Hüzün ve İç Karartıcı Olduğu Kadar Beğeniyle İzlenen En İyi Filmler – 2

İlk listemizde paylaştığımız 16 filme ek olarak yeni 16 filmi daha beğeninize sunuyoruz. İşte hüngür hüngür ağlatan filmler


3

İnsanları en keyifli zamanlarında bile hüngür hüngür ağlatma potansiyeline sahip olan filmlerin ikinci bölümünde sizleri tam 16 film bekliyor. Listenin ilk bölümünü incelemek isteyen okuyucularımız, buraya tıklayabilir.

 1. 1 Çizgili Pijamalı Çocuk / The boy in the Striped Pyjamas (2008) IMDb: 7,8 Yön: Mark Herman


  Nazi Almanyası tarafından görevlendirilerek Polonya'ya gönderilen Bruno'nun babası, ailesiyle beraber buraya yerleşir. Kasabada yer alan toplama kampı ise evlerine çok yakındır ve Bruno kendisine bir arkadaş edinir. Bunun farkına varan ailesi ise Bruno'yu tellerden uzak tutmaya çalışacaktır.

 2. 2 Titanik / Titanic (1997) IMDb: 7,7 Yön: James Cameron


  Titanic faciası, insanlığın buzullara karşı gücünü kanıtlama çabasıdır. Bu gemide, Jack ve Rose aralarında ki statüye aldırmadan birbirlerine âşık olmuşlardır. Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle sevgiyi sonsuzluğa taşıyan hüzün dolu bir filmdir.

 3. 3 Sisler Evi / House of Sand and Fog (2003) IMDb: 7,6 Yön: Vadim Perelman


  İran’dan, kurduğu Amerika rüyasını gerçekleştirmek için göç eden Behrani’nin tek hayali buradan ev satın alıp ailesini rahat ettirmektir. Ev, hayallerindeki gibidir. Ancak büyük bir problem onu beklemektedir. Evin eski sahibi Kathy, buranın varisi olduğunu söylemekte ve hakkını sonuna kadar aramaktadır. Birbirlerine çok benzemelerine rağmen yaşam şekillerinden dolayı düşman olmuşlardır.

 4. 4 Ölümcül Oyunlar / Funny Games (1997) IMDb: 7,6 Yön: Michael Haneke


  Georgie, annesi ve babası ile bir göl evine tatil amacıyla gelmişlerdir. Yorgunluklarını bu tatil sayesinde atmayı düşünmüşler ancak başlarına gelecek faciadan habersizlerdi. Ne amaçla geldikleri belli olmayan iki genç, bu aileye musallat olmuş ve büyük dertler açmışlardır. Kaçış çaresi olmayan aile, ölümcül oyunların hedefi olmuştur.

 5. 5 Yasak Aşk / A Royal Affair (2012) IMDb: 7,6 Yön: Nikolaj Arcel


  Britanya Krallığı’nın prensesi Caroline Mathil’de, Danimarka Kralı Christian ile birbirlerini görmeden evlendirilir. Caroline baskıcı bir rejimin hükmettiğini ve rahiplerin yönetime geçtiğini fark eder. Başlarda Kralla anlaşamaz. Kral Avrupa seyahati sırasında tanıştığı ve saraya getirdiği Doktor Johann Struensee ile Caroline gizli aşk yaşamaya başlamışlardır. Bu aşk bir ulusun aydınlanmaya giden yoluna öncülük edecektir.

 6. 6 Aşk Tesadüfleri Sever (2011) IMDb: 7,5 Yön: Ömer Faruk Sorak


  Başrollerini Mehmet Günsür ve Belçim Bilgim’in üstlendiği filmde; Çocuklukları ve gençlikleri Ankara’da geçen Özgür ve Deniz’in İstanbul’da yolları tekrardan kesişir. Engellerle dolu aşk hikayesini anlatan bu film de izleyiciler nostalji ile buluşuyor.

 7. 7 Çoğunluk (2010) IMDb: 7,5 Yön: Seren Yüce


  Babasının, inşaatın da getir götür işine bakan Mertkan’ın, öyle basit hayatı vardır ki; sorumsuzdur. Bu davranışlarına anlam bulmak bile istemeyen Mertkan; Gül ile tanışır. Kendisini toplaması için aslında iyi bir fırsattır. Gülün kökenleri konusunda kararsız kalan babası, Mertkan’ı çoğunluğa uydurmayı başarır ve bu yolda anlam bulmasını sağlar.

 8. 8 Uzaktaki Anılar / A Walk to Remember (2002) IMDb: 7,4 Yön: Adam Shankman


  Yaşadığı muhitin en gözde gençlerinden birisi olan Landon Carter ayrı zamanda zengin bir ailenin de çocuğudur. Çetesinin başı belaya girince bir anda kendini okul tiyatrosunda bulur. Tiyatroda karşılaşacağı,  sessiz olan Jamie’ye âşık olması romantik bir süreç yaşamasına olanak sağlar.

 9. 9 Cehenneme Bir Adım / The Descent (2005) IMDb: 7,3 Yön: Neil Marshall


  Tatile gittiği kız arkadaşlarıyla doğa yürüyüşüne çıkan kadın bir mağara görür. Keşif için girdikleri mağara da, bir kayanın düşüp çıkış yolunu kapatmasıyla fikir ayrılıklarına düşen arkadaşların yolları ayrılır. İçeride bulunan aç ve saldırgan yaratıkların avı olarak kendilerini bulurlar.

 10. 10 Aşk, Şimdi! / Now Is Good (2012) IMDb: 7,3 Yön: Ol Parker


  Lösemi, hastalığına yakalanmış olan Tessa, dört yıl boyunca Kemoterapi tedavisi görmüştür. İyileşmeyeceği yönünde teşhis konulan genç kız ölümü kabullenir. Son günlerini, hayat dolu anlarını, sevdikleriyle geçirmek isteyen Tessa, bu kısa zamanda yapacaklarının listesini hazırlar ve sayılı günlerini bu listeye göre yaşamaktadır.

 11. 11 Ben Efsaneyim / I am Legend (2007) IMDb: 7,2 Yön: Francis Lawrence


  Ben efsaneyim filmin de, Robert Neville, korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim adamıdır. O, tüm üstün deneyim, bilgilerine rağmen virüsün önünü kesememiş, ancak kendi bedeni virüse bağışıklık kazanmıştır. Bu şekilde olan tek kişi olmasını düşünmesine rağmen umutlarını kaybetmeden 3 yıl boyunca kendisi gibi olanları bulmak için çabalamıştır.

 12. 12 Öldüren Sis / The Mist (2007) IMDb: 7,2 Yön: Frank Darabont


  Fırtına sonrası sis tüm kasabayı kaplamıştır. Bütün insanlar tek kaçış yeri olarak süpermarkete sığınır. Bu tedirgin bekleyiş ortaya çıkan yaratıklarla beraber insanları ikiye bölmektedir. Bazıları intikamcı bir tanrının bu yaratıklara hükmederek insanları kurban ettiğine inanırken, bazıları ise buna inanmaz. Gerilim dolu saatler geçireceğinizi vadeden bir filmdir.

 13. 13 İyilik Bul, İyilik Yap / Pay It Forward (2000) IMDb: 7,1 Yön: Mimi Leder


  Sorunlu bir aile hayatı olan Trevor, rehberlik öğretmeninin verdiği ödevde derin hayaller kurar ve gerçek Dünya ya yansıtır. Kurguladığı dünya da hiç tanımadığı üç kişiye iyilik yapması ve karşılığını almasıyla serüven kazanan bu film, Dünya’nın güzel bir yer olacağına inanmasını anlatmaktadır.

 14. 14 Toprak Altında / Buried (2010) IMDb: 7,0 Yön: Rodrigo Cortes


  Irak’ta görev yapan Paul Conroy bir Amerikan askeridir. Bir grup Paul’u derdest eder. Kendini tabutun içinde gömülü halde bulan ABD’li asker, oraya nasıl ve kimler tarafından getirildiğini anlayamaz. Toprağın altında ölmemek için zamana karşı yarışırken klostrofobisini en üst seviye de yaşamaktadır.

 15. 15 Kara Büyü / Drag Me to Hell (2009) IMDb: 6,6 Yön: Sam Raimi


  Sıradan bir banka memuru olan Christina Brown’ın dehşet dolu serüveni anlatılmaktadır. Çalıştığı bankada işini yapıp mesaisini doldurmaya çalışmaktadır. Ancak iblisi ruhunda barındıran bir müşteriyle karşılaşacaktır. Bu müşteri tarafından doğaüstü güçler kullanılarak lanetlenen ve ruhunu kurtarmak isteyen Brown, şeytani güçlerinin karşısında kırılma noktasına gelecektir.

 16. 16 Kehanet / Knowing (2009) IMDb: 6,2 Yön: Alex Proyas


  1959 sonbaharında, ilkokul öğrencilerine eğitim yıllının başlarında ödev verilir. Hayallerindeki geleceğin nasıl olduğunu canlandırılması istenmiştir. Resim ile bunu ifade ederek kapsülde elli yıl saklanması söylenir. Resim yerine sayı konduran Caleb’in açıklaması ise bu rakamların birilerinin kulağına fısıldadığıdır. Astrofizik Profesörü olan babası bu şifreyi çözecek ve üç büyük felaketin var olduğunu görecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı