Ne Kadar İsterseniz İsteyin Asla Göremeyeceğiniz 10 Yer

Ölmeden önce mutlaka görmeliyim deseniz bile buna imkan olmayan 10 yeri siz okurlarımız için listeledik.


3

Dünya üzerinde farklı nedenlerden dolayı gizemini koruyan ve girilmesi yasak yerler söz konusu. Buraların nereler olduğunu merak ediyorsanız sizler de yazımızı büyük bir şaşkınlık ve keyif içerisinde okuyabilirsiniz.

 1. 1 Nort Sentine Adası – Bangladeş


  Aslında 1996 senesine kadar ziyarete açık bir adaydı. Net Geo yönetmenlerinin kamera kayıtlarında hala bulunan saklı bir cennet. Ancak bölgede yaşayan ve sosyal hayattan tamamen uzak yerli halkın temel kültürünü yok edeceği için adaya ziyaret tam 23 yıldır yasak.

 2. 2 Ise Grand Shrine – Japonya


  Grand Shine’nın inşası milattan önce 400’lü yıllarda gerçekleşmiştir. Ayrıca Japon mitolojisine bakıldığında güneş tanrısı olan Amaterusu’nun evi olarak bilinmektedir. 2400 yıllık tarihe tanıklık etmek isteseniz de bu mümkün değil. Yalnızca görevli rahip ve rahibeler ziyaret edebiliyor.

 3. 3 Şehir Altı Tünelleri – Moskova, Rusya


  Tünellerin yapımı Stalin dönemine aittir. Bütün Moskova’yı dolaşabilecek şekilde kazılmıştır. 30 bin kişi alma kapasitesine sahiptir. Diyelim ki gezmek istediniz, kesinlikle KGB ajanları tarafından durdurulacağınızı söyleyebiliriz.

 4. 4 Mount Weather- Wirgina, ABD


  Bu bölge ABD’nin acil durum ve operasyonlarını koordine ettiği alandır. Blue Ridge Dağları eteklerine kurulmuştur. Savunma amaçlı kullanılan merkez, üst düzey yetkili olsanız bile girilmesi yasak yerler listesinde kendisine yer bulmuştur.

 5. 5 Vatikan Gizli ve Sır Arşivleri – İtalya


  1881 senesine kadar bilimsel araştırmalar ve akademisyenlerin yaptığı çalışmalar için kapısı açıktı Vatikan’ın. Ancak o tarihten beri arşiv bölümüne erişim sağlamak, dolaşmak ya da görmek şimdilerde asla mümkün değil.

 6. 6 Beyaz Centilmenler Kulübü – Londra


  Kraliyet ailesi üyesi değilseniz, oldukça güçlü bir mevki ve paranız yoksa İngiltere’nin bu en pahalı kulübüne girme ihtimalini bile aklınızdan çıkarmalısınız.

 7. 7 Room 39 – Kuzey Kore


  Hepinizin bildiği gibi dış dünyaya kapalı ve adeta yasakların revaçta olduğu bir ülkedir Kuzey Kore. Girilmesi yasak yerler listesi de bir hayli kabarıktır. Room 39 odası da bunlardan biri. İddia odur ki hükümet illegal işlerini bu oda içerisinde yapıyormuş.

 8. 8 RAF Menwith Hill – İngiltere


  Burası belki de yeryüzünün en büyük elektrik denetleme noktası denilebilir. Öyle ki tüm dünyayla aynı anda iletişim kurabilecekleri uydu sisteminin olduğunun da bile bahsediliyor. Böylesine önemli bir merkeze girmek ise asla olasılıklar içerisinde bulunmuyor.

 9. 9 Coca Cola Üretim Merkezi – ABD


  Tadına dair sayısız rivayete tanık olduğumuz Coca Cola fabrikasını ziyaret edebilirsiniz. Ancak üretim bölümüne hiç kimseyi sokmadıklarını şimdiden bilseniz iyi olur.

 10. 10 Area 51 – ABD


  Listemizin son sırasında Amerika Başkanı’nın dahi giremeyeceği bir yer bulunuyor. Area 51, UFO gizeminin olduğu bir bölge. Burada UFO’lar ile iletişime geçildiği ve irtibat kurulduğu çok uzun senelerden beri dile getiriliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey