İnternetten Para Kazanma, Online Para Kazanma Yolları


0

Gün boyu uzun zamanlar geçirdiğiniz internet, zaman zaman nasıl maddi kazanca çevirebileceğinizi düşündüğünüz bir sürü platformla dolu. Birbirinden farklı yollarla internetten para kazanmak mümkün.  Yeni ihtiyaçlar doğrultusunda yeni kazanç imkanlarının oluştuğu internetten para kazanmanın yolları nelerdir? Bu soruyu sizin için cevaplıyoruz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

anket doldurarak para kazanma

Görüşlerinizi merak ediyorlar, üstelik bu görüşleriniz için size para ödüyorlar. İnternette basit bir arama ile ulaşabileceğiniz pek çok anket firması var. Bu firmalar, anket doldurmanız karşılığında para ödemesi yapıyor. Anket firmalarının sitelerine üye olduğunuz takdirde doldurduğunuz anket başına ödeme alabilirsiniz. Sadece para kazanmak da değil, bazı anket firmaları kullanıcılara “tester” olarak nitelendirilen ürünleri göndermek gibi güzel jestler de yapıyor.

Makale Yazarak Para Kazanma

makale yazarak para kazanma

İnternet, içerikler yığını hâline geldi. Bu yığın arasından sıyrılmanız da olası. Zira internet sitelerinde kullanılmak üzere üreteceğiniz içerikler size para kazandırabilir. Kelime başına ücret alarak, özgün içerikli makalelerinizden para kazanabilirsiniz. Burada en önemli kıstas ise dil bilgisi ve yazım kurallarına uygun makaleler yazmanız. Tabii bir de yazacağınız makalelerin başka sitelerde yayınlanmamış olması da önemli kriterler arasında.

İnstagram Üzerinden Para Kazanma

instagramdan para kazanmak

Başlangıçta sadece fotoğraf paylaşma amacıyla kullanılan Instagram, günümüzde ulaştığı devasa kullanıcı kitlesiyle paraya dönüşüyor. Instagram’da çeşitli girişimciler ürün pazarlayarak satış yapabiliyor. Bunun yanı sıra takipçi kitleniz yüksek sayıda ise reklam da alabiliyorsunuz. Hızlı bir şekilde Instagram’daki “butik” hesaplara göz atarak ne yapabileceğinizi ve neleri satabileceğinizi kafanızda canlandırabilirsiniz. İnstagram’dan para kazanmak ile alakalı daha detaylı bilgi için İnstagram’dan Nasıl Para Kazanırım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Satış ile Para Kazanma

satış yaparak para kazanmak

İkinci el eşyaların satıldığı mobil platformlar, Facebook grupları ve benzeri bir sürü web sitesi mevcut. Bu platformlarda kullanmadığınız ikinci el eşyalarınızı veya düşük fiyata aldığınız ancak değer kazanan nadir ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.

Adsense ile Para Kazanma

adsense ile para kazanmak

Bir Youtube kanalınız veya blog sayfanız varsa Adsense üyeliğiniz sonrası size verilecek kodu sayfanıza ya da hesabınıza yerleştirerek reklam başına tıklama üzerinden para kazanabilirsiniz. Takipçileriniz, hem kendi ziyaret ettikleri sitelere benzer hem de sizin paylaşımlarınız doğrultusunda üretim yapan diğer hesapların reklamlarını göreceklerdir. Bu da doğal olarak, tıklama sayısını artıran bir faktör.

Çeviri Yapıp Para Kazanma

çeviri yaparak para kazanmak

Tıpkı makale ihtiyacı gibi internetin çeviriye de ihtiyacı var. Prensip ise aynı: Kelime, karakter ya da sayfa başına ücret hesabı. Çeviri firmaları ile anlaşarak, kelime başına sözleşeceğiniz meblağ bazında çeviriler yaparak para kazanmanız mümkün.

Airbnb’den Kiracı Bulmak

airbnb ile para kazanmak

Artık emlakçı derdine, afiş asmaya, günde yüz bin tıklama alsa da ilana başvurmayan kullanıcılarla dolu sitelere son! Airbnb, evinizi veya bir odanızı gönül rahatlığıyla kiraya vermenizi sağlıyor. Güvenlik sözleşmesi, kullanıcı yorumları ve dahası da cabası.

Blabla ile Benzine Ortak Bulmak

bla bla para kaznmak

Yükselen benzin fiyatları, yol masrafları ve bir yığın dert otomobilinizle aranızı açıyor olabilir. Blablacar gibi portallar üzerinden gideceğiniz güzergâhı işleyerek sizinle aynı tarihte, aynı saatte o istikamete gitmeyi düşünen insanları bulabilir; dilediğiniz fiyatı koyarak o yolculuktaki benzin ve diğer yol giderlerinizi düşürebilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanma

yourube para kazanmak

Vloglar, kurmaca videolar, müzik klipleri gibi pek çok unsurun yer aldığı Youtube’da bir hesap açtığınız zaman doğru planlamalarla takipçilerinizi artırmanız ihtimaller dahilinde. Belli bir sayıya ulaştığınız zaman hem videolarınıza ekleyeceğiniz reklamlarla, hem izlenme başına Youtube’un yaptığı ödemelerle bu platformdan para kazanmanız mümkün.

Fotoğraflarınızdan Para Kazanma

fotoğraf ile para kazanmak

Fotoğraftan kastımız, Instagram gibi değil. Sanatsal veya stok fotoğraflarının satışa konulduğu web sitelerinden bahsediyoruz. Bu sitelere ciddi bir portfolyo ile giriş yaparak aylık belirli standartta paralar kazanabilme imkanınız var.

Blog Yazarak Para Kazanma

blog yazarak para kazanmak

Bir blog açıp, istediğiniz konularda yazılar yazdıktan sonra para kazanma yolunu kendinize açabilirsiniz. İki yöntemi var üstelik. İlki, Adsense benzeri reklamları web sitenize kod olarak yükleyerek tıklanma başına para kazanabilmek. İkincisi ise belirli bir sayıda ziyaretçiye ve günlük tıklanma rakamına ulaşmanız hâlinde reklam içerikli metinler yazarak reklam verenlerden para kazanmak. Her iki yol da blog kullanıcıları için çok kolay olsa gerek… Öyle ya, yazacak konu bulmak her zaman daha zor değil midir? Blog yazarak para kazanma hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Blog yazarak para kazanma konulu makelemize göz atabilirsiniz.

Yeteneğinizle Para Kazanma

yetenek ile para kazanmak

Bionluk, R10.net, Uzmankirala benzeri sitelerde kişisel yeteneklerinizi tanımlayarak o yeteneğe ihtiyaç duyan girişimciler veya bireysel alıcılarla tanışabilirsiniz. Bu tarz siteler, “mikro iş” olarak değerlendiriliyor. Banner tasarımı, tanıtım metni yazımı, sosyal medya paylaşımları için kurumsal görseller veya kartvizit tasarımları benzeri parça başına iş satışı mikro iş siteleri sayesinde kolayca gerçekleştiriliyor. Hukuki danışman, metin yazarı, görsel tasarımcı, çevirmen gibi sıfatlar taşıyan insanların kolayca iş başına ücretle anlaşarak yeteneklerini paraya çevirdiği bu sitelerde kalıcı iş bulmanız da olası.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat OĞRAK
Uzun yıllar birçok blog ve haber portallarında editör olarak çalışmamın yanında, içerik yönetimine oldukça hakim ve birçok projede büyük yer aldım. Editörlük kariyerinde şimdi Voynnr ile devam etmekteyim.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı