Güzel Sözler


0

Duygularımızı dile getirebilmek için hep güzel sözcükler ararız. Sevdiklerimize karşı hislerimizi anlatabileceğimiz anlamlı cümleler kurarak onların yüzünü güldürmeyi hepimiz isteriz.  Anne-babanıza, dostlarınıza, eşinize, sevgilinize, kardeşinize duygularınızı anlatabilecek güzel sözler mi arıyorsunuz? Yıllardır herkes özel günler için güzel söz arar. İçinizden gelen şeyleri söyleyerek de karşınızdaki insana hislerinizi anlatabilirsiniz eğer hislerinizi anlatamıyorsanız güzel sözler ile ilgili vereceğimiz örnekleri inceleyebilirsiniz. Duygularınızı anlatacak güzel bir söze okuduğunuz bir kitapta, şiirde de rastlayabilirsiniz. Unutmayın içinizden gelerek söylediğiniz her söz aslında güzeldir yeter ki hissederek ve içten söyleyin.

[reklam-goster]

Bana kalırsa kelimelere bu kadar anlam yüklemek, güzel söz söyleme arayışına girmekte çok mantıklı bir davranış değil… Kendi içinizden gelerek söylediğiniz bir söz buradaki sözleri kopyalayıp yapıştırmanızdan daha fazla anlam ifade etmeli ayrıca sevdiğimiz insanlara güzel bir şey söylemeden içten bir sarılma ile de hislerimizi anlatabiliriz.

Özellikle özel günlerde çok fazla ihtiyaç duyduğumuz güzel ve anlamlı sözler ile ilgili sizlere örnekler vereceğim ancak ne olursa olsun kalbinizden gelen sese kulak vererek sevdiklerinize hislerinizi kendi cümleleriniz ile yansıtmaya çalışın…

Sizler için güzel sözlerden bazılarını derledik…

Sevgiliye Romantik ve Aşk Dolu Güzel Sözler

Bu aşk sözleri ile sevgilinizin yüzünü güldürebilir, hislerinizi daha romantik bir şekilde dile getirebilirsiniz.  Sevdiğiniz insana güzel sözler söylemek için sadece özel bir gün olmasına gerek yok, içinizden geldiği anda güzel bir mesaj, söz ile onu şaşırtarak mutlu edebilirsiniz.

‘’Diyorsun ki; Bеn sаnа gönlümü vеrԁim. İyi ԁе gönül ԁеԁiğin nеԁir ki sevgilim?

Bеn sаnа hiç gönlümü verir miyim? Çünkü gönül ԁеԁiğin toprağa düşünce toz olur, toprak olur. Bеn ise sаnа ruhumu veririm. Çünkü ruhum sadece sеnԁе sonsuzluk olur!  ‘’Mevlana’’

“Bir çift göze aşık olursun, sonra bütün gözlere kör.” Cemal Süreya

“Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden, ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem.” Özdemir Asaf

Her şarkının içinde kendine yer buluyorsun sevgilim ve her güzel manzaranın tam ortasında sen duruyorsun sevgilim…

Herkesin hayatta bir kеz bir mucize yаşаmаk hakkı olduğunа inаnıyorum. Bеnim pаyımа düşеn mucize de sensin sevgilim.

Kelebeğin ömrü azdır derler, ben senin gözlerinin ışığıyla beslenen ölümsüz bir kelebeğim. Sana olan sevgim ve hasretim Kaf dağının tepesinde açan bir gülün güzelliği kadar uzun ve koklanması kadar çaresiz.

Aşk; tam anlamıyla seni gördüğüm anda ya da sesini duyduğumda kalp atışımın sanki yanımdan atlılar geçiyormuş gibi atmasıydı…

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusundasın. Kimi yanımda kimi rüyamda ama sen benim hep aklımdasın bunu sakın unutma.

Baharın habercisi olan gülüşlerini benden sakın esirgeme. Eğer ömür boyunca bana gülmezsen, ömrün mevsimleri kara kışa teslim olur.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

Seni gücümün yettiği yere kadar değil, hayallerimin ulaştığı yere kadar seviyorum. Hayal gücümün bir sınırının olmaması en büyük avantajım!

Seni özlemek, üşümek gibidir soğuk bir akşam üstü, yağmurun altında yürümek gibi sırılsıklam, titreye titreye. Sıcak bir yer bulup sığınmak istersin ya hani, işte tam da öyle. Yüreğine sığınıp, nefesinde ısınmaya ihtiyacım var sevgilim…

Bana hiçbir zaman yüzünü dönme gece olduğunu sanıyorum benim hayat ışığım.

Kurduğum hayaller en çok sana yakışıyor.

Bеn güzеl ruhunа аşık oldum sеnin. Sаdеcе bu yüzdеn sаdаkаt kokuyor bu tutku. Çünkü sеn еbеdi ruh hаstаlığım olаcаksın bеnim.

O kadar güzelsin ki sendeki güzelliği başkaları da görecek diye ödüm kopuyor.

Yıldönümleri İçin Güzel Sözler

Sevgilinizle ya da eşinizle omuz omuza yıllarınızı geçiriyorsunuz ve yıldönümlerinde söyleyecek güzel sözler bulamıyor musunuz? İçinizden gelen onu ne kadar sevdiğinizi anlatan kısada olsa bir şeyler söylemeniz karşınızdaki mutlu etmeye yetecektir. Yine de sizlere fikir vermek adına birkaç yıldönümü mesajını bir araya getirdik…

Her günümüz birbirimizi daha çok severek ve birbirimize daha çok bağlanarak geçsin. Hayat boyu mutlu ve huzurlu yaşayalım. Yuvamızdan sevgi hiç eksik olmasın canım sevgilim.

Elinden tutup nereye gittiğini umursamadan yürüyecek birisi olmalıydı, ben bu yolculuğa seninle çıkmayı sonuna kadar seninle gidip bu yolu sadece senin elinden tutarak yürümeyi seçtim…

Hayatıma giren en değerli ve en merhametli adam, benim gönül dergahım, iç sızım. Sevgilim, bugün birlikteliğimizin ilk yılı ve sen hala bana ilk günkü aşkla bakıyorsun. Bir adamın gözlerine aşkın bu kadar yakıştığını daha önce fark etmemiştim. Aşk ancak senin bana bakan gözlerinde güzel. Daha nice güzel yıllara sevgilim, seni seviyorum.

Seni tanıdığım gün başlamıştı her şey. Engellenemez bir şeydi bu. Sanki kalbim senin gelmeni bekliyor gibiydi. Bugün de aynı hisleri yaşıyorum. Her gün yeniden gel bana, her sene olacağı gibi.

Hayatta zorluklarla karşılaşabiliriz ama bu zorlukların üstünden gelmemizi sağlayacak olan aşkımızdır. Aşkımızı büyütelim ki, her şeye bir çözüm olalım. Belki ölümsüzlüğün bile çaresini buluruz, belli mi olur. Sevdiğim kadın, yıldönümümüz kutlu olsun.

Yüreğimin en içini bilen, beni benden daha iyi tanıyan kadınım. Kızgınlığımı da, öfkemi de, nazımı da çeken gönül bağım. Bugün seninle bir yıl daha eskitiyoruz. Şarap misali yıllanıyor birbirimize olan aşkımız. Yıllandıkça güzelleşiyor, yıllandıkça daha da artıyor. Sevgilim, seni çok seviyorum. İyi ki benim gönül evime girdin.

Zamanına ömrümüz yeter de, yaşamamız gerektiğinde; kıyafetlerini önce yıkayıp, sonra da dağ gibi olsa bile; hiç bıkmadan ütülemek isteyeceğimsin. Her sabah sıkılmadan kahvaltısını hazırlayıp, ekmeğine reçel süreceğim, çayını demleyeceğimsin. Uyuya kaldığı her yerde, üzerine örtüsünü örteceğimsin. Rabb’im nasip eylesin. Amin… Bu adam; benim yaşamam gereken her şeyi yaşayabileceğim tek şehir, sığınabileceğim tek liman, ısınabileceğim tek güneş, ıslanabileceğim tek yağmur, serinleyebileceğim rüzgar, mutlu oluşlarımın adıdır bundan sonra.

Bir sonraki yıl neler yaşayacağız hiçbir fikrim yok. Tek bildiğim umutlarım ve hayallerim yalnızca senin peşinden gidecek. Yanımdayken bile özlediğim o mis kokunu ve seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim. Seni çok seviyorum sevgilim. İyi ki varsın.

Özlem Dolu Güzel Sözler

Özlediğiniz insanlara özleminizi anlamlı ve güzel sözlerle dile getirmek istiyorsanız aşağıdaki güzel sözlerimize göz atabilirsiniz.

Bulutlara yükledim özlemimi rüzgarlarla yolladım sevgimi yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla. Küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

Gel be gel işte. Küfrüm tövbeme karışsın, aklım fikrime. Öyle bir gel ki bana nefes nefese… Cemal Süreya

Özlemin var şu gözyaşlarımın suskunluğunda, yüreğimde kahredici bir yalnızlık ellerimi açmış dua ediyorum Allah’a… Sana olan tertemiz duygularımın sonsuzluğunda seni çok özlüyorum bir tanesi…

Öperken kokusunu içine çektiysen, özlerken burnunun direği sızlar...

Özlemini anlatmaya ne zamanım yeter ne de mürekkebim. Aşkın beni divane eyledi, özlemin deli…

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak değildir sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir.

Öylece her şeyi bırakıp koşup gelesim var sana. Ellerini tutup gözlerinin içine bakıp, orada yok olasım var…

Eğer beni hissetmek istersen bir gece yarısı odanın tüm pencerelerini aç ve içine derin bir nefes çek bil ki içine çektiğin her nefeste beni tadacaksın.

Hissedince sana vurulduğumu baharda kuş olup uçasım gelir bakınca o güzel gözlerine hasreti bir anda silesim gelir ama ne çare bir tanem ne çare ne kuş olup uçabilirim nede hasreti silebilirim ama seni bir ömür boyu sevebilirim.

Dostluğa Dair Güzel Sözler

Her anımızda yanımızda olan, desteğini bizden esirgemeyen dostlarımıza ne kadar değerli olduklarını hatırlatmak için güzel sözler söyleme ihtiyacı zaman zaman hissederiz. İyi günümüzde kötü günümüzde bizi dinleyerek yüzümüzü güldüren arkadaştan öte olan güzel insanlara söyleyebileceğiniz birkaç güzel sözü sizler için bir araya topladık…

Hayatta parayla alınamayacak еn dеğеrli şеy; sеnin dеrdini kеndi dеrdi gibi görеn dosttur.

Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle, çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

“Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer.” Emerson

“Gerçek aşk nadiren bulunur ama gerçek dostluk çok daha nadir bulunur.” Jean De

Sahte dost, bir de gölgemiz, yalnızca güneş açtığı zaman yanımızda bulunurlar. “Benjamin Franklin

“Karanlıkta bir arkadaşınla yürümek yalnız başına yürümekten daha iyidir. “ Helen Keller

“İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur.” Balzac

“Her zaman, arkadaşlığın en büyük ayrıcalık ve rahatlığının, hiçbir şey açıklamak zorunda olmamak olduğunu düşünmüşümdür. “ Katherine Mansfield

Anlamlı ve Felsefi Güzel Sözler

Düşündürücü, derin anlamlar taşıyan güzel sözler arıyorsanız sizler için derlediğimiz sözlere göz atın.

“Biri seni derinden sevdiğinde sana güç verir, birisini derinden sevmek sana cesaret verir. “ Lao Tzu

“Sonunda, ԁüşmanlarımızın sözlerini değil ԁostlarımızın sessizliğini hatırlayacağız.”Martin Luther King

Yüksek tepelerde hem yılana, hem kuşa rastlayabilirsin. Fakat biri sürünerek, öteki uçarak yükselmiştir.

“Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar.” Konfüçyüs

“Kalbi kırdıktan sonra gelen özür, doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir. İhtiyaç kalmaz.”  Pablo Neruda

Duygularınıza dikkat edin davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin kaderinize dönüşür…

“İnsan “ne ise o olmayı” reddeden tek yaratıktır.”  Albert Camus

“İnsanlığa olan inancını yitirmemelisin. İnsanlık bir okyanustur. Bazı damlalar kirli diye okyanus kirlenir mi hiç?”  Mahatma Gandhi

“Sarhoşluk kusur yaratmaz, zaten var olan kusurları ortaya çıkarır.” Seneca

“Kimseyi övmeyen, kimseyi kötülemeyen, kimseden yakınmayan, kimseyi suçlamayan olgun insandır.” Epiktetos

Gençliğinde bilgi ağacı dikmeyen, yaşlılığında rahatlayacağı bir gölge bulamaz.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

“Bana “Ben sana zarar verebilirim, tekme atabilirim” dersen bil ki insana degil, eşek ve ata uygun bir özellikle övünüyorsun.” Epiktetos

“İnsanların çoğu kaybetmekten korktugu için, sevmekten korkuyor. Sevilmekten korkuyor, kendisini sevilmeye layık görmediği için. Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için. Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için. Duygularını ifade etmekten korkuyor, reddedilmekten korktuğu için. Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğinin kiymetini bilmediği için. Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi birşey vermediği için. Ve ölmekten korkuyor aslında yaşamayı bilmediği için.” W.Shakespeare

Kimsenin üzerine fazla düşmeyin, sonra eziliyorlar ve suçlusu yine siz oluyorsunuz.

“İnsan beyni değirmen taşına benzer. İçine yeni bir şeyler atmazsanız, kendi kendini öğütür durur.” İbn-i Haldun

Aile İçin Güzel Sözler

Bizi dünyaya getirerek her zaman yanımızda olan, besleyip büyüten ailemize her zaman güzel sözler söylemeliyiz. Onlar bizi bu hayata getirerek alabilecekleri en büyük sorumluluğu üstlenmişken bizim onlardan bir çift güzel sözü esirgememiz ne kadar doğru olur ki? Onlara her zaman ne kadar değerli oldukları, ne kadar sevildiklerini hissettirmeliyiz. Bizi biz yapan bütün değerlere onlar sayesinde sahibiz. Ailenize gönderebileceğiniz, söyleyebileceğiniz birkaç güzel sözü bir araya getirdik… Ama söyledikleriniz sadece lafta kalmasın, onlara her zaman sarılın hayat çok kısa…

Ömrümün sonuna kadar senin gibi bir anneye ve babaya sahip olmak istiyorum. Yanımdan hiç ayrılmayın ve ellerimi hep tutun istiyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki benim ailemsiniz. Sizleri çok seviyorum…

“Anа kollаrı şefkаtten yoğrulmuştur, çocuklаr orаdа derin derin uyurlаr. “Victor Hugo

“Dünyаyı tüm аrаdıktаn sonrа, mutluluğun kendi öz yuvаndа olduğunu öğreneceksin.” Voltаire

Asıl zenginlik, bu ölümlü dünyada ölümsüz sevgiye sahip bir aileye sahip olmaktır. Asıl şans, seni çok seven ve sayan bir aileye sahip olmaktır…

“Anа bаbаlаrın çocuklаrınа göstereceği en büyük sevgi, onlаrlа kurаcаğı аrkаdаşlıktır.” Henry Ford

Kardeş olmak, dünyanın bir ucundan diğer ucunu kucaklayabilmek, hasretle, merhametle ve en samimi duygular ile sarabilmek demektir. Öyleyse en değerlim canım kardeşim, seni hasret ve samimiyetle kucaklıyorum.

Hiçbir karşılık beklemeden, her türlü yokluğa rağmen beni bu yaşıma kadar getiren canım anam. Seni, sonsuzluğun sonu kadar çok seviyorum. Ellerinden değil. Cenneti altında saklayan, ayaklarından öpüyorum.

Sen ne kadar soğuk görünsen de, parmağıma diken batsa yüreğinin parçalandığını biliyorum babam. Çocukluğumun kahramanı, zor günlerimin tek dayanağısın. Varlığınla, hayatıma güç katıyorsun.

Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir aileyi, hiçbir güç sindiremez. Çünkü en temel kavramlar üzerine kurulmuş olan aile, sağlam bir kalenin yükselen yıkılmaz burçlarıdır.

İyi bir anne tarafından büyütülmüş insanlar, hayata bakış açıları daima olumlu olan, insanlara merhamet duyan vicdan sahibi insanlardır. Annenin önemi, sağlam ve sağlıklı ruh yapısına sahip toplumlar için sınırsızdır.

Adım atmayı öğrendim ben seninle. Düşsem de, elimden tutup kaldıracağının verdiği cesaretle. Çaresizliğimi tebessümle karşılayıp, gidereceğini bilerek geldim bu yaşıma. Yaşım kaç olursa olsun ellerimden tutacağını, her türlü hatama rağmen saçlarımı yine okşayacağını bilmenin rahatlığı ile doldurdum nice yaşımı. Varlığıyla hayat bulduğum yüce insan. Canım babam.

En zor sаhip olunаn şey güzel ve huzurlu bir yuvаdır, аncаk bunа rаğmen en kolаy dаğılаn şey de yine yuvаdır. Siz аilenize ve yuvаnızа sаhip çıkın; onu fırtınаlаrdаn, yаğmurdаn, çаmurdаn koruyun.

Benim için hayattaki en büyük mutluluk, canım annem senin hayatta olmandır. Yaşım kaç olursa olsun hala varlığını bilmek, senden hala dua almak, benim hayatta hissedebileceğim en büyük mutlulukların başında gelmektedir. İyi ki varsın meleğim.

Doğum Günü İçin Güzel Sözler

Doğum günü yaklaşan eş, dost ve sevdiğiniz insanlara güzel bir söz söyleyerek günün anlamını dile getirmek ve onun sizdeki değerini hissettirmek önemlidir. Sevdiğiniz insanın dünyaya geldiği günü kutlayarak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz. Peki doğum günü için nasıl bir söz söyleyebilir ya da mesaj atabilirsiniz? Sizler için birkaç doğum günü mesajı ve doğum gününde söyleyebileceğiniz, hediyenizin içine koyabileceğiniz güzel sözlerden birkaç örnek topladık…

Bazen insanlar güzeldir. Sadece görünüşleriyle değil. Sadece söyledikleriyle değil. Olduklarıyla. Varlığın hayatıma anlam katıyor. İyi ki doğdun, iyi ki varsın..

Güzellik insanın içinde, önemli olan onu görmekte. Görmek de değil aslında bakmasını bilmekte. İyiki doğdun. Doğum Günün Kutlu Olsun!

Bugün doğum günün olduğu için farklı ve özel olduğunu mu sanıyorsun sen? Oysa sen benim için sadece bugün değil her gün farklı ve özelsin.. Dostluğunun, arkadaşlığının verdiği keyfi sana anlatmam çok zor. Kalbim hep seninle. İyi ki varsın… Birlikte daha nice yaşlara…

Yeni yaşın sana tüm hayallerini gerçekleştirmen için kocaman bir şans getirsin. Doğum günün kutlu olsun, hep birlikte nice güzel senelere…

Yıllar geçecek ve yaşlanacağız… Ne kadar zaman geçerse geçsin hep aynı aşkla hep aynı heyecanla tutacağım ellerini… Her doğum gününde seninle yan yana diz dize olmak umuduyla… Doğum günün kutlu olsun bir tanem…

Dileğim bugün dilediğin tüm dileklerin gerçek olması. Belki yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde seninle kutluyorum. Nice Yıllara.

Dostlar acı söyler ama hep doğru söyler. Bugün farklı bir şey yapacağım, hem tatlı hem de doğru bir şey söyleyeceğim. İyi ki varsın. İyi ki doğdun.

İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere sakla ki gerçekten isteyen bulsun. Doğum günün kutlu olsun canım arkadaşım.

Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir… Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun. Çünkü sana çok yakışıyor. Daha nice mutlu yıllara…

Hatırlar mısın? Doğduğun günü. Sen ağlarken etrafındaki herkes gülüyordu. Öyle bir hayat yaşa ki, öldüğünde herkes ağlasın, sen sevinçle gülümse. İyi doğdun, nice yıllara.

Seni tanıdığım ilk gün dün gibi aklımda. O günden bu yana hayatıma kattıkların için sana kocaman teşekkür ederim. İyi ki seni tanımışım. Doğum günün kutlu olsun.

Sen hayata ne verirsen hayat sana daha mükemmelini verirmiş… Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama bana ummadığım kadar değerli olan seni verdi. İyi ki doğdun iyi ki benimlesin Her şeyim Seni çok seviyorum…

Yaşa. Sev. Gül!  Yaşın kaç olursa olsun her şeyin en güzeli seninle olsun. Nice mutlu, neşeli ve yaşam dolu yaşlara…

Her mum hayatının ışığıdır, pastandaki mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlanacaktır. Yeni ışığın kutlu olsun… Belki mutlusun, belki hüzünlü, belki de kırgın ama artık hoşgörünün zamanı gelmedi mi? Doğum gününden sonra yeni bir yıla merhaba diyeceksin… Hayatına yeni bir sayfa açman dileğiyle mutlu yıllar

Aslında düşündüklerim, yazdıklarım belki de çok saçma şeyler ama sana yazınca tüm cümleler, tüm kelimeler, tüm heceler, tüm harfler çok değerli oluyor. Tıpkı hayatımdaki en değersiz ve anlamsız şeylerin seninle anlam bulması gibi. Benim için çok ama çok değerlisin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın!

Kandiller ve Bayramlar İçin Güzel Sözler

Kandil ve bayram gibi mübarek günlerde sevdiklerinize onları unutmadığımızı, aklımızda olduklarını hatırlatacak ve özel günlerini kutlayacak güzel mesajlar çekebilirsiniz. Sizler için kandil ve bayramlarda sevdiklerinize gönderebilmeniz için birkaç güzel söz topladık…

Kendilerine rızık olarak vermiş olduğu hayvanların davarları (olan deve, sığır, koyun ve keçi) üzerine (kesim ânında) Allah’ın adını ansınlar diye (sizden önce geçen imanlı) her bir ümmet için bir kurban kesme yeri (Allahü Teâlâ’ya yaklaşma vesilesi olan) bir kurban (ibadeti) kan akıtma(kla yapılan bir ibadet tarzı), bir hacc (Allah’a kavuşturacak) bir mezhep tayin ettik. İşte sizin İlahınız tek bir İlahtır. Artık (ibadetlerimizi şirke bulaştırmayıp) sadece O’na halis kılın! (Habibim! İslam’la huzur bulup yatışan, kadere razı, ibadette çok gayretli ve zulme uğrasa da intikama kalkışmayan) o ihlaslı ve tevazulu kimselere müjdele! (Hacc Suresi – 34)  Kurban bayramınız mübarek olsun…

Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Kandiliniz hayırlı olsun…

Kandiller berekettir, umuttur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir. Dualarınız kabul,  kandiliniz mübarek olsun.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun..

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Allah’ın rahmet, rızk ve mağfiretinin sağanak sağanak yağdığı bu gecede, korunaksız kalıp sırılsıklam olman dileğimle, kandilin kutlu olsun.

“Ahir zaman kardeşlerimi özlüyorum!” demiştin ya… İşte o ahir zamandan sesleniyoruz sana Ya Rasülallah! Tek derdim “kardeşlerim” dediklerinden olabilmek… Bu günahkar ümmetinden razı olman… Üç Ayların tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileğimle…

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvanına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver. Âmin! Hayırlı Kandiller.

Aklınıza gelen güzel şeyleri DUA’ya dökün. Bakarsınız yol olur, niyet olur, nasip olur, hallolur. Bu güzel aylarda dualarda buluşmak dileğiyle…

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize…Bayramın mübarek olsun..

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun…

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Adaletin terazisi, Varlığın Yaratıcısı, merhametin tek göstergesi Olan Yüce Yaratan ALLAH Hayırlı Dualarda Bulunan Müminlerinin Dualarını Kabul Eder, Bu hayırlı bayramda Dualarımız Yüce ALLAH a Mübarek Ramazan Bayramınız Hayırlara Vesile Olur inşallah.

Elinden kuran dilinden İslam kalbinden iman yüreğinden sevgi gönlünden merhamet vücudundan sağlık eksik olmasın bütün duaların kabul bayramınız mübarek olsun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı