George Clooney’in Yer Aldığı En İyi Filmler


4

Hem oyunculuğu hem de yakışıklılığı ile Dünyada milyonlarca hayranı olan Amerikalı ünlü aktör, yapımcı ve yönetmen George Clooney 1961 yılının Mayıs ayında Kentucky’de doğmuş. Aktör, oyunculukla ilk olarak 1982 yılında Los Angeles’a taşınmasıyla tanışmış. Batman ve Robin filmlerinde Batman’ı canlandıran 6. aktör olduktan sonra Ocean’s Elevan’daki performans ile sinema dünyasında yıldızı iyice parlamıştır. Birçok Oscar ödülü almasının yanında tarzı ve yakışıklığı ile de sayısız ödüle layık görülmüştür. Eğer George Cloney’inin hayranları da geldiyse işte yakışıklı aktörün yer aldığı en iyi filmler…

Gün Batımından Şafağa-1996

Gün Batımından Şafağa

Bir yol filmi diyebiliriz! Eğer daha izlemediyseniz sabahlayabileceğiniz türden. Senaryosunda ünlü senarist Quentin Tarantino’nun olduğu filmde iki kanun kaçağı kardeşin Meksika sınırından geçme çabasındaki inanılmaz macerasını konu ediyor. George Clooney’in harikalar yarattığı bir film.

Üç Kral-1999

Üç Kral

Amerikan askerlerinin işgal ettikleri Irak’ta buldukları bir haritada kendilerine yakın bir yerde büyük bir hazine olduğunu fark ederler. Körfez savaşının son zamanlarında ve karışık işgal döneminden faydalanmak isteyen askerler bu altınları çalmaya karar veriyor.  George Clooney’nin yanında başrollerde Mark Wahlberg ve Ice Cube var.

Neredesin Be Birader-2000

george clooney filmleri Nerdesin Be Birader

Mississipi hapishanesinde yaramaz, adi suçlu bir mahkûm olan Everet Ulysses McGill (George Clooney) her gün taş kırarak ömrünü geçirmek istemez. İki mahkûmun aklını çelen ve beraber firar etmeye ikna eden Everett, kör bir kâhinden duydukları büyük hazineyi bulmak için harekete geçer.

Kusursuz Fırtına-2000

george clooney filmleri Kusursuz Fırtına

Film 1991 yılında gerçek hayatta bir balıkçı teknesinin fırtınaya yakalanmasını konu alıyor. O gün hiç olmadığı kadar kötü bir av geçirmiş kaptan Billy Tyne (George Cloney) Kuzey Atlantik açıklarından dönerken yakalandıkları ve hiç görülmemiş kadar büyük fırtına karşısında mürettebatıyla birlikte yaşadıklarını konu alıyor.

Ocean’s Eleven-2001

Ocean’s Eleven george clooney filmleri

George Clooney’i pırtlatan film desek yanlış olmaz. Kadroda kimler yok ki… Brad Pitt, Julia Roberts ve kimler kimler… Kumarhane soygunun orkestre şefi yakışıklı ve karizmatik Danny Ocean rolünde karşımıza çıkıyor. Hapishaneden şartlı çıkmasına rağmen Las Vegastaki üç kumarhaneyi soyma planını devreye sokar.

Solaris-2002

Solaris

Bilimkurgu romanın 1972 yılındaki ilk yapımı ardından ikinci uyarlaması Solaris’i bu sefer Steven Soderbergh yönetti. Filmde Doktor Chris Kelvin rolünde karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu George Clooney, gizemli Solaris adlı gemiye görevli olarak gitmesi sonrasında yaşanan ilginç olayları konu alıyor.

Syriana-2005

Syriana

Körfezde bulunan petrol zengini ülkenin Prensi Nasir’in babasının aksine Amerikan firmalarla değil, Çinlilerle firmalarla petrolü çıkarmak istemesi sonrasında devletlerarası dengeler bozulmaya ve sonrasında Presin suikasta uğramasını konu ediniyor. George Clooney yanında Matt Damon, Jeffrey Wright gibi ünlü aktörlerde bulunuyor.

Michael Clayton-2007

Michael Clayton

Michael Clayton başarılı bir sorun çözücü. New York’un en büyük hukuk firmalarından birinde çalışıyor. Geçmişinde yaşadığı olumsuzlukların ardından işine dört elle sarılmış başarılı bir avukat. Clayton aldığı son görevde eski hayatıyla yüzleşmek sorunda kalıyor. Etkileyici oyunculuyla George Clooney yine farkını gösteriyor.

Aklı Havada-2009

george clooney filmleri Aklı Havada

İş seyahatleriyle geçen bir iş hayatına sahip orta gelirli bir çalışan olan Ryan Bingham, şirketin seyahat giderlerinin düşürüleceğinin öğrenmesinin ardından hayalini kurduğu 5 uçuş mili hedefi de suya düşmek üzere. Üstelik seyahat etmeyi seven hayallerindeki kadını buluşmuşken. Filmde George Clooney’e Vera Farmiga ve Anna Kendrick eşlik ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı