Erkeklerin Giyinirken Yaptığı Hatalar


0

Her ne kadar kadınların daha çok özen gösterdiği söylense de erkeklerde en az kadınlar kadar giyimini önemser. Giyim tarzını belirlerken kadın erkek farketmeksizin bilinmesi gereken en önemli şey beden ve vücut tipidir. Bedenini ve vücut tipini bilen erkek modayı da takip ederek belli bir stil oluşturabilir. Peki erkeklerin giyinirken yaptığı hatalar neler?

erkeklerin giyim kuralları

1-Takım elbiselerin bol olması
Takım elbiselerin üzerinizde bol durması sizi olduğunuzdan yaşlı ve şişman gösterir. Bu nedenle en çok tercih edilen slim-fit kalıpları tercih etmeye başlamalısınız. Slim-fit sadece dar paça pantolon değildir. Omuzlarınıza, belinize ve kalçanıza tam oturacak bolluk yapmayacak sizi şık gösterece-k slim-fit kalıplara geçiş yapmanızı öneririz.

2-Kalın ve uzun bağlanan kravat
Kravat takım elbisenin en önemli aksesuarıdır. Şık ve klas duruşunuza ciddi ve çekici bir hava katan kravatlarınızı seçerken parlak renkli, kalın ve büyük desenli polyester kravatlar olmamasına dikkat edin. İnce yakalar ve ince kravatlar size şık bir görünüm katacağı gibi küçük desenli, ince ve ipek kravatlar tercih etmelisiniz. Ve en önemli nokta kravat bağlarken uç kısmının pantolonunuzun kemer hizasında olmasına dikkat etmeli, yakanıza gelecek düğüm kısmının düz olduğundan emin olun.

3-Pantolon paçalarının bileğe katlanması
Pantolon seçerken paça boyuna dikkat etmelisiniz. Ayak topuğunun 1-2cm üstünde biten pantolanları tercih edebilir ya da istediğiniz ölçüye göre yaptırabilirsiniz. Pantolonunuzun üzerinizde kalem gibi durmasını istiyorsanız. Pantolon paçalarının bileğe katlanması çok kötü durduğundan paçalarınızı mutlaka yaptırın.

ceket

4-Ceketlerde Uzun Kol
Pantolon paçalarında olduğu gibi ceketlerde de kol uzunluğu çok önemlidir. Uzun kollu ceketler sizi kısa ve hantal gösterir. Ceketlerde ideal kol boyu bileğinize göre ölçülür. Bileğinizde biten ceketleri tercih etmeli hatta gömleğinizin manşetinin ceketten gözükmesine izin vermelisiniz.

5-Gömleğin İçine Atlet Giymek
Gömleğin için giyilen beyaz atlet dışardan hiç hoş gözükmemektedir. Eğer içinize bir şey giymeden rahat edemeyenlerdenseniz içerişe V yaka triko giymeniz daha doğru olur.

6- Beyaz Çorap
Takım elbisenin altına beyaz çorap giymek gerçekten sizin stilinizi sarsacaktır. Beyaz çorabı spor ayakkabı giyerken tercih etmeli, takım elbise giyerken ayakkabınızın rengine uygun çorap tercih etmelisiniz.

7-Büyük Beden Giyinmek
Spor giyim dışında bol giyinmek erkeklerde pekte hoş duran bir tarz değil. Özellikle pantolon, gömlek ve ceket giymeyi seven erkeklerin üzerine tam oturan kıyafet seçmeleri gerekir. Takım elbisede ki bolluk sizi yaşlı ve paspal gösterecektir. Üzerinize tam oturan bir takım elbise ile fit ve karizmatik bir görüntü elde edebilirsiniz.

peaky blinders

8-Ceketin Bütün Düğmelerini İliklemek
Ceketlerde en alt düğme iliklenmez bu bilinen genel bir kuraldır. Eğer ceketinizde iki ya da daha fazla düğme varsa hepsini iliklemek yerine ortadaki düğmeyi ilikleyerek cool bir görüntü elde edebilirsiniz. Bütün düğmeleri iliklemek dışardan pek hoş gözükmemektedir. Ayrıca otururken ceketinizin iliğini çözün. Otururken asla ceketinizin düğmeleri ilikli olmasın.

9- Bol Gömlek ve Gömlek Yakası
Gömleğin vücudunuzu sarması ve ceketin içinde jilet gibi durması gerekir. Omuz dikişlerinin omuza tam oturması ve kol boyunun da bileği aşmaması önemli.  Yakaları çok geniş olan gömlekler haliyle ceketin içinde çirkin bir görüntü sergiliyor. İdeal gömlek yakası en üst düğmeyi iliklediğinizde gömlek yakası ile boynunuz arasında işaret parmağının girebileceği kadar mesafe olmasıyla ölçülebilir. Daha fazla boşluk var ise o gömleği tercih etmemenizi öneririz.

10-Cepleri Doldurmak
Ceketin dış cepleri kullanılmak için değil şık bir görüntü sergilemek için yapılmıştır. Takım elbisenizde ceket, pantolon, gömlek ceplerinizi doldurmak yerine çok fazla eşyanız var ise bir çanta taşımanızı öneririz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı