Dünyanın En Çok Merak Uyandıran 9 İnsanı

Dünya üzerinde birçok olay meydana geliyor fakat öyle olaylar var ki gizemleri bir türlü çözülemiyor. Bu olayların merkezinde de bazı gizemli insanlar yer alıyor.


2

Tüm dünya üzerinde birbirinden farklı ve esrarengiz olaylar olmaya devam ederken gizemli kişilerin varlığı da oldukça merak uyandırıyor. Dünyanın her yerinde yüzyıllardır gerçekleşen gizemli olayların gerçekleştiği zamanları ve başrolde bulunanların hayatları her zaman merak konusu olmuştur. Duyduğunuzda nasıl olduğunu merak ettiğiniz olayların gerçekleşmesine sebep olan ve tam merkezinde bulunan, dünyanın en gizemli insanlarını sizin için listeledik.

 1. 1 Babushka Lady


  Amerika’da 1963 yılında meydana gelen Kennedy suikastinin gerçekleştiği yerde elinde fotoğraf makinesi olduğu düşünülen kadın, yıllar sonra olay incelenirken fark edilmiştir. Olayı fotoğrafladığı ve o anı kayıt altına aldığı söylenen kadın, korkmadan sabit olarak durarak fotoğraflamaya devam etmiştir.

 2. 2 Yeşil Çocuklar


  Kral Stephen döneminde bulunan yeşil renkli iki çocuk, yaşadıkları dönemde konuştukları dili kimsenin anlamamasından dolayı anlaşılamamıştır. Çocuklar sadece birbirleriyle konuşurken kendilerine verilen yemek ve suyu da kabul etmemişlerdir. Kısa süre sonra erkek çocuk hayatını kaybetmiş, kız çocuk ise dil öğrenerek Aziz Martin ülkesinden geldiğini anlatmıştır.

 3. 3 Gil Perez


  Gil Perez isimli gizemli kişi Filipin hükümet binasında görev yaparken aniden kendini Mexico City’de bulmuştur. Bir gün arayla kendisini hem Filipin’de hem de Mexico City’de görenlerin olması olayın gizemini arttırmıştır. Arada bulunan okyanusu nasıl geçip gittiği hala çözülememiştir.

 4. 4 Karındeşen Jack


  En ünlü seri katiller sıralamasında en üst sırada yer alan Karındeşen Jack, hayat kadınlarını öldürerek karınlarını deşmesiyle ün kazanmıştır. Hayat kadınlarını öldürdükten sonra karınları deştiği için Karındeşen Jack olarak anılmaya başlanmış ve neden bu duruma sebep olduğu hiçbir zaman netlik kazanmamıştır. Yakalamak için tüm aramaları yapan yetkililer, sonuca ulaşamamış ve bu kişinin kim olduğu belirlenememiştir.

 5. 5 Kaspar Hauser


  1800’lü yıllar arasında sokağın ortasından aniden ortaya çıkan Kaspar Hauser’in nereden geldiği konusu gizemini korumuştur. Tüm araştırmalar yapılmış olmasına rağmen kimliği bulunamayan Kaspar Hauser’in Baden Prensi olduğu düşünülmüştür.

 6. 6 Demir Maskeli Adam


  Kral 14.Lois’in kardeşi olan ve filmlere konu olan demir maskeli adam, tahta çıkma konusunda herhangi bir karışıklık olmaması için kardeşlerden birinin ayrı büyütülerek yüzünün maskeyle kapatılmasıyla ortaya çıkmıştır.

 7. 7 D.B Cooper


  Uçak korsanı denildiğinde akla gelen ilk isim olan D.B Cooper, 1971 yılında Amerikan uçağını kaçırmıştır. Amacının Meksika’ya gitmek olduğu belirlenen Cooper, paraşütle atlamış ve sırlar dünyasına karışmıştır.

 8. 8 Fulcanelli


  Fulcanelli 1922 yılında kitap yazmış ve pek çok kimyacının ilgisini çekmiştir. Kurşunu altına çevirdiğini iddia eden Fulcanelli’yi Paris’ten ayrıldıktan sonra kimsenin görmediği belirtilmiştir.

 9. 9 Saint-Germain Kontu


  Avrupa’nın saray dönemlerinde yıllar boyunca adı anılan bu kişinin bilim insanı, simyacı ve büyücü olduğu söylentisi bulunmaktadır. Fakat gerçekte böyle bir insanın varlığı kanıtlanamamış, yaşayıp yaşamadığı hiçbir zaman netlik kazanmamıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey