Gelinlik Seçimi Sırasında Yapılan 10 Hata

Her kadının hayali olan gelinlik giymek, seçim sırasında yapılan hatalar sonucunda kötü sonuçlanabiliyor. Bunları önlemek için yazımıza göz atın!


2

Evlilik, tüm hayatımızı etkileyecek o zor kararlardan biri diyebiliriz. Hayatımızı birleştireceğimiz kişiyle karşılaştığımızda tek düşüncemiz yıllarca mutlu yaşamak olacak fakat öncesinde yapılacak düğün hazırlıkları şimdiden stres sebebi olabilir. Stres yapmanızı önlemek için yapmamanız gereken 10 maddeyi sizin için listeledik. İşte gelinlik seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler…

 1. 1 Gelinlik Seçimini Son Günlere Bırakmayın


  Pek çok gelin adayı gelinlik seçimi için ya çok rahat davranıyor ya da acele ederek erkenden yanlış bir tercih yapabiliyor. Model sayısı arttıkça kafaların karışması normal olsa da düğünden 10 ay önce gelinlik bakmaya başlamak yeterli olacaktır. Modelinizi seçtikten sonra prova ve dikim süresini de göz önünde bulundurarak hareket etmenizde fayda var.

 2. 2 Bütçenizi Aşmayın


  Düğün için tarih ve mekanınızı belirledikten sonra diğer giderler için bütçenizi belirleyin. Gelinlik, damatlık gibi para harcayacağınız kalemler için ayırdığınız bütçenin üstüne çıkmamanız iyi olacaktır. Bütçenizi aştığınız durumlarda gerginlik ve stres başınıza bela olabilir.

 3. 3 Gelinlik Seçmeye Kalabalık Gitmeyin


  Gelinlik seçimi için en yakın arkadaşınız, aileniz, eşinizin ailesi gibi kalabalık bir ekiple gitmek karar vermeniz konusunda sıkıntı yaratacağı gibi kimseyi memnun edemeyeceğiniz için enerjinizi de düşürecektir. Gelinlik modelinizi belirlemek için yanınızda mümkün olduğunca az kişi olmalı.

 4. 4 Ölçülerinize Göre Gelinlik Belirleyin


  Düğün günü gelinliğin içinde kuğu edasıyla süzülmek herkesin hayallerini süslüyor elbette. O güne özel estetik operasyon geçirenlerden solaryum yaptıranlara kadar geniş bir yelpaze var. O gün tabi ki önemli fakat kilo vereceğinizi düşünerek küçük bedende gelinlik siparişi vermeyin. O gün içinde rahat edemediğiniz küçük bir gelinlik anınızı yaşamanızı engeller.

 5. 5 Her Fikre Açık Olun


  Pek çok alanda, reklamda ve ajanslarda göreceğiniz farklı konseptlere açık olun. Aklınızda tek bir model ya da konsept olması daha zor bir seçim yapmanıza sebep olur. Esnek fikirlere sahip olun ve daha rahat gelinlik seçimi yapın.

 6. 6 Mekana Göre Gelinlik Belirleyin


  Gelin adaylarının en çok yaptığı hatalardan biri de mekana ve düğün konseptine uygun olmayan gelinlik tercihi yapmalarıdır. Kır düğününde giyilen balık modelindeki gelinliğin ne kadar absürt duracağını söylememize gerek yok. Bu yüzden kapalı alanda ya da açık alanda yapacağınız düğün mekanına göre gelinliğinizi seçmeniz gerekiyor.

 7. 7 Çevreyi Değil Kendinizi Dinleyin


  Gelinlik seçiminde yanınızdaki en yakın arkadaşınız ya da anneniz olabilir. Tabi ki onlara fikirlerini sorun. Dışarıdan bir gözün yorumları oldukça önemli olacaktır. Fakat en son karar aşamasında kendi istediğiniz modeli tercih edin. Başkalarını memnun etmek adına kendi istediğiniz modelden vazgeçerseniz ileride pişman olmanız çok da şaşırtıcı olmaz.

 8. 8 Gelinlik Hazır mı Özel Dikim mi Olacak?


  En büyük kararsızlıklardan biri gelinliği özel dikim olarak mı yoksa hazır modellerden mi seçeceğinizi belirlemek olabilir. Özel dikim gelinlik için aylar öncesinden model belirlenip kumaş alınması gerekecek ve yapım için de belirli bir süre gerekecektir. Bu nedenle özel dikim gelinlikler düğün gününüze yakın bir zaman diliminde tamamlanacaktır. Bu durum siz de stres yaratacak ise hazır modeller tercih etmeniz gerekebilir.

 9. 9 Her Eksiği Aynı Anda Satın Almayın


  Gelinlik alırken duvak, çiçek, taç gibi aksesuarların tamamı size sunulur fakat hepsini aynı anda almak zorunda değilsiniz. Acele etmeden farklı aksesuarları araştırabileceğiniz şekilde kendinize zaman vermelisiniz.

 10. 10 Çok Fazla Gelinlik Denemeyin


  Gelinlik seçimini deneyerek yapmanız en normal durumlardan biridir. Fakat aylarca çok fazla gelinlik denemek bir süre sonra detayları kaçırmanıza ve başta istediğiniz hiçbir ayrıntıyı fark edememenize sebep olacaktır. Bu nedenle hedefine yönelik gelinlikleri deneyerek hem zamandan kazanın hem de kafanızın karışmasına engel olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey