İnce Belli Olmak Mı İstiyorsunuz? İşte İnce Belli Olmanın Yolları


0

Doğru bir beslenme planı ve egzersizler ile bel çevresindeki yağları eriterek ince bir bele sahip olabilirsiniz. Bölgesel incelmede spor yapmak en önemli etkendir. Tabi ki doğru beslenme rutininiz sağlıklı ve düzenli değilse yaptığınız sporunda pek bir anlamı kalmıyor ne yazık ki! Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz bir tek ince bele sahip olmanızı sağlamayacak ince belin yanında birçok güzel etkisini de fark edeceksiniz.

Egzersiz Yapın

egzersiz yapmak

Egzersiz yapmak vücut hatlarınızın ideal hale gelebilmesi için gereklidir. Hem sağlık açısından hem de güzellik açısından düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Belinizin incelmesi ve o incelikte sabit kalmasını istiyorsanız belinizi kuvvetlendirecek egzersiz hareketlerine öncelik vermelisiniz. Bel kaslarınızın güçlü olması hem sağlıklı hemde enerjik olmanızı sağlayacaktır. Belinizi inceltirken sırtınızı güçlendirecek ve göbek yağlarınız var ise bunları da eriteceksiniz.

Masaj

masaj

Masajla forma girmek bu aralar sıkça duyduğumuz şeylerden. Sabah uyandığınızda göbek ve bel bölgenize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir ve dokularınızın sıkılışmasını sağlayabilirsiniz. Bir avuç deniz tuzu ve 10 ml limon yağını karıştırarak göbeğinize duşta bu karışım ile masaj yaparsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Buz

buz

Cildi güzelleştirme, gözenekleri sıkılaştırma etkisi olan buz belinizi inceltmede de sizlere yardımcı olacaktır.  Vücudunuzdaki yağlar kan dolaşımınızı yavaşlatarak vücudunuzun sarkmasına neden olur. Kan dolaşımını hızlandıran buz sayesinde bunun önüne geçebilirsiniz. Uyumadan önce karnınızda bu gezdirerek kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Yediklerinize Dikkat Edin

düzenli beslenme

Karnınızda şişkinlik yapacak yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalı, özellikle tuz tüketiminizi aza indirmelisiniz. Unlu gıdalar ve et ürünler vücudunuzda su tutulmasına neden olur. Bu besinler yerine domates, biber, mısır, ıspanak gibi sebzeler tüketmelisiniz. Yemeklerinizin yanında taze bitkiler yemenizide öneriliriz.

İnce Bel Egzersizleri

egzersiz yapmak

Bu egzersizleri düzenli olarak yapmanız halinde belinizin daha ince bir hal aldığını görebilirsiniz.

Eller Yukarı Hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açarak kollarınızı yukarı kaldırıp ellerinizi tepede birleştirin. Daha sonra vücudunuzu belden bir sağa bir sola doğru esnetin ve dik duruşlarınızda derin nefes alıp yanlara doğru eğilirken verin. Her bir yöne 5 kez tekrar etmelisiniz.

Mekik Çekmek: Karın kaslarını güçlendirmek ve göbek yağlarını eritmek için tercih edilen mekik aslında beli inceltmek içinde kullanılabilir. Sırt üstü uzanın ve vücudunuz dümdüz dururken elinizi başınızın arkasında birleştirin. Vücudunuzun üst kısmını yukarı, aşağı hareket ettirin.  Günde 10 tane ile başlayıp haftalık düzenli olarak uygulayın.

Yan Plak Hareketi: Düz zemine tüm vücudunuz sağa dönük şekilde uzanın ve sağ kolunuzu dirseğinizden kırarak sadece ayaklarınız ve dirseğiniz yerde olacak şekilde vücudunuzu kaldırın. Bu hareket ile tüm vücudunuz dik ve gergin olmalı karın kaslarınız çalışmalıdır. Bu hareketi sol taraf içinde aynı şekilde tekrarlayın.

Öne Doğru Eğilme: Oturarak bacaklarınızı öne doğru uzatın ve omuz hizasından biraz fazla açın. Koları yanlara doğru açıp öne eğilerek nefes alın ve ellerinizi ayaklarınıza uzatın. Sırtınız dik olacak şekilde birkaç saniye durup hareketi tekrarlayın.

Bisiklet Sürme Hareketi: Düz bir zemine sırt üstü uzanın ve ellerinizi yanınıza serbes bırakın. Vücudunuzun alt kısmını yukarı kaldırarak bacaklarınızı bisiklet sürer gibi hareket ettirin.

spor

Karın Kası Sıkma: Dik oturduğunuz her an yapabileceğiniz bu egzersizi karın kaslarınızı sıkıp birkaç saniye sonra bırakmanızdan ibarettir.

Dizleri Çeneye Çekmek: Sırtınızı duvara ya da sandalyeye yaslayarak dik oturun ve derin nefes alın. Nefesinizi verirken dizlerinizi çenenize doğru çekin. Bu hareket karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.

Kucak Hareketi: Halter barına kaldırabileceğiniz kadar ağırlık yerleştirerek hafif bir şekilde bacaklarınızı ve poponuzu sıkarak öne ittirip ağırlığı kaldırın. Bir süre böyle bekledikten sonra ağırlıkları yavaşça indirin. Bu hareket ile vücudunuzda sıkılaşacak ve forma girecektir.

Süperman Hareketi: Yüz üstü yatarak ayaklarınızı birleştirin ve ellerinizi başınızın üzerinde kitleyin. Derin nefes alarak hem dirseklerinizi hem de ayaklarınızı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve bir süre bu şekilde bekleyip tekrar kol ve bacaklarınızı rahat konuma getirebilirsiniz.

Bel Nasıl İncelir?

spor

 • Bahsettiğimiz gibi bel ile ilgili egzersizleri yapmalısınız.
 • Omuzlarınızı geliştirmek için omuz hareketleri içeren egzersizler yapın.
 • Göğüs kaslarınızı güçlendirin. Böylelikle göğüs kafesiniz geniş gözükür ve beliniz ince gözükür.
 • Detoks kürleri deneyerek vücudunuzdaki zararlı toksinleri ve fazla suyu atabilirsiniz.
 • Yemeklerinizde ki tuzu azaltın.
 • Bol bol su için.

Peki Bel Nasıl İnce Gözükür?

kombinler

 • Kalın kemerler takabilirsiniz.
 • Tek düğmeli ceketleri kullanabilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizde koyu renkleri tercih etmelisiniz.
 • V yakalı kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Bolero benzeri ceketleri tercih etmemelisiniz.
 • Çan etekleri tercih edebilirsiniz.
 • Korse giyerek belinizi ince gösterebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı