2019 Yılında Son Sezonuyla Karşımıza Çıkacak 15 Yabancı Dizi

Severek izlenilen ve oldukça fazla takipçiye sahip birçok dizi 2019 yılında final sezonuyla karşımızda olacak. Hangi diziler 2019'da final yapacak?


1

Dünyada milyonlarca takipçisi olan dizilerin 2019 yılında bitecek olduğunu duymak üzücü olabilir. Evet, bu yıl pek çok yapım son sezonlarıyla karşımıza çıkacak. Her sezonun başlamasını iple çeken takipçiler için duygusal bir veda olacak bu yıl. İşte sizler için listelediğimiz 2019 yılında son sezonuyla karşımıza çıkarak final yapacak diziler…

 1. 1 Game of Thrones (2011) - IMDb puanı: 9,5


  Son yayınlandığı 2017 yılının Ağustos ayındaki sezon finalini dünya genelinde 31 milyon kişi izlendiği Game of Thrones’un son sezonu sadece 6 bölüm. 2017’deki sezon finalinden sonra bu yıl nisan ayında Westeros’a dönecek olan dizi hayranlarını bir hayli üzecek gibi. Ama üzülmeyen sizler için derlediğimiz yeni diziler ile bu dizinin yerini doldurabilirsiniz. İşte Game Of Thrones'in yerini doldurmaya aday diziler...

 2. 2 Homeland (2011) - IMDb puanı: 8,3


  Tam 8 Emmy ödülü kazanmış Homeland bu yıl sekizinci ve son sezonu ile haziranda ayında izleyicisinin karşına çıkacak. Dizide CIA ajanı Carrie Mathison’un el Kaide tarafından kaçırılan ama daha sonra serbest bırakıldıktan sonra saf değiştiren Nıcholas Brody’ye âşık olmuştu. Dördüncü sezonu Türkiye’de gerçekleşecekti ki senaryoyu okuyan yetkililerden izin çıkmayınca Carrie kendini Pakistan’da buldu.

 3. 3 A Series of Unfortunate Events (2017) - IMDb puanı: 7,9


  Anne babasının yangında kaybeden Volet, Klaus ve Sunny’in acıklı hikâyesini izlediğimiz dizi Daniel Handler’in kitabından uyarlanmıştı. Babalarından kalan mirası almak isteyen amcaları Kont Olaf ile mücadelesini anlatan dizi artık son düzlükte. Üçüncü ve son sezon 1 Ocak’ta Netflix’te yayınlandı.

 4. 4 Gotham (2014) - IMDb puanı: 7,9


  Dizinin beşinci ve son sezonu 3 Ocak’ta yayınlanmaya başlandı. Dizide Batman’ın önceki zamanları konu alıyor. Batman’ın düşmanları Penguen, Bulmacacı, Zehirli Sarmaşık’ın gençlik zamanlarını görme fırsatımızı olmuştu. Son sezonda ise kötü karakter Bane oldu.

 5. 5 The Big Bang Theory (2007) - IMDb puanı: 8,2


  12 sezon boyunca kahkahalarla izlediğimiz The Big Bang Theory birçok Emmy ödülüne layık görüldü. Dizide sadece fizikle ilgilenen iki üstün zekâlı arkadasın dairesinin karşısına güzel bir kızın taşınmasıyla geçen olaylar konu edinmişti. Dizinin son bölümünün nisanda yayınlanması bekleniyor.

 6. 6 Transparent (2014) - IMDb puanı: 7,8


  Maura 68 yaşında ve bundan sonraki hayatını bir kadın olarak yaşamak istediğini çocuklarına açtıktan sonra olanlar bir hayli ilginç. Kızlarından birinin kocasından boşanıp bir kadınla evlenmesi, diğer kızının zaten eşcinsel olması… Kendin olabilmeyi anlatan dizi beşinci sezonuyla bu sene takipçilerine veda ediyor.

 7. 7 Broad City (2014) - IMDb puanı: 8,3


  İki çılgın kız 2009’da Youtube’da başladıkları serüveni televizyona taşımayı başarmışlardı. Ilana Glazer ve Abbi Jacobson ikilisinin sıradan hayatlarını anlatan Broad City beş sezon boyunca kırdı geçirdi ama 2019’da veda edecek.

 8. 8 Unbreakable Kimmy Schmidt (2015) - IMDb puanı: 7,7


  Üç sezon boyunca Kimmy’nin geç kızken girdiği kıyamet tarikatından bir polis baskınıyla çıkıp New York’a gitmesini ve bambaşka bir hayatla karşılaşmasının keyifle izledik. Son sezonunda Netflix’te ilk altı bölüm yayınladı. Son altısını da bekliyoruz.

 9. 9 Veep (2012) - IMDb puanı: 8,2


  Veep’teki başarılı performansından sonra 2017 yılında En İyi Komedi Dizisi kadın oyuncu ödülünü aldıktan bir gün sonra öğrendiği meme kanseri hastalığının tedavisinden sonra 57 yaşında setlere geri döndü ve dizinin final sezonu tamamlandı.

 10. 10 Jane the Virgin (2014) - IMDb puanı: 7,8


  Pembe Latin dizilerinin bir yenisi olan Jane the Virgin bu yıl mart ayında beşinci ve son sezonunda karşımızda olacak. Evlenene kadar bakire kalmaya yemin eden Jane, gittiği hastanede yanlışlıkla tüp bebek tedavisi görüyor ve başına gelenleri anlatılıyor.

 11. 11 Killjoys (2015) - IMDb puanı: 7,2


  Bilim kurgu sevenlere dört sezondur yaşattığı maceralarla meraklılarını ekrana kilitleyen dizede gezegenler arası ödül avcısı John’un diğer kelle avcılarından önce kardeşini bulmak zorunda olmasını konu ediniyor. Beşinci ve son sezon yaz aylarında sevenleri ile buluşacak.

 12. 12 Crazy Ex-Girlfriend (2015) - IMDb puanı: 7,7


  İzleyenleri hem eğlendiren hem de dillerini güzel şarkılar dolayan dizi ilk sezonunda istediği reytingler yakalayamasa da aldığı ödüllerle kendini toparladı. Üç sezonu Netflix’te bulunan dizinin son ve dördüncü sezonu da yayınlanmaya başladı.

 13. 13 iZombie (2015) - IMDb puanı: 7,9


  DC Comics’in romanından uyarlanan dizide Liv gittiği bir davette zombiye dönüşüyor ve yiyecek beyin bulabilmek için adli tıpta çalışmaya başlıyor. Beyinlerini yediği insanların hayatlarını öğrendiğini fark etmesiyle cinayetlerin aydınlatılması için polislere yardım eder. Dizi beşinci sezonunda izleyenlerine veda edecek.

 14. 14 The Affair (2014) - IMDb puanı: 8,0


  2015 yılında Golden Golbe alan dizi sürükleyici ve sıra dışı hikâyesiyle dört sezondur izleyicisini büyülemeyi başardı. 2019 yılının yaz aylarında son sezonu yayınlanacak dizi hayranlarını oldukça üzecek gibi.

 15. 15 Shadowhunters (2016) - IMDb puanı: 6,7


  Daha çok gençlerin takip ettiği dizi olan Shadowhunters kitaptan uyarlandı. Dünyayı şeytanlardan, kurt adamlardan, vampir ve büyücülerden korumaya çalışan Shadowhunters’in macerasını konu edinen fantastik dizinin son sezonu geçen sene başladı ve dizi bu yıl sevenlerine veda edecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey