Erkeklerin Kadınlara Söyleyemediği 7 Önemli Bilgi


0

Erkekler ve kadınlar birbirlerini tamamlayıcı iki taraf olarak görülür toplumda. Erkeklerin daha güçlü, kuvvetli, ağır işleri yapabilen, oturaklı ve baskın bir yapıda olması beklenir. Kadınlar ise daha özgür ve istediği anda istediğini yapabilen bir karakterdir. Erkeklerin kadınlar kadar kolay açılaması ya da duygularını belli etmemesi normal görünebilir. Ancak onlarda duygularını serbestçe belli edebilmeli, rahatlıkla dile getirmelidirler. Erkeklerin baskınlık hissi, ben her şeyden anlarım anlayışı, kusursuz yapıda görünmek istemeleri bazı şeyleri kadınlara söylemekten alıkoyabilir. İşte erkeklerin kadınlara söyleyemediği 7 önemli bilgi

Özgüven Eksiliği

Özgüven Eksiliği

‘’Erkeksin sen ağlamazsın, güçlü durmalısın’’ algısı çoğu erkeğin özgüven eksikliğine neden olmuş, duygularının bastırılmasına, kendisiyle barışık olmasına engel olmuştur. Kendinde beğenmediği özellikleri varsa bunu belli etmekten sakınır, dışardan gelen yorumlardan etkilendiğini çaktırmamaya çalışır. Özelliklere kadınların olduğu ortamlarda umurumda değil demeye getirirler ama pekte başarılı olamazlar.

Âşık Olduklarını Söylemezler

Âşık Olduklarını Söylemezler

Âşık olmak suç mu? Tabi ki değil. Ama erkekler deliler gibi âşık olsa da bir kadına bunu itiraf etmek onların gözünde bir o kadar deliliktir. Bu bir zayıflık, teslim olmuşluk hissidir onlara göre. Özgürlüğün kısıtlanması, karşı tarafın havalara gireceğini düşünmesi ve bunun gibi birçok yersiz telaş erkeklerin kadınlara âşık olduğunu söyleyemez hale getirir. Bir türlü açılamamalarına neden olur maalesef.

Sadece Kadınlar Hemcinslerini Kıskanmaz!

Sadece Kadınlar Hemcinslerini Kıskanmaz

Sadece kadın, kadını mı kıskanır sanıyorsunuz. Elbette hayır. Erkekler de sevdikleri kızların yanında sürekli etraftaki erkekleri süzerler. İçten içe kıskanır, sevdiğinin yanında onlardan daha yakışıklı olmak isterler. Çoğu zaman çevrede bulunan erkeklerle tarzları ve yakışıklı bulduklarıyla kendilerini kıyaslarlar. Ama bunu başta kadınlar olmak üzere kimseye belli etmemeye çalışırlar.

Tamirattan Anlamamasının Hep Bir Bahanesi Olur!

Tamirattan Anlamamasının Hep Bir Bahanesi Olur

Erkeklerin yapamayacağı bir iş, tamirat yoktur. Ortada çözülemeyen bir sorun varsa bunun kendisinden değil, mutlaka elinde olmayan bir sebepten olduğunu düşünür. Yoksa her iş onun için çocuk oyuncağıdır. Ben bu işten anlamıyorum demek onların kitabında yazmaz.

Cinsellik Onlar İçin Her Zaman 2, Hatta 3. Plandadır!

Cinsellik her zaman ilk sırada değildir

Sanki hep erkekler talep eder, kadınlar cinsel bir obje gibi davranır. Filmlerde hep böyle gördük çünkü. Ancak erkeklerde cinsellik konusunda kadınlarla aynı düşüncelere sahip olabilir ama bunu asla söyleyemezler.

Bazen Bekârlık Zamanlarımı Özlüyorum

Bazen Bekârlık Zamanlarımı Özlüyorum

Erkekler evlendikten sonra daha düzenli ve daha monoton bir hayata geçiş yaparlar. O eski özgür ve eğlenceli hayatını geride bırakmışlardır. Bazen eski arkadaşların toplanıp bir şeyler yaptığı görmek ona tarifi imkânsız duygular yaşatır. Ama hiçbir zaman bekârlık günlerimi özlüyorum diyemez.

Alışveriş Merakın Beni Korkutuyor!

Alışveriş Merakın Beni Korkutuyor

Kadınların alışveriş tutkunu olduğunu biliyoruz. Bir şeyler aldıklarında kendilerine daha iyi hissettiklerini söylerler hep. Bahaneleridir belki de.  Bir mağazaya ya da alışveriş merkezine gittiklerinde ellerinin boş olduğu nadir görülür. Bu kadar heves erkekleri korkutmaya yeterde artar bile.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey