Gerçek Hikâyelerden Esinlenen En Güzel Romantik Filmler

Romantik filmleri ne kadar seviyorsunuz? Sizler için hazırladığımız listede romantik filmleri sevmiyorsanız bile bayılacaksınız!


2

Hayatınızda en az bir kere romantik film izlemişsindir. Daha doğrusu herkesin hayatında beğendiği üzerinde hayaller kurduğu bir film vardır diyebiliriz. Eminiz ki, bu film için “Böyle aşkları sadece filmlerde görüyoruz” bile demişsinizdir. Merak etmeyin! Bizler sizler için gerçek hikâyelerden esinlenen ve oldukça beğeneceğiniz romantik filmler hakkında bir liste hazırladık! Gerçek hikâyelerden esinlenilen romantik filmler her zaman bir tık daha önde olmuştur. Herkesin kendinden bir parça bulabileceği film listemizi inceleyebilirsiniz ve şimdiden mendillerinizi hazırlayabilirsiniz..

 1. 1 The Invisible Woman


  Romantik filmler arasında ilk sırada olan The Invisible Woman, Charles Dickens ile Nelly Ternan arasında yasak aşkı konu edinmektedir. Kariyerinin en parlak günlerini yaşamaya başlayan Charles Dickens, genç ve güzel bir bayanla tanışır. Aşkla ona bağlanan adam, kadının gizli sevgilisi olarak kalır.

 2. 2 Walk the Line


  Adının J.R Cash olduğunu belirten bir gitarist, stüdyoya giderek ünlü olma istediğini söyler. 1955 yılında geçen bu olayda genç, sesini kullanarak başka yeteneklerinin de ortaya çıkmasını sağlar. Sert karakterini de yansıtması oldukça ilginizi çekecek.

 3. 3 The Edge of Love


  Ünlü bir şair olan Dylan Thomas’ın hayatından bir kesiti izleyenlere sunan The Edge of Love filmini çok seveceksiniz. Caitlin ile evli olan Vera isminde kadına aşık olmasını konu edinmektedir. İki kadın arasındaki dostluğu üçlü bir ilişkide farklı bir şekilde alan film, romantik filmler arasında bulunmaktadır. Film oyuncularının arasında Cillia Murphy, Keria Knightley ve Matthew Rhys gibi isimler bulunmaktadır.

 4. 4 The New World


  103 adamın içerisinde olduğu, John Smirth’in kumandasında olan 3 gemi 1967 yılında Virgina’ya yaklaşmaktadır. Kızılderililer ile dengeli bir ilişki kurmayı başarmaktadır. Ancak zamanla her şey değişir. Yerliler için eski, koloniciler için yeni bir dünya olan burası bildikleri tek dünyadır. Kaptan Smith ile Kızılderili prenseslerden biri olan Pocahontas’ın aşklarına sahne olmak için The New World filmini izlemenizi öneriyoruz.

 5. 5 Colonia


  Film, 1973 yılında Şili’de yaşayan bir Alman çiftinin hikâyesini konu almaktadır. Hükümetin darbesi yüzünden, bir kuşatma altındadır. General Augusto Pinochet iktidara geçmektedir. Bu ülke içerisinde yaşayan fotoğrafçı olan Daniel ve hostes Lena, sokak çatışmaları arasında kalacaktır. Daniel tutuklandıktan sonra Colonia Dignidad’a gönderilmektedir. Lena ise sevgilisini kurtarmaya çalışacaktır.

 6. 6 Becoming Jane


  Zengin bir erkekle evlilik yapmanın kariyeri noktasında oldukça olumlu etki yapağını düşünen Austen, fakir bir ailede yetişmiştir. Buna rağmen, yazarlık alanındaki yeteneğinin fark edilmesi için çeşitli yeteneklerini geliştirmektedir. Bu yeteneklere sahip olan kişi bir kadın olduğu için toplumda bir değeri olmadığı düşüncesiyle dayatılmaktadır. Kendisini gösterebilmesi için zengin bir kişi ile evlenebilmesi olduğunu düşünür. Ailesinin düşüncelerine karşı gelerek Tom Lefroy ile tanışır. Aşklarına sahip çıkan genç çiftin yeni hayata başlamaları onlara cesaret verecek.

 7. 7 Dangerous Beauty


  Romantik filmler denilince pek çok kişinin aklına gelen Dangerous Beauty, ilginç bir film. Kadın haklarının olmadığı ve kadınlara neredeyse bir eşya muamelesinin yapıldığı bir dönemde, kadın hakkı olmayan her şeyi istemeye başlar. Ancak asıl istediği ve arzu ettiği şeylerin başında aşk gelmektedir. Fakat 16 yüzyılın anlatıldığı bu dönemde kadının aşık olmaya bile hakkı yoktur. Çok az kadın, kendin kullanarak onları dize getirmeyi öğrenebilecektir. Kadının adı Veronica Franco’dur.

 8. 8 Queen of the Desert


  Gezgin, araştırmacı, arkeolog ve yazar olan Getrude Bell’in hayatını izlemek isteyenlerin mutlaka kaçırmaması gereken bir film! 20 yüzyıl sonlarında yaşayan bu film, sizleri çok etkileyecek. Mecaracı ve meraklı bir kadın olan Getrude, İngiltere’nin dışındaki hayatlarla ilgilenir ve merak eder. Bu sebeple de elçilikte görevli olan Henry Cadogan’un yanına gider ve ona aşık olur. Çiftin hayatlarının anlatıldığı bu filmi atlamayın.

 9. 9 Out Of Africa


  Romantik filmler arasında bulunan Out of Africa sizleri çok etkileyecek. 20. Yüzyılların başında geçen hikâye Danimarka’da geçiyor. Varlıklı ve aynı zamanda bekâr bir kadın olan Meryl Streep’in canlandırdığı Karen Dinesen, arkadaşına kendisiyle evlenip evlenemeyeceğini sorar. Arkadaşı olan Bror da ekonomik anlamda yaşadığı sıkıntıları aşabilmek için evlenme teklifini kabul edecektir. Çift, evlendikten sonra Afrika’ya taşınır. Kocasının Karen’i aldatması ne yazık ki evliliklerinde sıkıntıya düşmelerine yol açar. Karen bu sırada avcı ve aynı zamanda gezgin olan Denys Finch Hatton ile tanışır. Karen’in tutku dolu aşkını konu alan bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

 10. 10 Anna And The King


  İngilizce öğretmenliği yapan Anna Leonowens, 1860’lar dul kalınca, çocuğunu alıp Tayland’a doğru yola çıkar. Kral olan Mongkut’ın 58 çocuğunu eğitecek. Zıt kültürlerde olan insanların arasında elbette anlaşmazlıklar çıkacaktır. Karşılıklı ilişkiler İngiltere’de çıkan savaştan dolayı etkilenir. Kral’ın geleneğine göre neredeyse Tanrı gibi görülmektedir. Ancak bu ilişkide kimsenin tahmin edemeyeceği bir dostluk oluşacaktır. Romantik filmler arasında bulunan bu filme bayılacaksınız!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey