Dövizle Gelir Elde Edebileceğiniz Freelance İş Siteleri


2

Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı sonrası Dolar ve Euro ile gelir elde etmenin önemi daha da yükseldi. Bu sebeple hemen hemen herkes “Euro veya Dolar’la nasıl para kazanabilirim?” sorusunu sorar oldu! Günümüzün en büyük nimetlerinden olan internet sayesinde de bu ihtiyacı yurtdışına çıkmadan karşılamak mümkün! İnternetten para kazanmak için birçok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de freelance sitelerinde yer alan ilanları takip ederek, bu işleri alabilmenizdir. Bizler de bu amaçla kurulan birçok yurtdışı kökenli ve dövizle para kazandıran siteleri sizler için derledik. Bu sitelerden iş alarak yurtdışına çıkmadan döviz ile para kazanmak mümkün. İşte dövizle para kazanabileceğiniz freelance iş siteleri

Freelancer

Freelancer

Freelance çalışmak isteyen herkesin üye olmasını şiddetle tavsiye edeceğimiz bir site! Site içinde yeteneklerinizi girerken aynı zamanda bunları site üzerinden yapılacak ve alınabilecek kurslar ile de sertifikalandırabiliyorsunuz. Bu sayede hem çalışan hem de işveren gönül rahatlığıyla çalışabiliyor. Ayrıca işlerin filtrelendirilmesi de oldukça güzel bir şekilde çalışıyor. Eee ne diyelim gelsin Dolarlar gelsin Eurolar!

freelancer.com hakkında daha detaylı bilgi alarak bir an önce bu evrene katılabilirsiniz. İşte her yönüyle freelancer.com yazımızda

Fiverr

Fiverr

Adından da anlaşılacağı gibi “At bi beşlik” mantığıyla oluşturulan bu sitede 5 dolar karşılığında yapacağınız işi belirtiyorsunuz. Siteyi ziyaret eden iş sahipleri ise eğer sizinle ilgilenirse iletişime geçerek hizmet satın alıyor. Sonrası ise gelsin Dolar gelsin Euro…

Upwork

Upwork

Fiverr mantığına yakın bir şekilde 1 saatinizi alacak bir işi ne kadara yaptığınızı belirttiğiniz bir site. Bu sayede verdiğiniz hizmeti satın almak isteyenler sizinle iletişime geçerek, size dolarlar kazandırıyor.

PeoplePerHour

PeoplePerHour

Site, ilan veren kullanıcıların ilanlarına teklif vermeniz mantığıyla çalışıyor. Kendinize oluşturduğunuz profilinizi inceleyen işverenler, daha önce yapmış olduğunuz projeleri de inceleyerek işi sizin için onaylayabiliyor.

Guru

Guru

Üye olmanızı tavsiye edeceğimiz bir diğer site ise Guru! 3 milyondan fazla üyesi olan sitede birçok alanda iş ilanı bulunuyor.

iFreelancer

iFreelancer

Bu sitenin en güzel yanı, komisyon veya herhangi bir ücret kesintisinin bulunmaması! Tasarım, yazılım ve editörlük gibi birçok kategoride iş alabileceğiniz bu sitede kazancınızın tamamı cebinize giriyor.

Krop

Krop Freelance

Bu site üzerinden yarı zamanlı veya tam zamanlı işleri alarak, dolar ile kazanç elde edebilirsiniz.

FlexJobs

FlexJobs

Evden çalışarak para kazanmak isteyenler için yarı zamanlı ve tam zamanlı işlerin bulunduğu sitede güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Aquent

Aquent

Ücretsiz eğitimler de alabileceğiniz bu sitede döviz ile iş yapabileceğiniz freelance işler bulunmaktadır. Ziyaret ederek gözatmanızı tavsiye ederiz.

99designs

99designs

Tasarımcılar için hünerlerini gösterebilecekleri bir site! Düzenlenen yarışmalara tasarımlarınızı ileterek ilan sahibinin beğenisine sunuyorsunuz. Çalışmanızı beğenip onayladığında ise dolarlar hesapta!

Toptal

Toptal

Bu siteye üye olma işleminiz diğerleri kadar kolay değil! Başvuruların değerlendirilmesi sonrası neredeyse %3’lük bir kesim kabul ediliyor. Eğer ki kabul edilmeyi başarırsanız güzel ve yüksek bütçeli işler alabileceğiniz bir site.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı