Flört Aşamasında Tarafları Birbirinden Soğutan 10 Durum


0

İlişkilerimiz oluyor ve nasıl başlıyorsa öyle de bitebiliyor. Ya da bazen hiç başlamıyor. Başlamadan yarım kalmış bir aşk için ağıt adlı şiir tadında, başlamadan biten, ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu kafamıza vuran ve büyük resmi görmemize engel olan detaylara ucundan değinelim.

Hiçbir Konu Hakkında Fikri Olmamak

Hiçbir Konu Hakkında Fikri Olmamak

Şimdi denilebilir ki flört başlarında karşı tarafı beğenmek yeterli bir durum, fakat öyle yürümüyor o işler. Karşılıklı oturuyorsunuz, hobiler ve zevkler, belki de renkler, konuşmak istiyorsunuz çünkü bilirsiniz ilişkilerin direği sahiden iletişim. Fakat karşınızda hiçbir konu hakkında fikri olmayan bir insan var belki konuşuyor (!) ama fikri yok. Eh işte, bu da baştan sonucu belli olan maç gibi bir şey, iletişimi olmayan bir insanla en fazla nasıl bir yol alınabilir ki?

Sosyal Medya Sorunsalı

Sosyal Medya Sorunsalı

Sosyal medyada çok fazla aktif olan bir insanın gerçek hayattaki yaşantısı sahiden şüpheli, burada kastettiğim verimli hesaplar kullanan insanlar değil, hayatını sadece sanal üzerinde yaşayan sanal insanlar, gerçekte olmayan kurmaca kişiler. Kurmaca kişilerin, kurmaca ilişkileri olur, buna dikkat etmekte fayda var.

Hep Bir Yere Gitmesi Gereken İlişki Trafiği

Hep Bir Yere Gitmesi Gereken İlişki Trafiği

Flört aşamasındayken, yeni yeni tanıma aşamalarında, her şey güllük gülistanlıkken anlamsız tavırların en baş sebebidir bu. ‘’Bu ilişki nereye gidiyor?’’ sorusu gelir bulur ilişkiyi. Sonra muhtemelen erkek tarafında şimşekler çakar, belki bir istisnai olur kadın da bulutlar oluşur ve ‘’Bilemiyorum Altan.’’ Evet tam olarak özeti budur, bilinmez. Çünkü ilişkinin nereye gittiğini belirleyen temel bir kıstas yoktur hiçbir zaman. Emek verilir, yolda kalınır ve yol sizi bir yere vardırır.

İç Güzellik Yalan Değil Ama Kendini De Bırakmasan

İç Güzellik Yalan Değil Ama Kendini De Bırakmasan

İç güzellik doğru, bir insanın ruhu güzel olmalı, enerjisi daima olumlu olabilmeli. Fakat iç güzellik kurtarır diye bir şey de yok, insan bakımlı olmalı. Diyelim ki, karşı tarafa ve öncelikle kendinize değer veriyorsunuz, buluşmanıza temiz ve bakımlı gittiniz. Buluşma yerinize geldiğinizde ise, dişlerini fırçalamamış, uyandığı gibi gelen bir insan görüyorsunuz! Hemen kaçıp uzaklaşma isteği kalbinize doğar, çünkü karşı taraf kendisine değer vermiyordur ki, size değer versin. Evet!

Burçlara Göre İlişkiyi Yorumlamak

Burçlara Göre İlişkiyi Yorumlamak

‘’Sen ikizlersin, seninle olmaz ki ama.’’ Böyle bir yaklaşımda fark etmeniz gereken tek bir şey vardır, o da karşı tarafın hayatı salt masal kahramanı tadında yaşıyor olmasıdır. Genelleştirmeler olan bir ilişki istemiyorsanız, uzak durun.

Işık Hızında İlişki

Işık Hızında İlişki

Işık hızındaki bir ilişkide, hemen sözler ve vaatler verilir, tıpkı seçim vaatleri gibi. Fakat bir bakarsınız bu da ışık hızı şeklinde yalanlar kervanına katılmış, çünkü özümsenmeyerek giden bir ilişki de ışık hızıyla uçurumu boylayacaktır.

Renkler Ve Zevkler Tartışılır

Renkler Ve Zevkler Tartışılır

Her şey iyi güzel giderken, ilişkinin bir yerinde kafanızı kurcalayan bir şeyler var diyelim. Karşı tarafla paylaşımınızda, karşı tarafın zevklerinin sizinkiyle hiç uyuşmadığını görmek ve hatta taban tabana zıtlıkların dışında karşı tarafın zevksiz olduğunu düşünmek…

Sen Senken Güzelsin

Sen Senken Güzelsin

Modern hayatla birlikte gelen özenme, yapaylık, samimiyetsizlik almış başını gidiyor. İnsan karşısında kendisi olabilen, kendi tarzını, fikrini koruyabilen birisini arıyor. Ama karşı tarafın özel bir yanı olmayınca, diğerleri ile aynı kefeye koyabileceğin, yapay birisi olunca insan kaybetmekten elbette korkmuyor.

Üçüncü Şahıslar

Üçüncü Şahıslar

İlişkilere alınan üçüncü şahıslar, üçüncü şahıslara her şeyi anlatmak, her olayda ilişkinin içerisinde olması ilişkiyi iki kişilikten üçlü bir duruma sokar ve bir süre sonra bu üçlü dağılır, çünkü ilişki iki kişilik özel bir şeydir, bu yüzden ilişkidir.

Bırak Gitsin

Bırak Gitsin

İlişki başları dahi olsa, direk ilişkiyi bitirmekte gözü olan bir insan hiç başlamamış demektir, ilişkiler emek üzerine kurulur klasiği bir klişe haline gelse de bunun doğru olduğunu hepimiz biliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey