Hafızanızın Ayarlarıyla Oynayacak Kalitede ve Zekada 32 Film (1)

Hafızanızı zorlayacak ve sizi ters düz edecek 32 hafıza filmini sizler için sıralıyoruz..


3

Gerçekte ne kadar imkânsız olursa olsun, filmlerde imkânsız diye bir şey yoktur. Filmlerde sıkça karşılaştığınız bir senaryoya değinmek istiyoruz. Düşünün ki, hafızanız siliniyor ve bundan sonra kim olduğunuzu hatırlayamıyorsunuz. Kendinizi arama içerisindesiniz. Size en yakın olan kişileri bile hatırlayamıyorsunuz. Peki, bu durumda ne yaparsınız? Gerçeğe nasıl ulaşırsınız? İşte kendinizi sorgulatacak 32 film.. Listenin geri kalanını ise diğer yazımızdabulabilirsiniz.

 1. 1 Unknown (2006)


  5 adam uyanırlar ve kim olduklarını bilmemektedirler. Kısa zaman içerisinde oyun içinde olduklarını hatırlayacaklardır. Kimin iyi kimin kötü olduğunu ise oyunu çözdükçe anlayacaklardır.

 2. 2 Pandorum (2009)


  Uzay istasyonu görevlileri uyandıktan sonra dehşete düşeceklerdir. Kendileri hakkında hiçbir şey hatırlamamalarının dışında kendileri hakkında bilgileri yoktur. Yavaş yavaş korkutan sır ortaya çıkacaktır!

 3. 3 The Vow (2012)


  Yeni evli çift, evlerinde döndükleri bir gece trafik kazası geçirecektir. İkisi de sağ kurtulacak ancak Paige 5 yıl boyunca komada kalacaktır. Komadan kurtulan genç hafıza kaybı yaşayacaktır. Paige, kazadan öncesini çok az olarak hatırlamaktadır.

 4. 4 50 First Dates (2004)


  Hiçbir bağ kurmadan dilediği kadınlarla istediği gibi yaşayan bir Doktor Lucy Whitmore ismindeki bir kadınla tanışacak ve hayatının aşkını bulacak. Lucy’in büyük bir problemi vardır. Her gün aynı güne uyanacaktır. Bakalım Lucy’i her gün kendine âşık edebilecek midir?

 5. 5 Spider (2002)


  Bay Creg, ciddi sorunlar yaşamaktadır ve bu durum her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Akıl hastanesinden kaçarak, anılarını canlandırmak için mücadele içerisine girecektir.

 6. 6 Vanilla Sky (2001)


  Herkesin hayal ettiği yaşamı sürdüren David Aames, bir gün hayatının kadını ile tanışacaktır. Bu kadın kız arkadaşının yakın arkadaşıdır. Kaza geçirdikten sonra yüzünün şekli değişen David, hayata küsecek ve her şeyden uzaklaşacaktır.

 7. 7 Trance (2013)


  Sanat eserleri konusunda uzman olan Simon, Franck ismindeki bir gangster ile iş birliği içerisinde girerek tablo çalma eyleminde bulunacaktır. Olay sırasında başına darbe alacak ve nerede olduğunu hatırlamayacaktır. Hiçbir şekilde hafızasını geri getiremeyen Simon bu konuda neler yapacak?

 8. 8 The Jacket (2005)


  Film, Körfez Savaşı sırasında savaşan ve eve dönen bir kahramanın öyküsünü ele alıyor. Hafızasında sıkıntı olan Jack, başından yarar almıştır. Hafıza kaybı konusunda ne yapacağını bilemez ve doğduğu yere giderek bir şeyler bulabileceğini umut eder.

 9. 9 Ghajini (2008)


  Mutlu bir şekilde ilişkilerini sürdüren Kalpana ve Sanjay, yakında evlilik hayalleri kurmaktadır. Fakat Ghajini bu ilişkinin sonu olacaktır! İş sebebiyle birbirlerinden ayrılan çiftler, tekrar görüşememek üzere ayrıldıklarını bilmemektedirler.

 10. 10 The English Patient (1996)


  Harita yapımcısı olarak çalışan Laszlo Almasy, Sahra bölgesinde çalışmak için gönderilecektir. Ancak 2. Dünya Savaşı’nın olduğu sırada kaza geçirir ve yatağa düşer. Geçmişini de ona bakacak olan hemşire sayesinde hatırlayacaktır.

 11. 11 Still Alice (2014)


  Üniversitede ünlü bir dil bilimci olan Alice Howland, bir gün Alzheimer olduğunu öğrenir. Artık hayatı çok farklı olan öğrenmekten asla vazgeçmez. Bu noktada da kızıyla olan ilişkisini onarmaya çalışır.

 12. 12 Total Recall (1990)


  Hayallerinde Mars’a yolculuk yapmak olan Douglas Quaid bir gün bu fırsat gerçek hayatta da karşısına çıkacak. Anı transferi sırasında kendisini bir anda ajan olarak görünce işler değişecektir.

 13. 13 Source Code (2011)


  Bir anda hızlı trende seyahat ederken uyanan ve oraya nasıl geldiği konusunda hiçbir fikri bulunmayan Yüzbaşı Colter Stevens’in hikâyesi sizleri çok şaşırtacak. Çünkü aynaya baktığında başkası yerine kendi yüzünü görecek ve şoke olacak!

 14. 14 Away from Her (2006)


  Elli yıl boyunca evli kalan çift, sonunda şehirden uzakta bir yerde yaşamaya başlarlar. Ancak evliliklerine Alzheimer hastalığı gölge düşürecektir. Karısına bakamayacak olan Grant, onu huzurevine yerleştirmeye karar verir. Kendisinden çok farklı olan Fiona’ya ne olmuştur?

 15. 15 Spellbound (1945)


  Gerilim filmleri listesinde ilk sırayı kapan Spellbound filminde bir cinayet çözümlemesi ile karşılaşacağız. Yeni göreve atanan müdür ve akıl hastanesinde başlayan filmde gerçek katil kim?

 16. 16 Lost Highway (1997)


  Karısının geçmişini bilmeden onunla evlenen Fred Madison, zamanla kişilik bölünmesi yaşayacaktır. Korku hikâyesini çok seveceksiniz!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı