Hayat Hikâyelerini Duyunca Şaşıracağınız 6 Başarılı İnsan


0

Hiçbir başarı hikâyesi elbette durup dururken yazılmıyor. Mutlaka her başarılı insanın bir serüveni oluyor. Hele bunlardan bir kaçı var ki hayatınızda örnek alabileceğiniz cinsten. Çoğumuz başarılı insanların geçmişini bilmediğimiz için sanki hayata o noktada başlamış, hiçbir zorluk çekmemiş ya da çaba sarf etmemiş sanırız.  Ama gerçek hiç de öyle değildir! Hatta tam tersine büyük başarıların arkasında genelde zorluklar, fazlaca verilmiş emekler ve vazgeçememe özelliği yer almaktadır. İşte size duyunca şaşıracağınız 6 başarı hikâyesi

Kendinize İnanıyorsanız Ret Edilmenin Bir Anlamı Yok (Stephen King)

Stephen King

Dünyaca ünlü yazar Stephen King’in yazdığı ilk roman, götürdüğü yaklaşık altmış basımevi tarafından reddedilmiştir. Artık umudu kalmayan yazarın romanı çöpe atarak bu duruma tepki gösterdiğini biliyor muydunuz? Ancak karısının uzun uğraşları sonucu çöpten çıkarılan roman ısrarla başvurması sonucu basıldı ve ilk romanından sadece 35 dolar kazandı. Şimdi ise Stephen King, milyonlarca satılan kitapların yazarıdır.

Rekabet Etmek İstiyorsan Asla Vazgeçme (Soichiro Honda)

Soichiro Honda

Evet, bildiğiniz Honda firmasının kurucusu. Toyota’ya iş başvurusunda bulunan Soichiro Honda kabul edilmeyip onun bu işe uygun olmadığı söyleniyor. Ama vazgeçmeyen Honda, Toyota’ya rakip olabilmek için Honda firmasını kuruyor ve şuan Toyota’nın en büyük rakibi durumda.

Azim ve Bilgi (Bill Gates)

Bill Gates

Microsoft gibi dev bir şirketin kurucusu olan Bill Gates, başarmak isteyenler için yaşayan bir ilham kaynağıdır. Grafiksel kullanıcı ara yüzü ve faresi olan bir bilgisayar keşfetme projesini başka bir firmaya sunduğunda projenin olduğu kâğıtların saçmalık diye işverenler tarafından yüzüne atılması bir devin başlangıcı olmuştu.

Asgari Ücretten 400 Çalışanlı Bir İmparatorluğa (Nusret Gökçe)

Nusret Gökçe

Şu aralar et denilince akla gelen ilk isim Nusret! Erzurum’un bir köyünde doğan Nusret bir maden işçisinin 5 çocuğundan birisi. Maddi imkânsızlıklar ilkokulu bitirmesine bile izin vermemiş. Kendini bir kasabın yanında çırak olarak bulmuş. Eğitimsiz ve parasız olmasına rağmen pes etmemiş. Yurt dışında bedava çalışmış ve etin kimyasına inmeyi başarmış. Şuan tüm dünyada tanınan başarılı bir girişimci! Asgari ücretle çalışan Nusret’in şimdi yanında 400 kişi çalışıyor.

Hayaller Bazen Başarıyı Getirir (Jim Carrey)

Jim Carrey

Dünyaca ünlü komedyen Jim Carrey daha 14 yaşındayken maddi sorunlarla karşılaşmıştır. Babasının işsiz kalması onları bir karavanda yaşamak zorunda bırakmıştır. Annesinin hazırladığı kostümle ilk sahne deneyimi alan Carrey, beklediği ilgiyi bulamamış daha sonra okulu bırakıp komedyen olabilmek için Los Angeles’a gitmiştir. Uzun süre arabasında yaşamış ama hiç vazgeçmemiştir.  Onun için duyacağınız en ilginç şey, bir gün kendisine 10 milyon dolar kazanacağı notunu yazması! Hala o notu saklayan Carrey’in hayalleri “Salak ile Avanak” filmi ile gerçeğe dönüşüyor.

İlham Veren Başarı Hikâyesi (Elon Musk)

Elon Musk

Tesla Motors ve SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk, 1971 yılında Güney Afrika’da doğmuştur. Ufak yaşlardan itibaren yazılıma merak duyan Musk, henüz 12 yaşındayken Blastar isminde bir uzay oyunu programlamış ve bu oyunu 500 dolara satarak ilk ticari başarısını gerçekleştirmiştir. Elon Musk; Tesla, Thomas Edison, Steve Jobs ve Bill Gates gibi dâhilerden aldığı ilhamla insanlığı etkileyecek üç sorunun temiz enerji, internet ve uzay olduğunu söylemiş ve başarılı çalışmalarıyla tarihe geçmiştir. Günümüzün yaptığı işlerle en çok konuşulan isimleri arasında yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı