Fotoğraf Makyajı Nasıl Yapılır


0

Mat Renkler Kullanılmalı

Günlük hayatta güzel makyaj yapabilen kadınların, bir fotoğrafta istedikleri güzellikte görünmemeleri fotoğraf makyajını yapmayı bilmediklerinden kaynaklanıyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki fotoğraf çekerken normal halinden çok daha güzel çıkmanın püf noktaları da, hileleri de vardır. En azından kendi doğal güzelliğinden daha kötü çıkmamak için bu yollara başvurulabilir. Fotoğraf çekerken, flaş kullanımının olması ve çevre ışıklarının da etkisiyle beraber, görünenden çok daha parlak bir yüzle çıkmak doğal bir durum. Bu yüzden birden çok fotoğraf çekimi yapılacak günlerde, parlaklığı giderici, mat sonuçlar veren pudra ve fondöten kullanmak iyi gelecektir.

fotoğraf makyajı

Yüz ve Göz Altı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yüzünüze ve göz altlarınıza kullandığınız kapatıcılara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Fotoğraf çekimindeki parlaklık sebebiyle, yüzünüzde kullandığınız renkler kontrast (zıtlık) oluşturur. Bu sebeple kötü bir fotoğraf çekmemek için yüzün farklı bölgelerine farklı farklı renkler kullanmamak daha yerinde olacaktır. Tabi farklı renkler kullanılmak istense de en azından onları birbirine geçirebilmek gerekmektedir.

yüz ve göz altı makyajı

Çekici Dudaklar İçin, Mat Tonlar

Bunların benzeri ruj yapmakta da geçerlidir. Eğer fotoğraflarda dudaklara dikkat çekilmek isteniyorsa pembe, vişne renkleri kullanılabilir. Ancak yüz makyajında olduğu gibi parlamalara yol vermemek adına, dudak makyajında da mat tonlar tercih edilmelidir. Günlük hayatta parlak renkli rujlar daha etkili sonuçlar verebilirken, fotoğraflarda bu durum tersidir, yani mat tonlar daha etkili sonuçlar verir.

çekici dudaklar

Kaşları Aldırma ve Kızarıklıklar

Kaş makyajına gelirsek, genel olarak kadınlar özel günler dolayısıyla, öncesinde kaşlarında oynamalar yaparlar. Bu da kaş bölgesinde kızarıklığa neden olur. Normal gözle fark edilmeyecek bu kızarıklık, fotoğraf çekimlerinde kendini belli edebilir. Dolayısıyla, özellikle özel günlerden önceki günlerde, yani bolca fotoğraf çekilebilecek günlerde kaş aldırmamak daha yerinde olur. Bunun yerine o günden bir gün öncesinde kaşlar aldırılsa, fotoğraflarda pek göze çarpmaz.

Konu ile ilgili yakından ilgili Fahriye Evcen Makyajı Nasıl Yapılır konulu yazımıza göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı