Instagram’da İşinize Yarayacak 12 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Instagram'da harikalar estirebileceğiniz, kolay kullanıma sahip fotoğraf düzenleme uygulamaları...


3

Instagram için sosyal medyada artık bir numara diyebiliriz! Öyle fotoğraflar paylaşılıyor ki bazen gündem oluyor, bazen haberlere konu… Ünlülerin özel hayatlarını paylaştığı, alışverişin doruklara ulaştığı ve hatta ünlü fotoğrafçıların fotoğraflarını görme fırsatı bulduğumuz bu mecrada rekabet gün geçtikçe artıyor. Peki, Instagram’da gördüğümüz birbirinden güzel fotoğrafların arkasında hangi uygulamalar var? Fotoğraf düzenleme uygulamaları için hazırladığım listeye geçmeden önce kısa bir açıklama yapalım.

Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraf düzenleme uygulamaları, fotoğraf çekimi sırasında yapılan yanlışları gidermek için kullanılmasının yanında bazı efektlerin de yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu sebeple çekilen bir fotoğrafın üzerinde küçük dokunuşlar ile daha güzel sonuçlar elde edilebilmektedir. İşte hayran kaldığımız fotoğrafların o hale gelmesinin sebebi olan fotoğraf düzenleme uygulamaları.

 1. 1 Lightroom CC


  Lightroom, fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında hemen hemen tüm fotoğrafçıların kullandığı bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Programı kullanmak için yeterince eğitim videosunu bulabilirsiniz. Özellikle fotoğrafların ışık dengesi ve renk ayarları için mutlaka telefonunuzda bulunmalı.

 2. 2 VSCO


  Android ve AppStore’da ücretsiz olan fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO, belki de en çok tercih edilen uygulamaların başında! Eşsiz efektleri birçok uygulamayı geride bırakıyor. Başarılı efektlerinin yanında ışık ve renk ayarları da yapılabiliyor.

 3. 3 Afterlight


  Android‘de ücretsiz olsa da AppStore’da ücretli olan Afterlight, klasik ışık ve renk ayarlarının yanında belli taslaklar halinde ışık ekleme ve eskitme özelliklerini sunuyor. Bu iki özelliği sayesinde son dönemlerde dikkat çeken fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında!

 4. 4 Snapseed


  Bir çok kişinin telefonunda bulunan Snapseed, efekt ve filtrelerinin yanı sıra detaylı ışık ayarlarını da sunuyor. Kullanımı oldukça kolay bu uygulamayı Play Store ve AppStore’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

 5. 5 Huji Cam


  Instagram’da bir akım haline gelen eskiye dönüş fotoğrafları için harika bir fotoğraf düzenleme uygulaması! Sanki monolog bir makineden çekilmiş gibi tarih ekleyebilir,  renk seçenekleri yapabilirsiniz.

 6. 6 Adobe Photoshop Express


  Meşhur fotoğraf düzenleme uygulaması Photoshop’un mobil sürümü olan Adobe Photoshop Express, orijinal sürümle benzer özellikler sunuyor. Lightroom uygulamasına benzer özellikler gösteren uygulamada kırpma, ışık ve netlik ayarları gibi birçok özellik sunulduğundan telefonunuzda bulunmasında fayda var.

 7. 7 RNI Films


  Daha çok analog fotoğraf makinalarıyla çekilmiş resimlerin düzenlenmesinde tercih edilen RNI Film, fotoğraf düzenleme uygulamasında film efektlerini de içinde barındırıyor. Bu uygulama maalesef Play Store’da yer almazken AppStore ‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

 8. 8 Filmborn


  Fotoğraflarınıza nostalji havası katmak istediğinizde tercih edilebilecek bu uygulama, AppStore'da ücretli olarak bulunuyor. RNI Films gibi vintage fotoğraflar için oldukça sık kullanılan fotoğraf düzenlenme uygulaması!

 9. 9 Nebi


  Uygulama hem Android hem de IOS telefonlara ücretsiz indirebiliyor. Yine vintage etkilerini fotoğrafta gösterilme özelliğine sahip bu uygulamada 35 mm filmli fotoğraf makinalarının dönemlerinin efektlerini de bulabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 10. 10 Polarr


  Fotoğraflarda bulunan yüz, göz ve burun gibi detayların bile düzenlemesini yapabildiğiniz, aynı zamanda birçok efekti kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulaması Polarr, hem IOS hem de Android için ücretsiz!

 11. 11 VaporCam


  VHS, Cyberpunk gibi sıra dışı efektlerle diğer uygulamalardan farkını hemen belli ediyor. Vaporcam AppStore’da ücretli iken Play Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

 12. 12 Unfold


  Instagram hikâyelerinde sıkça kullanılan fotoğraf düzenleme uygulaması Unfold, sunduğu hazır şablonlar sayesinde işinizi bir hayli kolaylaştırıyor. Hem fotoğraf hem de videolar için kullanılabilen uygulama sayesinde oluşturduğunuz hikâyeleri yüksek kalitede indirebilirsiniz.

  Fotoğraf düzenleme uygulamaları tercihi yapılırken, yayıncı firmanın güvenilir olmasına dikkat ediniz. Her uygulamanın altındaki yorumları dikkate alarak indiriniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı