Instagram Fenomeni Nasıl Olunur. İşte Yapmanız Gereken 3 Adım


0

Sosyal Medyanın en sade ve bir o kadarda önemli parçalarından birisi olan Instagram, her geçen gün daha da popüler bir mecraya dönüşüyor. Bu sebepten dolayı da Instagram fenomenleri de nitekim değerlerine değer katıyor. Peki sizin de böyle bir çabanız var, lakin nasıl başarılı olacağınız yönünde herhangi bir fikre sahip değilseniz, yapmanız gereken 3 önemli hususu sizlerle paylaşıyoruz.

[reklam-goster]

Instagram, sosyal medyanın bana göre en yalın hali diyebilirim. Çünkü bir resim karesi, binlerce kelimeye bedel diye adlandırabileceğimiz ve daha da kısa anlatmak gerekirse, özdeyişinin gerçek hayatta karşılık bulan bir haline gelmiş bir mecradır. Bu yüzden Instagram’da kendi fenomenlerini çoktan yarattı. Bu fenomenlerde nitekim tüm sosyal mecraların en ünlü fenomenleri haline gelmiş durumundadır. Sizinde böyle bir düşünceniz varsa, yapmanız gereken oldukça basit. İşte siz değerli okurlarımız için düzenlediğimiz 3 önemli husus!

1- Instagram’ınızı Geliştirmek

Öncelikle yapmanız gereken en önemli seçim akılda kalıcı ve basit hatırlanabilecek bir Instagram seçmeniz olacak. Oluşturacağınız Instagram üzerine paylaşacağınız içerikleri düşünerek bir Instagram seçmeniz size pozitif yönde bir katkı sağlayacaktır. Çünkü içerikleriniz ile özdeşleşen bir başlık seçmeniz, hem kullanıcıların sizi takip etmesinin yanı sıra, takipçi sayınızın da artması yönünde etkileşim sağlayacaktır. Özel karakterler kullanmaktan kaçınmayın. Artistik bir profil fotoğrafı kullanmayı tercih edin. Güzel bir tema ve içeriklerinizi planlı bir şekilde paylaşın.

Tüm bu işlemleri yaparken kendinize de sorular sormayı ihmal etmeyin.

ÖRNEK: 

Ben en çok nelerden hoşlanırım?
Yemek yemeği seviyor muyum? – Bu tarz fotoğraflar ilgi çekici olur mu?
Giyim kuşama önem veriyor muyum? – Kendime ait bir moda mı geliştirsem?
Teknolojik ürünlere ilgim var mı? – Bu ürünler için geliştirebilir tasarımlar ve fikirler mi ortaya koymalıyım?

2- Yaratıcı Fotoğraflar ve Videolar Paylaşın

Çekmiş olduğunuz tüm özgün fotoğrafları kendinize özgü bir tarza dönüştürün. Instagram üzerinde var olan filtreleri iyi şekilde öğrenmelisiniz. Paylaşım sırasında fotoğrafların renkleri üzerinde oynamalı ve efektler ile ortaya değişik bir sunum her zaman etki çekici olacaktır. Bunun için farklı fotoğraf düzenleme programları aracılığı ile yardım alabilirsiniz. Çok fazla fotoğraf çekmeli ve aralarından en iyilerini seçmelisiniz. İlgi çekici olmasına özen gösterin. Bahsetmek istediğim farklı kombinasyonlar üzerinde değişik açılarda paylaşılan kareler son derece ilgi çekici olmaktadır. Örnek vermek gerekirse, kendinizi bir tatilde hissedin. Bulunduğunuz yerde pek çok kare çekimi gerçekleştirdiniz. Tatiliniz ile ilgili paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Bunu bir hikaye haline getirebilirsiniz. Devam etmekte olan tatilimiz gibi. Fotoğraflarınıza her zaman hem bulunduğunuz konumla ilgili ve yaratıcı başlıklar kullanmaya özen gösterin. En önemlisi de Hikayeler özelliğini aktif şekilde kullanmak takipçi kısmının ilgisini çekecektir.

3- Topluluk & Bağlantı & Özgün Olmak

Instagram üzerinde kullanılan ” #voynn ” Hastag’ler oldukça önemlidir. Nelerin trend olduklarını öğrenmeli ve çekimini yaptığınız fotoğraflarınızda mutlaka hastagleri kullanın. Doğru hastag’i kullanmak size her zaman kazandıracaktır. Örneğin, ” #aşk ” hastag’i ile birlikte ” #sevgi ve #mutluluk ” hastagini kullanmak size pozitif artı verecektir. Takipçilerinizi, arkadaşlarınızı bu yaptığınız paylaşımlarda tag’lemeleri için cesaretlendirici iletiler yazmak pozitif sonuç verecektir. Lokasyon önemi de bu kaynağın en önemli parçalarındandır. Orada bulunan kişilerin de bu paylaştıklarınızı görmesini sağlayabilir, ilgi çekimi paylaşımlarınızın takibini sağlayabilmesi açısından takipçi kazanabilirsiniz.

Topluluk

Takipçileriniz ile sürekli bağlantılar kurarak onlarla içli dışlı olabilirsiniz. Böylece kitleniz üzerinde aktif kullanıcıların çoğunluğunu sağlayabilirsiniz. Bu işin püf noktalarından birisi düzenli olarak paylaşımlarda ve aktif olmaktan geçiyor. Gönderilerinizde bir konuşma paylaşırmış gibi içeriklerinizi paylaşmak, yorum yağmuruna sebep olacaktır. Ayrıca sizlere bir püf nokta daha söyleyim. Yorumlara karşılık vermek için @voynn yazarak yapılan yorumlara cevap verebilirsiniz. Böylece popüleriteniz daha da artmış olacaktır.

Özgün Olmak

En önemli olayların başında şüphesiz özgün olmak. Bu yüzden paylaşımlarda her zaman özgünlüğünüzü sempatikliğinizi ve farklılığınızı yansıtmak sizlere ekstra değer katacaktır. Bunu topluluğunuzla ve bağlantılarınızı koruyarak çok daha hızlı büyüme şansını elde ederek kısa zaman içerisinde fenomen olabilmeniz mümkün olacaktır.

Evet Voynn Ailesi;

Sizler için bu yazımızı paylaşmış bulunuyoruz. Yazımız hakkında olumlu/olumsuz düşüncelerinizi bizlere yorum atarak yansıtabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
1985 doğumlu, mükemmel bir hayata, ortancası felaket olan üç dişi golden'a ve sürekli gülümseyen bir yüze sahibim…

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı