Facebook Arama Geçmişini Silmek


0

Arama motorlarının çıkmasıyla birlikte başlangıç süresinden itibaren internet kullanıcıları sürekli olarak geçmişi silmek için yol arayışlarında bulunmuşlardır. Özellikle bilgisayar başından kalkma sonrasında gizliliği korumak adına, geçmişi silmek gibi alışkanlık yapan kişilerde mevcuttur. Bu sayede sizden sonra oturan bir kişinin bilgisayarda neler yaptığınızı göremeyecek hale getirmiş olursunuz. Bu makalemizde sizlere Facebook üzerinde dolaşırken, kimlerle konuştunuz, neler yaptınız veya neleri beğendiğiniz gibi işlevleri kayıt altına aldığını biliyor muydunuz?

Facebook Hakkında Bilgiler

Facebook çok uzun zamandır kullanıcıların yapmış olduğu tüm aramaları arşiv olarak kayıt altına alıyor ve bunu birçok kullanıcı bilmiyordu. Geçtiğimiz aylarda kullanıcıların gizlilik ayarlarını daha aktif bir şekilde kullandığında tespit edilen bu durum, facebook’un kişisel olarak dolaşmış olduğumuz arama geçmişlerini facebook tarafından saklandığını fark etmiş olduk.

Durum böyle olunca, facebook hesabınıza giriş yapan herhangi birisi, bu güne kadar Facebook üzerinde neler aradığınızı görebilecek duruma gelmiştir. Siz değerli kullanıcılarımız için yazmış olduğumuz bu makalemizde bu bilgilerin var olduğunu bilmeniz fayda olacağını düşünerek, Facebook arama motoru üzerinde şimdi kadar neler aradığınızı hem görebilmenizi hem de bu kayıt altına alınan bu verileri nasıl silebileceğiniz konusunda size resimli olarak bilgi vermek istiyoruz.

Bunun için ilk olarak Facebook arama geçmişi kayıtlarının nerede olduğunu ve arama kayıtlarının en kolay şekilde nasıl facebook arama geçmişini silme konusunu sizlere adım adım anlatıyoruz.

  • Facebook Hesabınıza giriş yaparak, Sol üst tarafta bulunan isminize tıklayarak,
                                                                                    
  • Veya, sağ üst bölümde yer alan resmimizin üzerine tıklayarak geçiş yapıyoruz.

Facebook Sosyal Medya

  • Facebook Profil sayfası kısmı açıldığında kapak fotoğrafının hemen sağ alt köşesinde yer alan Hareketler Dökümün Gör yazısına tıklamanız gerekiyor.

 

  • Karşımıza açılan yeni sayfa üzerinde Hareketler Dökümü sayfasına ulaşacaksınız. Sol tarafta yer alan menü içersinde Fotoğraflar, Yorumlar, Beğenmeler gibi butonlar göreceksiniz. Bu butonların altında yer alan Daha Fazla seçeneğine tıklıyorsunuz.

 

  • Daha fazla menüsüne tıkladığınız zaman o menünün aşağıya doğru kaymış olduğunu göreceksiniz. Bu kısımda yer alan Ara sekmesine tıklayarak işlemimize kalmış olduğumuz yerden devam ediyoruz.

  • Sonunda facebook arama kayıtlarına ulaştık. Bu bölümde bu zamana kadar yapmış olduğunuz her arama kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Gün Gün, Ay Ay ve yıl yıl şeklinde karşımıza çıkan bu sayfada yapmış olduğunuz tüm arama kayıtlarına ulaşmış bulunuyor, silmek istiyorsanız da hemen sağ üst köşede yer alan arama kayıtlarını sil bölümüne tıklayarak geçmişinizi silme imkanı yaratmış oluyorsunuz.

Bu makalemizde siz değerli kullanıcılarımıza Facebook üzerinde yer alan arama motoru kayıtlarını nasıl silebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarız anlatmış olduğumuz bu bilgiler işinize yaramıştır. Bu başlık altında dile getirmek istediğiniz soruları sorabilir, sorduğunuz sorulara cevaplar alabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
1985 doğumlu, mükemmel bir hayata, ortancası felaket olan üç dişi golden'a ve sürekli gülümseyen bir yüze sahibim…

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı