İktidarsızlık Nedir, Erkeklerin İktidarsızlık Problemleri


0

Erkekler, yataktaki performanslarını ciddi anlamda önemseyen bir yapıya sahiptir. Fakat bu kadar önemsemelerine rağmen dillere destan olacak performanslarını, yatakta yaptıkları bazı hatalar sonucu mahvetmektedir. Belirteceğimiz hataları yapmaktan vazgeçilmesi durumunda değişim hissedilecektir! Bu önerileri inceleyerek İktidarsızlık probleminden de kurtulabilirsiniz.

Ön sevişmeyi ihmal etmek

ön sevişme

Birçok erkek tarafından ihmal edilen ve yapılan en büyük yanlışlardandır. Ön sevişme, kadınların orgazm olmalarını kolaylaştırmaktadır. Ön sevişme olmadan direk olarak ilişkiye girmek isteyen erkekler ise eşlerinden önce boşaldıkları için kadınların çoğunun orgazm taklidi yaptıkları bilinmektedir. Bu durumda kadınların ilişkiden yeteri kadar zevk almasını engellemektedir.

Arkasını döndü yattı!

Erkeklerde boşalma sonrası yaşanan olaya yabancılaşma durumu kadınlar tarafından büyük bir sorun olmaktadır. İlişki sonrası romantik anlar yaşamak isteyen kadınlar, erkeklerin arkasını dönüp uyumasından ciddi anlamda yakınmaktadırlar. Hatta bu durum kendilerini önemsiz gibi hissettirmektedir ve kullanıldıklarını düşünmektedirler.

Dokunuşlardan mahrum bırakmak

dokunuşlardan mahrum bırakmak

Penis, tek başına kadınlar için orgazm olmalarını sağlayacak bir şey değildir. Klitoral uyarı anlamında penis mutlaka uyarıcı olmaktadır fakat orgazm için daha fazlası gereklidir. Dokunmak ve onu uyaracak hareketlerde bulunmak penis-vajina birleşmesiyle beraber oldukça etkili olacaktır.

Patron gibi davranmak

Erkeklerin yatakta yaptığı en büyük yanlışlardan birisi de devamlı olarak direktifler vermektedir. Kadınlar, içinden geldiğini mi yapacak yoksa erkeğin direktiflerini mi uygulamaya çalışacak gibi bir ikilem yaşamaktadır. Bu da ilişki anındaki konsantrasyonlarını bozmaktadır. Özellikle en çok oral seks konusunda yönlendirici olmak, o an kadının istemediği bir şeyi talep etmek anlamına gelebilmektedir. Özellikle tek taraflı oluyorsa bir görev gibi olmaya başlamıştır.

Farklı işlerle uğraşmak

Ortamda romantik bir hava oluştuğunda veya seks için istekli anlarında bile yanlarında duran gazeteye gözlerinin takılması veya televizyona dikkat etmesi, kadınların kendini bir araç gibi hissetmelerine neden olmaktadır. Ayrıca bu tarz erkekleri kaba ve hissiz bulmaktadırlar.

Çok konuşmak veya susmak

cinsel ilişki sırasın da çok konuşmak yada susmak

Özellikle sert ilişkiler sırasında açık saçık konuşmalar fantazinin bir parçası olmaktadır. Fakat erkekler bunu yaparken seçilen kelimelere dikkat etmelidir. Aksi durumda eşlerinin hoşuna gitmeyecek veya kırılacakları şeyler söyleyebilirler. Tam zıttı olarak da konu dışı şeylerden bahsetmek veya susmak da kadınların sevdiği bir durum değildir.

Acele etmek

Bu konuda daha önce bahsettiğimiz ön sevişmenin ihmal edilmesinin de payı bulunmaktadır. Erkekler için ilişki yaşamak penis-vajina birlikteliği olarak görülmektedir ve boşalıp rahatlamak onlar için yeterli olmaktadır. Fakat kadınlar seks sırasında ilgi beklemektedir ve bu da ön sevişme, dokunma, öpme ve okşama gibi davranışlarla olmaktadır.

Kendini ispat etmeye çalışmak

Seks sırasında performans yönünden yöneltilecek sorular, eşler için hoş bir durum değildir. İlgi bekleyen bir kadın için devamlı olarak “Nasılım?” ve “Halen daha yorulmadım!” gibi geri bildirim isteyen sorular, seksten soğutacak bir davranıştır.

Sürekli sert ilişkiyi tercih etmek

Seks yapmanın bir ritmi vardır ve o an ki ortam ve ruhsal durum ritmi belirleyecek kriterlerden bazılarıdır. Bu sebeple bazen sert ilişki yaşamaktan kadın, başka bir zaman daha yavaş ve nazik bir ilişkiyi isteyebilir.

Prezervatif kullanımını reddetmek

Özellikle yeni tanışmış kişilerin bir ilişki yaşaması sırasında erkeğin prezervatif kullanımını reddetmesi, kadınlarda endişe ve korkuya sebep olmaktadır.

Cinsellik ile ilgili diğer makalelere göz atmak için Cinsellik kategorisine göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey