Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi 7 Uygulama


0

Zaman ve hız kavramlarının git gide öneminin arttığı çağımızda, planlı ve programlı hareket edebilmek en zor konu haline geldi. Gün içindeki yoğunluktan dolayı su içmeyi bile unuttuğumuz anlar için, hayatımızı kolaylaştıracak pek çok uygulama mevcut. Hem işte hem de günlük hayatta işe yarayacak ve en çok tercih edilen uygulamaları aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

Todoist

Todoist

Zamanı daha planlı kullanabilmek için tasarlanmış olan uygulama, kullanımı en kolay liste yapısını sunuyor. Günlük, haftalık ve aylık olarak yapılacakların listesini hazırlamaya yardımcı ve pratik tasarımıyla en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Kişisel verimlilik grafikleri ile planlarınıza ne kadar uyumlu olduğunuzu da inceleme şansınız bulunuyor. Çevrimiçi kullanılabilir olması, ücretsiz sürümde pek çok özellik sunmasıyla vazgeçilmez uygulamalarınızdan biri olacaktır.

Bundle

Bundle

Pek çok haber sitesini aynı programdan takip etmeyi sağlayan, tek sayfada tüm ulusal sayfalara ulaşabileceğiniz Bundle, zaman açısından oldukça fayda sağlayan en iyi haber uygulamalarından biri olarak biliniyor. Hangi türde içerik görmek istiyorsanız ana sayfanızı ona göre planlayabileceğiniz, pratik bir uygulama diyebiliriz. Türkiye’nin yanı sıra yurtdışındaki medya organlarını takip edebildiğiniz gibi, istediğiniz sayfalardan kendi Bundle sayfanızı oluşturmanızı da sağlıyor.

Evernote

Evernote

Not alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, işinizi en kolay şekilde halletmenizi sağlayacak uygulama; şüphesiz ki Evernote. Not defteri gibi kullanabileceğiniz, kullanımı oldukça rahat ve pratik olan Evernote, yapılacak işlerinizle alakalı istediğiniz şekilde not almanızı sağlıyor. Görsel, sesli ve metin şeklinde notlar paylaşabildiğiniz gibi Workchat özelliği sayesinde diğer Evernote kullanıcıları ile sohbet de edebiliyorsunuz.

Pushbullet

Pushbullet

Tablet, akıllı telefon, bilgisayar gibi cihazlarınızın birbirine bağlanmasını ve dosya gönderimini sağlayan en etkili uygulamalardan olan Pushbullet, aynı zamanda telefonunuza gelen bir mesajı bilgisayarınızdan görüntülemenize de olanak sağlıyor. Örneğin; diğer odada bulunan telefonunuzdan arandığınızı bilgisayar ekranında çıkan uyarıdan görebilirsiniz.

Asana

Asana

Ekip ve proje yönetimi konusunda en yararlı uygulama olan Asana’yı, mobil uygulamasının yanı sıra masaüstü bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Asana üzerinden yönettiğiniz proje için görev dağılımları yapabilir ve mail adresleri ile entegre çalışabilirsiniz. Akıllı mail özelliği sayesinde, herhangi bir maile cevap verdiğinizde cevabın gitmesi gereken adrese yönlenmesi de en önemli özelliklerinden sayılabilir.

1password

1password

Şifre yönetme uygulaması olan 1Password; kredi kartı, mail adresi, üye şifrelerini unutanlar için eşi bulunmaz uygulama diyebiliriz. Tüm şifreleri güvenli sistem ağında saklayabilen uygulama sayesinde artık şifre sorunu yaşamayacaksınız. Uygulama sayesinde uzun ve kompleks şifreler yaratabilir, her üyelik için farklı şifre belirleyebilir ve tamamını güvenli şekilde saklayabilirsiniz.

Buffer

Buffer

Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya araçlarını sık olarak kullananlar için tasarlanan Buffer, tüm hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlıyor. Buffer üzerinden hangi gün, hangi hesaptan hangi paylaşımı yapacağınızı planlayabilir ve paylaşmak istediğiniz kişilerle de irtibata geçebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı