Dünya Çapında Yaygın Olarak Kullanılan freelancer.com Hakkında Bilgiler


2

Freelancer.com, 25 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan serbest ve kitle kaynaklı bir pazardır. Platform aynı zamanda dünyanın dört bir yanından üye sistemi ile bireyler ve şirketler tarafından kullanılıyor ve bu sayede işletmelere ve girişimcilere küresel bir rekabet özgürlüğü platformu sunuyor. Peki ama detaylı anlatımıyla freelancer.com nedir?

Freelancer.com Nedir?

freelancer.com nedir

Freelancer.com, dünya genelinde işverenlere ve serbest çalışanlara karşılıklı yarar için iş birliği yapmak amacıyla faaliyete geçirilmiş çevrimiçi bir iş piyasasıdır. Kısa veya uzun vadeli projeler için vasıflı yardıma ihtiyacı olan bireyler veya işletmeler ihtiyaçları olan projeleri gönderebilir ve serbest çalışanlardan çalışmanın tamamlanması için teklif vermesi istenir.

Freelancer.com ile işverenler, sosyal medya pazarlaması, veri girişi, web sitesi tasarımı ve daha fazlası gibi çeşitli işler için ihtiyaç duydukları yetenekleri bulabilirler. Pazar çok geniştir, bu yüzden projeleri için doğru kişiye mutlaka ulaşılır.

Freelancer.com’a Üye Olmak

freelancercom üye olmak

Üye olmak için aşağıdaki basit adımları izlemeniz gerekir.

  1. Kısa bir kayıt formu doldurun. Kayıt sayfasında, sizi sistemde tanımlayacak benzersiz bir kullanıcı adı oluşturmanız istenir. Ayrıca geçerli bir e-posta adresi sağlamanız ve Şartlar ve Koşullarımızı okuduğunuzu onaylamanız gerekir. Kişisel bilgi talep edilmez.
  2. E-posta adresinizi onaylayın. Kayıt formunu gönderdiğinizde, verdiğiniz e-posta adresine bir bağlantı ve onay kodu içeren bir mesaj gönderilecektir. Hesabınızı etkinleştirmek için onay kodunu sağlamak üzere e-postadaki talimatları uygulamanız gerekir.
  3. Profilinizi oluşturun. Kendiniz ve / veya işiniz hakkında biraz bilgi vermek için birkaç dakikanızı ayırın ve doğru detayları verin. Bu bilgiler, diğer kullanıcılara becerilerinize ve / veya gereksinimlerinize genel bir bakış sağlamak için profil sayfanızda saklanacaktır. Hiçbir kişisel veya iletişim bilgisi paylaşılmamalıdır.

Projeler

freelancer projeler - freelancer.com nasıl kullanılır

Freelancer.com nasıl kullanılır? sorusuna cevap verelim. Projeler; iş tanımları, beceri gereksinimleri ve bütçe aralığı ile kayıtlı işverenler tarafından yayınlanmaktadır. Serbest çalışanlar, becerilerine ve ilgi alanlarına uygun olanlar için yayınlanan projelere göz atar veya araştırır. Uygulanabilir projelerin tam açıklamalarını okuduktan sonra, serbest çalışanlar teklif verebilir ve iş örneklerini işverenlerin kontrol etmesi için portföy sayfalarına yükleyebilir. İşverenler daha sonra en kaliteli teklifi verenleri belirlemek ve projeyi bir veya daha fazla serbest çalışana verebilmek için yayınlanan teklifleri ve iş örneklerini inceler.

Freelancer.com projeleri hazırlarken işverenleri doğru ve eksiksiz açıklamalar yapmalarını zorunlu tutar. Kayıt ve teklif sistemleri hem servis alıcısı hem de servis sağlayıcısı için memnun edici sonuçlar elde etme potansiyelini en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır.

Hesaplar

Kayıtlı her Freelancer.com kullanıcısına ödemeler için ücretsiz bir çevrimiçi hesap sunulur. Para çekme talepleri haftalık olarak yapılmaktadır.

Ödemeler

İşverenler, hesaplarından hizmet sağlayıcılarının hesaplarına transfer yoluyla ödeme yapabilir.

Geribildirim ve Puanlar

freelancer geri bildirim - freelancer.com nedir

Bir proje, Freelancer.com sistemi içinde yapılan ödemelerle tamamlandığında, o proje için geri bildirim ve derecelendirme sistemi etkinleştirilecektir. Derecelendirme sistemine göre freelancer.com nasıl kullanılır?  Derecelendirme sistemi kullanılarak, işveren ve serbest meslek sahiplerinin birbirlerinin performanslarını yorumlamalarını ve 5 yıldızlı basit bir derecelendirme ölçeği ile derecelendirmelerini sağlar. Adil olabilmek için, üyeler diğer tarafın yorumlarını da yanıtlayabilir. Bir serbest çalışanın genel derecelendirmeleri ve bireysel proje derecelendirmeleri ve geri bildirimleri, işverenlerin bu serbest meslek sahibi ile çalışmanın nasıl olacağını anlamalarına yardımcı olmak için profil sayfasında gösterilir.

Geri bildirim ve puanlama sistemi hem işverenlere hem de serbest çalışanlara başarı performanslarını değerlendirme yoluyla oluşturma fırsatı verir. Ayrıca tüm Freelancer.com topluluğuna, olası dolandırıcılıklara ve olumsuz ticari işlemlere karşı ek koruma sağlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı