Film Çekimi Sırasında Ölen Aktörler


4

Belki kader belki de sadece rastlantı eseri film çekimi sırasında ölen aktörler var. Sinema dünyasında ünlü aktörlerin “ölümümüz sahnede olsun” sözünü gerçekleştirmek ister gibi film setinde hayatını kaybeden aktörler ile ilgili hem anmak adına hem de hatırlamak için listeledik.

Dr. Parnassus Film Çekimleri Devam Ederken Hayata Veda Etti: Heath Ledger

Heath Ledger

Birçok insanın en sevdiği “Joker “olan Heath Ledger, 28 yaşında aramızdan ayrıldığında Dr. Parnassus , The Imaginarium of Doctor Parnassus filminin çekimleri devam ediyordu. Filmde Dr. Parnassus’un asistanı Tony’yi oynayan Ledger, aşırı dozda aldığı ilaçlar sebebiyle yaşamını yitirdikten sonra filmde yer aldığı bölümler kesilmedi ve Tony’nin bölümlerini üç ayrı aktör ;Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrell tamamladı.

Film Setinde Hayatını Kaybeden Aktör: Khan Bonfils

Khan Bonfils

Yıldız Savaşları: Bölüm I  Gizli Tehlike adlı filmde Saesee Tiln karakterini  canlandıran 42 yaşındaki aktör Khan Bonfils, rol aldığı tiyatro oyununun provaları sırasında sahnede yaşamını yitirdi. Dante’nin Inferno adlı oyununda rol alan aktör Khan Bonfils, provalar sırasında aniden bilincini yitirip yere düştü.

Sahnede Kalp Krizi Geçirdi: Tekin Siper

Tekin Siper

Levent Kırca Tiyatrosu’nun deneyimli aktörlerinden Tekin Siper yaşamını sahnede yitirdopluluğun Sefiller adlı oyununda rol alan Siper, sahnede dans ederken aniden yere yığıldı ve kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

Gladyatör Filmi- Proximo Oliver Reed

Proximo Oliver Reed

Usta oyuncu Oliver Reed de rol aldığı Gladyatör filminin Malta’daki çekimleri sırasında hayata veda etti. Bu filmdeki Proximo rölüyle BAFTA ödülüne aday gösterilen aktör 61 yaşındaydı.

Top Gun Çekimleri: Akrobasi Pilotu Art Scholl

Art Scholl

Tom Cruise’a şöhret kazandıran Top Gun filminin setinde de bir trajedi yaşandı.Akrobasi pilotu Art Scholl, filmin uçuş sahnelerinin çekimini gerçekleştirirken bir kaza geçirip öldü

Matrix Reloaded Deneme Çekimleri: Aaliyah

AALIYAH

Sinema tarihinin en çok izlenen yapımlarından biri olan Matrix Reloaded’un çekimleri sırasında da trajik bir olay yaşandı
Filmde rol alması planlanan hatta bir kaç sahnesi de çekilen genç şarkıcı Aaliyah, 2001’de Bahamalar’dan dönerken uçak kazasında hayatını kaybetti.

Film Setinde Çığ Altında Kaldı: Sergei Bodrov Jr.

Sergei Bodrov Jr.

Rusya’nın yetenekli aktör ve yönetmenlerinden Sergei Bodrov Jr film çekimi sırasında çığ altında kalarak öldü.Ünlü yönetmen Sergei Bodrov’un kendisiyle aynı adı taşıyan aktör ve yönetmen oğlu Sergei Bodrov Jr, Kafkas Dağları’nda süren film çekimleri sırasında çığ altında kalarak hayata veda etti. Bodrov Jr. 30 yaşındaydı.

Film Çekimi Sırasında Ölen Aktörler İçinde Bir Efsane Bruce Lee: Game Of Death Çekimleri

Bruce Lee

Lee hayatının son günü, “Game Of Death” adlı filmini bitirmek için yapımcısı Raymond Chow’la görüşmeye gitti. İkili akşam yeniden görüşmek üzere ayrıldılar. Başağrısından yakınan Lee, başağrısı için bir ilaç aldı. Yatıp uyudu ve bir daha uyanamadı.

Bruce Lee’nin Oğlu Brandon Lee: Çekimde Silahla Vuruldu

Brandon Lee

Bruce Lee’nin kendisi gibi oyuncu olan oğlu Brandon da genç yaşta film setinde hayata veda etti. Brandon Lee, 1993 yılında The Crow adlı filmin çekimi sırasında aslında boş olması gereken ama yanlışlıkla doldurulmuş olan bir silahla vurularak öldü. Olay meydana geldiğinde çekimlerin bitmesine 8 gün, Lee’nin evlenmesine de 2 hafta kalmıştı. Lee, 28 yaşındaydı.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
4
win
Özlem Çelik
1977'de İstanbul' da doğdu. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4 yıllık lisans mezunu. İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi ve İK Eğitmeni. İçerik Yazarı ve Editör. Evli ve Mücahit Meriç'in annesi.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı