Hafızanızın Ayarlarıyla Oynayacak Kalitede ve Zekada 32 Film (2)

Hayatı size yeniden sorgulatan filmlerimizi sıralamaya devam ediyoruz..


2

Hayatı sorgulatan filmleri sever misiniz? Gerilimin, sırların ve bilinmezliğin ortasında bulunan kahramanların bu noktada neler yapabileceklerini merak ediyor musunuz? Sizin için bu özelliklere sahip olan filmlerin listesini hazırladık.. Hafıza kaybının ön planda olduğu bu filmlere bayılacaksınız. Her şeyden önce şunu belirtmek istiyoruz: Filmde düşündüğünüz her şey yanlış olabilir. O yüzden sonuna kadar izlemenizi öneriyoruz! Daha önce hazırlamış olduğumuz listemizi de incelemeyi unutmayın!

 1. 1 Dark City (1998)


  Bir sabah uyandığında bir cinayet zanlısı olarak arandığını fark eden John Murdoch, hafızasını kaybetmiştir. Korkunç bilmece içerisinde kendisini bulan John, mücadelesini nasıl bitirecek?

 2. 2 The Machinist (2004)


  1 yıldır uykusuzluk hastalığa yakalanan Trevor, fabrikada çalışan bir işçidir. Dinlemediği için son derece yorgundur. Kilo kaybı yaşayan Trevor’un hayatı iki aşkı arasında sıkışıp kalacaktır.

 3. 3 The Butterfly Effect (2004)


  Evan Treborn, stresli zamanlarında baygınlık geçirecektir. Geçmiş zamanlarında strese maruz kalıp, taciz edilmesi onda psikolojik travmalar yaşamasına sebep olacaktır. Çocukluğuna dönen Evan, geçmişini yeniden kurgulayacaktır.

 4. 4 Korkuyorum Anne (2004)


  Kaza sonucunda hafızasını kaybeden Ali’ye ailesi ve çevresi yardımcı olacaktır. Ancak insanlar Ali’den daha telaşlıdır.

 5. 5 Abre los ojos (1997)


  Kendi halinde ne istediğini bilen adam Cesar, bir gün Sofia adında güzel bir kadın ile tanışacaktır. Artık bugüne kadar sahip olduğu hayalleri silip atacaktır. Bu kadın için hapse girmeye ve suç işlemeye bile hazırdır.

 6. 6 The Hangover (2009)


  Filmde düğünden önce bekârlığa veda partisi yapan gençlerin, alkol ve uyuşturucu sebebiyle, bir gece önceki yaptıklarını hatırlamamasını konu almaktadır.

 7. 7 Kabadayı (2007)


  Bütün camiada iyi bir isim olarak bilinen Ali Osman, ezilenleri korumaya yemin etmiştir. Amacı ise hayattaki ezilenleri korumak ve bununla beraber hayat içerisinde sağlam bir yerinin olmasını sağlamaktır.

 8. 8 The Notebook (2004)


  Yılların not edildiği bir defter, yaşlı bakımevinde yaşayan Duke isimli bir adam tarafından okunmaya başlayacaktır. 1940 yılında başlayan hikâye, 17 yaşındaki bir kızın aşk hikâyesini konu alan bu hikâye sizleri son derece etkileyecek. Burada sorun olan tek şey, 2. Dünya Savaşı’nın başlamış olmasıdır.

 9. 9 Hiroshima mon amour (1959)


  Hiroşima’da son iki gecesini Eiji Okada ile geçirecek olan kahramanımız, evlilikleri olmasına rağmen birbirlerine âşık olacaktır. Bu aşk onları hangi hatıralara sürükleyecektir?

 10. 10 The Manchurian Candidate (1962)


  Bir Amerikan müfrezesi, Kore Savaşı sırasında Sovyetler Birliği askerleri tarafından rehin alınacaktır. Savaş bittiği zaman evlerine dönen asker onur madalyasına kavuşacaktır. Fakat neden böyle bir şey olduğunu anlamayacaktır. Bu noktada aslında hiçbir şey bilmediğini fark edecek ve bunun peşine düşecektir.

 11. 11 Mullholland Dr. (2001)


  Hayattaki en büyük hayali Hollywood’da ünlü bir yıldız olmak olan Betty Elms, bunun için yola çıkıyor. Hayatını zirveye taşıyan bir kadınla tanışacak ve ona hayran olacaktır. İki kadın arasında erotik bir yakınlaşma başlayacaktır. Fakat kadınlardan biri trafik kazası geçirip, hafızasını kaybedecektir.

 12. 12 Jason Bourne Serisi (2002) (2004) (2007)


  Açık denizin ortasında olduğunuzu düşünün.. Tek başına okyanusun ortasında hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.. Ancak kendinize geldiğinizde hiçbir şey hatırlamıyorsunuz. Peşinizde hayatınızı sonlandırmak isteyen suçlular var. Bu durumda neler yaparsınız?

 13. 13 Paris, Teksas (1984)


  Travis, hayatı boyunca içine kapanık bir şekilde yaşayacaktır. Kimsenin bile gitmeyi aklından geçiremeyeceği noktalarda geçecektir. Kardeşi bir gün onun daha mutlu olması için modern dünyaya çağıracaktır. Herkes onu beklemektedir.

 14. 14 A Moment to Remember (2004)


  Unutkanlık sonucunda yollarını şaşıran ve sürekli olarak umursuz aşkın peşinde dolanan kızımız, tekrar başka bir erkeğe âşık olacaktır. Zorlamayla başlayan bu ilişki şaşırtıcı derecede aşka dönüşecektir. Aşkın darbesiyle beraber anılar silinmeye başlayacaktır.

 15. 15 Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)


  Teknolojinin hafıza bile kısa süre içerisinde sildiği bir dönemdeyiz.. İlişkilerini hafızalarından sildiren çift, rastlantı sonrasında tekrar birleşecektir.. Filmimizin puanı 8.4

 16. 16 Memento (2000)


  Filmimizin kahramanı ucuz otel odalarında yaşayan ve nakit para kullanan biridir. Lüks markalar içerisinde hayatını sürdürürken dışarıdan işadamı gibi gözükmektedir. Ancak bu hayatının altında karısına tecavüz edip de öldüren suçlusunu aramaktadır. Bu noktada Leonard’ın büyük bir sıkıntısı vardır. O da hafıza kaybı. 15 dakika öncesini bile unutabilen kahramanımız nasıl aradığını bulacak?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey