Instagram Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 9 Uygulama


0

Son dönemlerin en popüler fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram hemen hemen her kişi tarafından kullanılıyor. 7’den 70’e milyonlarca kişinin kalbini çalmayı başaran bu uygulamanın yanında kullanılacak yan uygulamalar da günden güne popüler olmaya başladı. İşte her Instagram kullanıcısının bilmesi gereken, takipçileriyle muhteşem fotoğraflar paylaşmalarını sağlayan o uygulamalar.

Tags For Likes

tags for likes

Hashtag hayatımızın bir parçası oldu neredeyse. Twitter ile kendini gösteren ve Instagram postlarının altında da uygulanan bu kelimeler aslında insanların ortak noktaya sahip olduğu diğer kişilerle buluşmasını sağlıyor. Hashtag olarak kedi yazdığınız zaman kedi meraklıları kolayca sizin gönderinize ulaşabiliyor. Kelimelerin başına # sembolünü koyarak dilediğiniz hashtagi oluşturmanız mümkün. Takipçilerinizin dışındaki kişilere ulaşmak ve fotoğrafınıza daha çok beğeni almak için 30’a yakın hashtag kullanabilirsiniz. Eğer her defasında tek tek hashtag yazmak istemiyorsanız bu uygulama tam da size göre.

Photo Repost

Photo Repost

Beğendiğiniz bir gönderiyi kendi hesabınızdan kolayca paylaşmak için Photo Repost programını kullanabilirsiniz. Twitter’daki retweet ya da alıntı yapmayla hemen hemen aynı mantıkta olan bu işlem sayesinde paylaşımını aldığınız kişinin takipçilerini de kendinize çekebilirsiniz.

Social Safe

Social Safe

Hesabınızı güvenceye almak, mevcut gönderilerinize hesabınız kapandıktan sonra bile ulaşabilmek istiyorsanız Social Safe uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama Instagram profilinizde bulunan fotoğraf, yorum ve taglerinizi koruyor. Hesabınızı kapatmak isterseniz Instagram’da bunun geri dönüşü olmayacağını hatırlayarak bu uygulamadan yardım alabilir, gönderilerinizi kaybetmezsiniz. Bu uygulama şimdilik mobil olmasa da bilgisayara kolayca kurulup, kullanılabiliyor.

Insta Getter

Insta Getter

Instagram’da gezinirken beğendiğiniz elbisenin ekran görüntüsünü almaya, sevdiklerinize izletmek istediğiniz videoları kaybetmeye son. Insta Getter uygulaması sayesinde Instagram üzerinde bulunan fotoğraf ve videoları görüntü kalitesini kaybetmeden telefonunuza indirebilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğraf ya da videonun URL’sini uygulamada bulunan yere yapıştırmanız yeterli. Saniyeler içerisinde beğendiğiniz içerikler telefonunuzda yerini alıyor.

InstaFollow

InstaFollow

Takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişi sayısı arasındaki dengeyi bulamıyor, kimin sizi takip edip etmediğini öğrenmek istiyorsanız bu uygulama tam da size göre. Twitter’da kişinin profile girdiğiniz zaman sizi takip edip etmediğini anlamanız mümkün ancak bu durum Instagram için geçerli değil. Takip ettiğiniz ve sizi takip edenlerin listesini tek tek çıkarıp, sonrasında takipçi bölümünde bunlara bakmanız gerekli. Bu uzun işlemle Insta Follow sayesinde uğraşmanıza gerek kalmıyor. Hem Android hem de İOS için geliştirilmiş olan bu uygulama sayesinde sizi takip edenleri, sizin takip ettiklerinizi ve sizi engelleyen kişilerin kimler olduğunu görmeniz mümkün.

Snapseed

Snapseed

Instagram fotoğraflarınızın üzerinde oynamak, her bir alana farklı bir renk tonu uygulamak için kullanmanız gereken bir uygulama Snapseed. En çok tercih edilen fotoğraf uygulamalarından biri olan Snapseed sayesinde karanlık bir görselin üzerine yalnızca tek bir alana renk vermek mümkün. Bu sayede harikalar yaratabilirsiniz.

Owlmetrics

Owlmetrics

Instagram analiz araçlarından biri olan bu uygulama sayesinde hesabınızdaki tüm hareketleri kolayca takip edebilirsiniz. Takipçi sayınızın günden güne nasıl değiştiği, büyüme oranınız, takipçilerin sizinle kurduğu etkileşimler, rakiplerinizin analizleri ve çok daha fazlası bu uygulamada. Aynı zamanda Owlmetrics sayesinde fotoğraf paylaşımlarınız için en uygunun zamanı öğrenebilir, gönderilerinizde çok daha fazla beğeni elde edebilirsiniz. Owlmetrics analiz yaparken tüm detayları dikkate alarak hareket ediyor ve sizi en doğru şekilde bilgilendiriyor. Karşınıza çıkan verileri yaş, bölge, dil gibi kategorilere ayırarak görmek istediklerinizi kolay bir şekilde görmenizi sağlıyor.

Keyhole

Keyhole

Takipçilerinizi daha yakından tanımak ister misiniz? Keyhole takipçilerinizi yakından tanımanıza yardımcı oluyor. Sizi takip eden kişilere hangi zaman dilimlerinde ne tarzda içerikler sunmanız gerektiğini bu uygulamadan öğrenebilirsiniz. Takipçilerinize en doğru zamanda en doğru içerikle ulaşarak vazgeçilmez olabilir, takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Takipçilerinizin sizinle sürekli etkileşim halinde olması Instagram’ın keşfet bölümüne çıkmanızı da sağlar. Bu sayede yeni takipçileri kolay bir şekilde kazanabilirsiniz.

Insta Orders

Insta Orders

Instagram’ı ticaret amacıyla kullananların en yakın dostu Insta Orders. Bu uygulama sayesinde satmak istediğiniz ürünlerinizi fiyatlandırarak takipçilerinize sunabilirsiniz. Ödemeler genellikle PayPal dengi araçlarla yapılıyor ve oldukça güvenli. Aldığınız her yeni sipariş için Insta Orders size bilgilendirme maili gönderiyor. Sizde satışlarınızı takip ederek elinizdeki stoklara göre hareket ediyorsunuz. Insta Orders uygulamasına bilgilerinizi vererek bir kez giriş yapmanız yeterli. Sonrasında hesabınızın Instagram hesabınızla senkronize olmasını bekliyorsunuz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı