Extreme Spor Yapanların Tercih Edebileceği Yerler

Extreme sporlar, tehlikeli oldukları kadar adrenalin seviyesi yüksek sporlardır. Ülkemizde yer alan çeşitli yerlerde bu konuda fırsatlar sunmaktadır.


3

Extreme spor yerleri hakkında gerekli bilgileri vermeden önce, extreme sporundan bahsedebiliriz. Spor sadece kaslarınızın çalıştıran, içerisinde klasik hareketlerin olduğu bir aktivite değil. Spora biraz daha aksiyon biraz daha heyecan katmak isteyenlerin tercihi extreme sporundan yana oluyor. Adrenalin sevenlerin yaptığı bu sporu ne yazık ki her yerde yapmanız mümkün değil. İşte ülkemizde extreme spor yerleri

 1. 1 Kapadokya


  Extreme sporlarını yapabileceğiniz en güzel mekânlardan biri Kapadokya’dır. Sporunuzu yaparken, aynı zamanda bölgedeki güzellikleri ve tarihi de keşfedebilirsiniz.

 2. 2 Ayazma


  Extreme spor yerleri içerisinde mutlaka yerini alması gereken bölgelerimizden biri, Ayazma oluyor. Kaz Dağları’nın iç kısmında bulunan Ayazma, şelalesiyle beraber extreme spor yapmak isteyenlere kucak açıyor.

 3. 3 Fethiye


  Sıralamaları yaparken, Fethiye’yi atlamak olmaz! Ülkemizde yamaç paraşütü yapılan yerlerin sayısı çok fazla. Ancak bunların içerisinde Fethiye’nin ayrı bir yeri bulunuyor. Spor yaparken sadece vakit geçirmiyor, aynı zamanda kuşbakışı bir görünüşü izleme şansı da elde ediyorsunuz.

 4. 4 Alaçatı


  Ülkemizde son zamanlarda adını fazlaca duyuran bölgelerden biri olan Alaçatı, extreme spor yerleri arasında sırasını aldı. Burada kendi başınıza sörf yapabileceğiniz gibi, etkinliklere ve yarışmalara da katılabilirsiniz.

 5. 5 Ağrı Dağı


  Extreme spor yerleri hakkında sıralama yaparken sadece sahil bölgelerini ele almıyoruz. Ağrı Dağı’da extreme spor yapılacak yerler arasında bulunuyor. Dünyanın çeşitli yerlerindeki dağcılara kucak açan dağda tırmanış yaparak extreme spor yapabilirsiniz.

 6. 6 Kaş


  Kaş’ta yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Bu aktivitelerden en sık yapılanı Scuba Diving. Sualtı yaşamını yakından izlerken, spor yapmaya ne dersiniz?

 7. 7 Volkan Kayağı


  Eğer biraz da yurt dışında extreme spor yerleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, burayı çok seveceksiniz. Adını çoğu kişinin duymadığı Volkan Kayağı, yanardağ küllerinin üzerinde yapılan bir spor. Hızınızı saatte 90 kilometre ulaştıracak olan bu sporda sizleri tehlikeli saatler bekliyor.

  Bunun dışında dalga sörfü de yapabilirsiniz.  Ancak bu sörfü ne yazık ki ülkemizde yapmanız çok da mümkün değil. Bu sporun yapılabilmesi için gerekli olan dalgaları bize Avustralya sağlıyor. Dünya extreme spor yerleri arasında önemli bir yeri bulunan Avustralya, ziyaretçilerini bekliyor. Dev dalgalarla spor yapmak, unutulmaz bir deneyim olacak!

  Çoğu kişi, extreme sporun içerisinde hangi spor dallarının olduğunu bilmiyor. İşte bizlerde bu noktada extreme spor sayılabilecek spor dallarını sizler için sıraladık...

  Dağ bisikleti, sörf, scuba diving, mağara dalışı, serbest dalış, motor sürüşü, bungee jumping, yamaç paraşütü, rafting, kiteboarding, kano, dağ tırmanışı, şelaleden atlama, Kanyon’da yürümek vb. Belirtilen bütün bu spor dalları ve daha fazla extreme spora girmektedir. Extreme spor yerleri içerisinde kendinize en uygun sporu seçerek siz de bu adrenaline ortak olabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı