İnternet Hızınızı En Güvenilir Şekilde Test Edeceğiniz 10 Servis

Hiç vakit kaybetmeden internet hızınızı öğrenmeye yardımcı olacak servislerin hangileri olduğuna yakından bakıyoruz.


3

Pratik bir şekilde internet hızını test et! Sonuç alabilme performansını gösteren en popüler 10 servisin bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

 1. 1 BTK Hız Testi


  BTK Hız Testi, yerli bir servis olma özelliğini taşımaktadır. Android ve iOS platformlarında kullanılabilen test, veri indirme, yükleme ve anlık gecikme gibi verileri ölçüyor.

 2. 2 Ookla Speedtest


  Yalnızca web siteleri üzerinden değil, uygulamalara dair de hız sonucu alabileceğiniz, stabil sonuçlar veren bir servis denilebilir. Mac, iOS ve Android platformlarında sorunsuzca çalışabilen uygulamaları da bünyesinde barındırıyor. Ookla Speedtest'i ziyaret ederek test yapabilirsiniz.

 3. 3 SpeedSmart


  SpeedSmart servisi de mobil cihazlar üzerinde kullanılabilen uygulamaya sahip bir hizmet sunuyor. Rakiplerinden bir adım önde olmak için çalışmalarını sürdüren şirket, HTML5 seçeneği ile de bu hedefine doğru hızla ilerliyor.

 4. 4 Speed Check


  Kablosuz ağ, yükleme ve indirme hız verilerini sade bir ara yüz ile siz kullanıcılarına aktarıyor. Farklı platformlarda kullanılabiliyor olması ise büyük bir avantajı beraberinde getiriyor. Sitesini ziyaret ederek testinizi yapabilirsiniz.

 5. 5 Xfinity Speed Test


  Mobil uygulama desteğini bulamayacağınız ve web sitesi tabanlı bir hizmet alacağınız Xfinity Speed, işe yarar türden diyebiliriz. Bilgisayarınız da hızınızın ne olduğunu saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

 6. 6 Fast.com


  Fast.com, şu an en çok kullanılan internet hızını test et servislerinden birisidir. Netflix ayrıcalığı ile sunulan bu hizmette, internet hızınızı test etmek istiyorsanız direk olarak siteye yönlendiriliyorsunuz. Dilerseniz mobil desteğinden de yararlanabiliyorsunuz.

 7. 7 Cox Internet Speed Test


  Cos Communications şirketinin servisi olan testin, yükleme, indirme, ping ve jitter gibi başlıklarla en doğru hız verilerini tespit ettiğinden söz edilebilir. Siteyi ziyaret ederek internet hızınızı test edin!

 8. 8 Meteor


  Meteor, özellikle Android platformu için adeta bir şans diyebiliriz. Mobil uygulamalar üzerinden sahip olduğunuz internet hızınızı test etmek istediğinizde memnun kalacağınız hizmeti kesinlikle alabilirsiniz. Ücretsiz indirilebilir olması da diğer bir önemli özelliği oluyor.

 9. 9 SpeedOf.Me


  Ara yüz bakımından belki şu ana kadar saydığımız tüm servislerden çok daha kötü olabilir. Ancak detaylı hız bilgileri arayanların gözdesi diyebiliriz. Web tabanlı olması, hem HTML5 hem de Flash ile kullanılır niteliğe sahip olmasını kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Hemen siteyi ziyaret ederek testinizi yapın!

 10. 10 Open Speed Test


  En hızlı bir deneyime tanık olmak istiyorsanız o zaman Open Speed Test servisini denemelisiniz. Yanılma payı olmaksızın en gerçekçi neticeleri öğrenmek, internet hızını test et verimi almak için hiç tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı