Gezmek Bahane Fotoğraf Çekmek Şahane Diyenlerin Gitmesi Gereken 5 Ülke


4

Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi en çok da fotoğraf çekmek için istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Eğer fotoğraf çekmek bir tutku haline gelmişse deklanşöre basmak için daha fazla beklemenin bir anlamı yok. Kimsenin alamadığı kareleri almak, benzersiz görüntüleri yakalamaya çalışmak için yapmanız gereken tek şey fotoğraf makinasını alıp, yola koyulmanız. Dünyada birbirinden güzel doğası, kültürel mirası yapıtları, muazzam manzarası olan birçok ülke bulunuyor. Tam bu noktada gezmeyi bahane edip fotoğraf çekmek için gitmeniz gereken ülkeleri sizler için derledik. İşte bunlardan 5 tanesi.

Hindistan

Hindistan

Fotoğraf tutkunlarının gitmesini tavsiye edeceğimiz ülkelerin başında Hindistan geliyor. Neden mi? Toplumsal sınıf farklılıklarının neden olduğu ilginç manzaralardan tutun da, tarihi tapınaklara, labirenti andıran sokaklarından Tac Mahal gibi eşsiz yapıtlarına kadar binlerce yıllık kültürün Hinduizm etkileriyle hiçbir yerde göremeyeceğiniz birçok egzotik fotoğraf kareleri yakalamak mümkün.

İtalya

İtalya

İkinci durağımız Avrupa’nın ressamlar ülkesi İtalya… Adeta tarihin ve sanatın bütünleştiği bir ülke. Fotoğraf çekmek için oldukça fazla sebebiniz olacak. Fotoğraf çekmenin en uygun olduğu ülkeler arasında olan İtalya’da Roma, Venedik, Floransa gibi şehirlerinde bulunan sayısız mimarı eserler sizi ülkeye fotoğraf çekmek için geldiğinize pişman etmeyecek. Amalfi kıyılarının fotoğrafçıların en çok tercih ettiği yerlerden birisi olduğunu da söyleyelim.

Türkiye

Türkiye

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde fotoğraf çekebileceğiniz sınırsız mekân bulunuyor. Karadeniz’in yemyeşil doğası, Akdeniz’in tarihi tapınak ve kalıntıları, İstanbul’un kalabalık caddeleri ve mimari eserleri gibi saymakla bitiremeyeceğiniz kadar yedi bölgenin güzelliklerini dört mevsimde yakalamanız mümkün. Ayrıca Kapadokya gibi coğrafi kalıntıların bulunduğu yerde gökyüzündeki balon resitalini fotoğraflama keyfini yaşamanıza olanak sunuyor.

Tanzanya

Tanzanya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Serengeti Milli parkında bulunan birbirinden yırtıcı ve tehlikeli hayvanların doğal yaşamlarını çekmek, onların büyük göçlerine şahit olup yakınlarına sokulmak size çok ayrı bir tecrübe ve eşsiz fotoğraf kareleri almanızı sağlayacak. Aslanlar, bufalolar, zebralar gibi yırtıcıların bulunduğu uzun düzlüklerde gün batımı fotoğrafları almayı unutmayın.

İzlanda

İzlanda

Fotoğrafçıların rüyası İzlanda! Buzullar, vadiler, açık hava kaplıcaları, puffin kuşları, balina gözlem turları, balıkçı köyleri ve tabi ki kuzey ışıkları… Saymakla bitmeyecek, o kadar çok gezilecek, görülecek ve deklanşöre basılacak yer var ki hepsi eşsiz ve el değmemiş güzellikle. Özellikle doğa fotoğrafçıları için ülkenin neresine giderse gitsin altın bulmuşçasına sevineceği bir ülke.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı