Fönü Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirebiliriz?


0
2 Paylaşım

Hava koşullarından etkilenen saçlarımızın şeklini korumak, oldukça zor bir durum.  Kadınların büyük çoğunluğu gün içerisinde saçlarına bolca zaman ayırıyorlar ve emek harcıyorlar. Fakat çekilen fön bir süre sonra istenildiği gibi durmuyor, bozuluyor. Peki çekilen fönün kalıcı olması için ne yapmak gerekir?

Fönün özellikle iş hayatında olanlar için önemli bir yeri vardır. Çoğumuzun saçı doğal haliyle düzgün bir görünüme sahip değildir. Görünüşümüze renk katmak için aslında saçlarımızı aksesuar olarak kullanırız. Özel günlerde ve gecelerde bu durum artık mecburiyet olarak görülmektedir.

Çekilen fönün dayanıklı olması için saça hacim  vererek fön çekmek önemli bir noktadır. Evet başta saçlarımız kabarıyor ve elektrikleniyor olsa da giderek yatışacak ve sönecektir. Saçımıza fön çekerken ya da çektirirken hacimli olmasına dikkat ederseniz saçlarınız daha uzun süre hacimli olacaktır. Böylece daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kalıcı fön için ipuçları

Saçlarınız çok uzun değil ve çabuk yağlanıyorsa fönün kalıcı olma ihtimali azalacaktır. Bu durumu engelleyebilmek için saç diplerinize kuru şampuan uygulayabilirsiniz. Uç kısımların şeklini koruyabilmesi için de deniz tuzu spreyi adı verilen ürünü kullanabilirsiniz. Eğer fönün iki gün kalmasını istiyorsanız, saçlarınız çabuk yağlandığı için bu mümkün olmayabilir. Ancak o günü kurtarabilirsiniz. Eğer kuru şampuan uygulamak istemiyorsanız, saçlarınızın hacim kazanması için tersine tarayın. Biraz sprey kullanarak hacimli durmalarını sağlayabilirsiniz.

Fönden sonra saçınızı topladığınızda toka izi oluşacaktır. Eğer saçınızı toplamanız gerekirse bunun için lastik tokalar yerine klipsli tokalar tercih edebilirsiniz.

Nemli bir ortam fönünüzün bozulmasına sebep olur. O yüzden saçınızı ıslatmaktan ve nemli bir ortamda bulunmaktan kaçınmalısınız.

Kalıcı fön için ipuçları

Terlemek saçınızı yağlandırır ve fönün bozulmasına neden olur. Terlemek elbette ki doğal bir durumdur. Saçınızda fön varken, terlemenize ekstra sebep olacak hareketlerden uzak durun. Eğer böyle bir durumda kalırsanız,  saçınızı gevşek bir şekilde olabildiğince yukarıdan toplayabilirsiniz.

Fönden sonra saçlarınız yumuşak bir hal alacağı için saçınıza dokunmak isteyebilirsiniz. Ancak bu durum saçlarınızın yağlanmasına neden olacaktır. Saçlarınız yağlandığında fön kalıcılığını yitirir. O yüzden ellerinizi olabildiğince saçlarınızdan uzak tutmalısınız.

Fönün kalıcı olması için kullandığınız ürünler saçınıza zarar verebilir. Bu nedenle saçınıza uyguladığınız ürünlerin kullanımının az olmasına dikkat etmelisiniz.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı