Hamilelere Söylenmemesi Gereken Cümleler


0
1 Paylaşım

Hamile bayanların içinde bulundukları durumdan kaynaklı hassasiyetlerinden dolayı hamile bayanlar ile konuşurken dikkatli olunması gereken noktalar vardır. Bu durumlara dikkat edilmediğinde farklı tepkilere maruz kalınabilir.Hamilelik zamanında bedende oluşan değişimlerden birisi de ruh halinde meydana gelmektedir. Bu değişimler hamile bayanın konuşulanları yanlış anlamasına sebep olabilir. Ayrıca hamilelik ve sonrasına dair söylenenler de hamile bayanda istenmeyen etkileri doğurur. İşte birkaç maddede hamile bir bayana söylenmemesi gerekenler…

Bu saatte nereden bulayım bunu!

hamilelik tepkiler

Hamile bir bayana canını istedikleri yiyecekleri temin edemeyeceğini söylemek, bir eşin karşılaşacağı tepkiye hazırlıklı olmasını gerektirir. Eşine karşı bu konularda sağduyulu olabilmek gereklidir. Bunun aksi bir durumda baba adayı, anne adayının tepkisinin farklılığıyla karşı karşıya kalabilir.

Kilo mu aldın sen

hamilelik kilo

Hamile bir bayan, hamilelik döneminde az da olsa çok da olsa belirli bir kilo alacaktır. Bu durumu hamile bayana söyleyerek duygusal dönemin zirvesinde olan anne adayını ağlatabilecek noktaya bile getirebilir. Unutmamalıyız ki anne adayı hamile olduğu andan itibaren iki kişilik besleniyordur.

Uyu uyu! Sonra çok pişman olursun

hamilelik yeter artık

Her bireyin farklı olarak geçirdiği doğumdan sonraki süreç, bu tür söylemlere kulak asılmaması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serer. Tüm bu söylenilenlerin aksine bebekle geçirilecek güzel vakitlerin hayal edilmesi bile güzel bir motivasyon kaynağıdır.

Ayakların mı büyüdü senin!

hamileye söylenmeyecek cümleler

Hamile bir bedende zamanla görülen değişimlerden biri de ayakların ödemden kaynaklı büyümesidir. Hamile bir bayana bu konuya yönelik imalar da bile bulunmak, anne adayının dışarıdan anlamsız gelse de derinden etkileyip üzülmesine sebep olabilir.

Yine mi bir şeyler yiyorsun!

hamilelik yemek yemek

Anne adayının sık aralıklarla besin tüketmesi hamilelik sürecinde normal bir durumdur. Anne adayının bu durumuna hamilelik süreci yaşamayanların yorum yapması, bu durumu yaşamadığı için anne adayını anlayamadığından kaynaklıdır.

Başka isimleri de değerlendirin

hamilelik isim bulmak

Hamile bir bayan içgüdüsel olarak bir takım hayallere hızlı kapılarak hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren bebeği için isim düşünmeye başlar. Bebeğine bulduğu isimleri çevresindekilerle paylaştığında verilecek tepkiler ılımlı olmadığı zaman anne adayının sinirleri bozulabilir.

Normal mi sezeryan mı?

normal doğum ve sezeryan

Hamilelik sürecinin sonlarına doğru yaklaştıkça çevreden gelen bir takım sorular, anne adayını strese sokabilir. Bu sorulardan birisi de doğum şeklinin nasıl olacağıdır. Bu soru, yaklaşan durumun stresinin annede yaşattığı endişeye ek olarak doğum şeklinin de kaygısını yaşamasına sebep olabilir.

Ben doğururken çok zorlandım

hamilelik zor doğum

Anne adayı girdiği ortamlarda hamileliği ile ilgili anılarını paylaşma ihtiyacı olan birçok bayanla karşılaşabilir. Bu bayanların anne adayına karşılaştığı zor durumları anlatması anne adayında korkuya sebep olarak anneyi önemli ölçüde olumsuz etkileyebilir.

Çatlak çok oldu mu?

hamilelik çatlak

Doğum sonrasında ister istemez her bayanda bedenlerine özgü farklılıklar meydana gelebilir. Çevredeki bayanların doğum yapmış bayana bedeninde meydana gelen çatlaklar konusunda muhabbet açması bile anneyi üzebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı