doğru karar vermeye çabalamalısınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı