Gişe Rekortmeni John Wick 3 Hakkında Bilmeniz Gerekenler


5

John Wick 3, Parabellum, 15 Mayıs itibari ile vizyona girdi. Geçtiğimiz hafta hayranlarına tekrar merhaba diyen John Wick serinin en iyi açılışına 57 milyon dolar ile imza attı. Kısa sürede elde edilen bu hasılat ve izleyici puanları, yapımın kalitesini ve bu başarının tesadüf olmadığını ortaya koyuyor.

Başrolde her zamanki yakışıklılığı ile Keanu Reeves yer alıyor. Yönetmen ise Chad Stahelski. Senaryo Derek Kolstad’a ait.

Keanu Reeves’e Ian McShane, Common, Laurence Fishburne, Lance Reddick, Ruby Rose ve Halle Berry gibi isimler eşlik ediyor.

Avengers: Endgame Filmini Tahtından Etti

26 Nisan’da vizyona giren ve listelerde birinci sırada yer alan Avengers: Endgame, John Wick 3‘ün vizyona girmesi ile listelerde alt sıralara geriledi. Ayrıca Avengers’ın Kuzey Amerika’daki gişe değerini yok etti. John Wick 3 vizyona girmeden önce Avenger End Game’in gişe değeri 27 milyon dolardı.

John Wick serisinin ilk filmi 2014 yılında vizyona girmiş ve 43 milyon dolarlık gişe hasılatı yakalamıştı.İkinci film ise 30.4 milyon dolarlık bir açılışla karşımızdaydı.

John Wick 3 Filmin Konu Özeti

John Wick: Chapter 3 – Parabellum, gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick’in, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği mücadeleyi konu ediyor. John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel’de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John’a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John’un New York City’den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir…

Film bu yeni macerada, eski ustalara özellikle de Bruce Lee’nin hatırasına saygı gösteriyor. Motosiklet takibi ve filmin daha başlarında izlenilen kütüphanedeki dövüş sahnesinde Game of Death’e, cam odadaki dövüş sahnesinde ise Enter the Dragon’a itafta bulunulmuş.

İlk filmde 77 ceset vardı, devam filminde ise 128 ama bu macerada ikisinin toplamından daha fazla kişi bire bir çatışmalarda ölüyor.

Serinin Son Filmi Olduğu Söyleniyor

Filmde muhteşem bir ışıklandırma yapılmış. Filmin sanatsal açıdan yönetim çalışması tek kelime ile dahiyane bir şekilde hazırlanmış. Özellikle giriş kısmındaki sahne yağmur altındaki şehir sokakları mutlaka dikkatle izlenmeli.

Filmin tamamında ne kadar fazla emek harcandığını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Muhteşem performansı ile Keanu Reeves karakteriyle tam olarak bütünleşmiş. Tüm sahnelerde Keanu Reeves’in rolüne nasıl odaklandığı hissedilebiliyor.

Yönetmen Chad Stahelski’nin açıklamalarına göre John Wick 3 serinin son filmi olarak düşünülüyor. Karakterin yolculuğuna güzel bir son isteyen yönetmen, yine de son sözün stüdyoda olduğu söylüyor. Bu filmle birlikte John Wick’e veda etsek bile stüdyonun spinoff projeleriyle film evreninde kalmayı istediği biliniyor. Film evreninde geçen bir dizi bile yolda!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
3
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı