Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları


0

Son dönemlerinden en vazgeçilmez uygulamalarından biri olan instagram hemen hemen herkese hitap ediyor. Yaşlısından gencine milyonlarca kullanıcı bu mecrada kendine özgü bir şeyler bulabiliyor. Sosyal paylaşım platformlarından adından sıkça söz ettireni instagram aynı zamanda para kazanmak isteyenlerin de ilk başvurdukları yerler arasında. Kendinize ek gelir sağlamak ya da ciddi miktarlarda para kazanmak için yapmanız gerekenler var elbette.

Hizmet Tanıtmak

instagram hizmet tanıtmak

Hizmet sektörünün oldukça zorlu bir sektör olduğunu bilmeyen yoktur. Herkesi memnun etmek ve vazgeçilmez olmak bir hayli zor. Ancak mutlu müşteriler bir sonraki müşterilerinizi belirleyebiliyor. Instagramı mutlu müşterileriniz olduğunu insanlara göstermek için kullanabilirsiniz. Müşterilerinizden aldığınız izinler doğrultusunda kaliteli fotoğraf paylaşımları yaparak verdiğiniz hizmetten insanların ne kadar memnun olduğunu gösterebilirsiniz.

Hemen hemen her insana ulaşabileceğiniz sosyal medya mecralarının olmazsa olmazı instagram üzerinden yapacağınız tanıtımlar para kazanmanızı etkileyen en önemli faktörler arasında yer alıyor. Hangi hizmet sektöründe yer alırsanız alın, hedef kitlenize instagram üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer bir oteliniz varsa ünlü isimlere ulaşıp onları otelinize davet ederek instagram üzerinden yer bildirimi ve fotoğraf paylaşımı yapmalarını rica edebilirsiniz. Bu sayede insanlar hizmetlerinizi hem sizden hem de sıkı takip ettikleri kişilerden görebilir.

Satış Yapmak

instagramdan satış yapmak

Satış yapmadan önce ne satacağınıza iyi karar vermeniz gerek. Satış konusunda tereddütlere düşmeniz ya da birbirinden çok uzak bağlantılarda olan ürünleri aynı sayfada satmak sizde güvensiz bir imaj oluşturabilir. Instagram üzerinden satış yaparak dilediğiniz insana ulaşma imkanınız var. Kargo taşımacılığını kullanarak Türkiye’nin başka bir ucunda bulunan kişilere ürünlerinizi satabilir, müşteri ağınızı genişletebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça yaygın bir hal alan instagram satışlarının vergilendirme içerisinde gireceği konusunda da sizler uyarmak isteriz. Elde ettiğiniz karın vergilerini ödeyerek çok daha rahat bir şekilde dilediğiniz insana ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Tanıtımı Yapmak

insangram etkinlik tanıtımı

Instagram üzerinden etkinlik tanıtımı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu yolda oldukça sabırlı olmanız gerek. Çünkü firmaların sizi tercih etmesini sağlayacak bir konuma ulaşmanız zaman alacaktır. Takipçi sayınızı yükseltip, gerçek insanların sizi takip etmesini sağlayarak işe başlayabilirsiniz. Bunun dışında sayfanızın temasını ve konusunu net bir şekilde belirtmeniz gerekli. Sayfanızın ilgi alanına girdiği kişilere ancak bu şekilde ulaşabilir ve onların sayfanızda kalmasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Eğer sayfanız müzik üzerineyse festival, konser ve buna benzer etkinliklerin firmalar tarafından size tanıtım amaçlı sunulma olasılığı çok yüksek.

Reklam Almak

instagram reklam almak

Son zamanlarda birçok kişinin yaptığı ve ciddi bir gelir elde ettiği reklamlar özellikle yüksek takipçili hesaplara veriliyor. Uzun zamandır emek verdiğiniz, sabırla çalıştığınız bir sayfanız varsa emeklerinizin karşılığını reklamlarla alabilirsiniz. Reklam verme durumlarına açık olduğunu ifade etmek için profilinize ‘’reklam ve işbirlikleri için DM’’ yazabilir ya da firmaları direkt mail adresinize yönlendirebilirsiniz. Firmalardan gelen reklamları yayınlarken oldukça dikkatli olmanız gerek.

Her gün insanların sıkılacağı sıklıkta reklam vermeniz bir süre sonra takipçi kaybetmenize neden olabilir. Bunun önüne geçmek için her reklam teklifine olumlu geri dönüş yapmamalı ve insanları reklama boğmamalısınız. Bir diğer meseleyse gerçekliğine ve kalitesine inanmadığınız, firmasına güvenmediğiniz ürünlerin tanıtımını yapmamanız gerektiği. Bu gibi koşularda yaptığınız reklam sonucunda takipçilerin size güvenerek o yerlerden alışveriş yapması ardından yaşanan olumsuzluklar size olan güvenin de kaybolmasına neden olacaktır.

 Ürün Tanıtımı Yapmak

instagram üretim tanıtımı yapmak

Instagram üzerinden ürün tanıtımı yaparak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bol takipçili ve samimiyetinize güvenen bir sosyal medya hesabına sahipseniz firmalardan gelen ürünleri tanıtarak gelir elde edebilirsiniz. Bu sayede firmanın ürünlerini ücretsiz alabileceğiniz gibi bir de tanıtım için ek bir ücret talep etme şansınız da var. Oldukça karlı bir durum olan ürün tanıtımında insanlara yanlış yönlendirmeler yapmamanız gerek. Bu nedenle tanıtacağınız ürünü öncesinde kendiniz deneyimleyebilir, insanların güvenlerinin boşa çıkmasının önüne geçebilirsiniz. Ürün tanıtımlarınızın sıklığını artırıp insanları sıkmamanız da oldukça önemli bir nokta.

Mekan Tanıtımı Yapmak

instagramdan para kazanmak

Artık her gün yeni bir mekan çıkıyor karşımıza. Mekanların kendilerini göstermeleri ve yeni müşteriler kazanabilmeleri için başvurdukları yollar var. Bu yollardan biri de mekanlarına takipçisi yüksek, belirli bir kesim tarafından sıkı takip edilen  ve sevilen kişileri çağırmak. Bu kişi siz de olabilirsiniz. Aktif, çok takipçili ve insanlar tarafından sevilen bir instagram hesabına sahipseniz mekan tanıtımlarını çok fazla göze sokmadan yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Dünya’nın en hızlı para kazanma yöntemleri konulu sayfamıza göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Murat OĞRAK
Uzun yıllar birçok blog ve haber portallarında editör olarak çalışmamın yanında, içerik yönetimine oldukça hakim ve birçok projede büyük yer aldım. Editörlük kariyerinde şimdi Voynnr ile devam etmekteyim.

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı