Paraya Para Demeyen Dünyanın En Zengin Müslüman Kadınları

İşte dünyada kendilerinden bahsettirmeyi başaran, cesur kişilikleriyle diğer kadınlara ilham veren Dünyanın en zengin Müslüman kadınları...


1

Günümüzde iş ve sanat dünyasında kadınların ismini daha sık duyar olduk. Özellikle Müslüman kadınların artık daha ön plana çıkarak başarılı işlere imza attığını ve büyük paralar kazandığını görüyoruz. İşte dünyada kendilerinden bahsettirmeyi başaran, cesur kişilikleriyle diğer kadınlara ilham veren en zengin müslüman kadınlar…

 1. 1 Sultanah Nur Zahirah


  2006 yılında Sultan Mizan Zainal Abidin ile evlenerek Sultanah unvanını almıştır. Nur Zahirah’ın şuan toplam 15 milyar dolar olan serveti ise dudak uçuklatır cinsten.

 2. 2 Shaikha Mozah Bint Nasser


  Toplam serveti 10 milyar dolar civarında olan başarılı iş kadını Shaikha Mozah Bint Nasser, uluslararası eğitim, bilim ve toplum projeleri konusunda önemli girişimlerde bulunarak dünyada tanınan isimlerden biri olmuştur.

 3. 3 Haya Bint el Hüseyin


  Aktivist yapısıyla dikkat çeken Haya Bint el Hüseyin, Oxford Üniversitesi mezunu başarılı bir kadın. Zeki olduğu kadar zengin de olan milyarderin toplam serveti ise 5 milyar dolar.

 4. 4 Lalla Salma


  Fas kralı 4.Muhammed’in karısı olarak Rabat Kraliyet Sarayında 2 çocuğuyla beraber yaşamaktadır. Duyarlı bir kadın olan Lalla Salma Fas genelinde kanseri önleme dernekleri kurarak halkın gönlünü kazanmıştır. Toplam serveti 2.5 milyar dolar civarında olan Lalla Salma başarılı bir milyarder kadın olarak kendisinden söz ettirmeyi başaranlardan.

 5. 5 Rasha Khawaja


  Rasha Khawaja, Suudi Arabistan’ın başarılı iş adamlarından Watic Said’in kızıdır. Londra’da giyim, gıda ve yaşam tarzı sektörlerinde başarılı yatırımlar yapan ve 2016 yılında “Melek Ekosistemine En İyi Katılım” ödülünü kazanan Rasha Khawaja’nın toplam serveti yaklaşık 1.5 milyar dolardır.

 6. 6 Salwa Idrissi Akhannouch


  Aksal Morocco Mall Group’un kurucusu Aziz Akhannouch’un karısı Salwa Akhannouch, Fas‘ın başarılı iş kadınlarından biri. Günümüzdeki serveti de yaklaşık 1.5 milyar dolar civarında.

 7. 7 Al-Mayassa Bint Hamad


  Katar’ın iktidar emiri olan Al-Mayassa, Tamer Bin Hamad Thani’nin kız kardeşidir.  Sanat dalında yaptığı başarılı işlerle adını duyurmuştur. 2015 yılında dünyanın en güzel resmini 25 milyon dolara satın alan Al-Mayassa’nın toplam serveti ise 1 milyar dolar civarındadır.

 8. 8 Iman Abdulmajid


  10 yıldır birçok dergide boy gösteren güzel Iman Abdulmajid, model ve girişimci yapısıyla önemli işlere imza atmıştır. Şuan ki serveti 100 milyon doları aşan Abdulmajid, dünyanın en zengin Müslüman kadınları arasındadır.

 9. 9 Haifa Wehbe


  Sanat dünyasında adı sıkça anılan Haifa Wehbe Lübnan’ın önde gelen başarılı ve güzel sanatçılarından biri. Kariyer hayatın boyunca 5 albüm çıkaran ve bununla birlikte iki sinema filminde yer alan bu güzel sanatçının toplam serveti ise 65 milyon dolardır.

 10. 10 Rania Al-Abdullah


  Filistinli bir ailenin çocuğu olarak 1979 yılında Kuveyt’te dünyaya gelmiştir. 2. Abdullah’ın eşi olarak Ürdün kraliyet ailesine girmiştir.  Eşi ve 4 çocuğuyla Amman’daki Kraliyet Sarayında yaşayan Rania Al-Abdullah, sağlık, eğitim ve kadın hakları konusunda başarılı girişimlerde bulunmuştur. Şuan servetinin toplam net değeri 35 milyon dolar civarında olan Ürdün Kraliçesi dünyanın en zengin Müslüman kadınlarından biridir.

 11. 11 Hafizah Sururul Bolkiah


  Dünyanın en zengin ailelerinden birinin dördüncü kızı olan Hafizah Sururul Bolkiah, 1700 odalı bir sarayda yaşamaktadır. Ailesinin serveti hariç sadece kendi serveti toplam 25 milyon dolar civarında olan bu kadın da dünyanın en zengin Müslüman kadınları arasına girmiştir.

 12. 12 Emire El-Tavil


  Suudi Arabistanlı Emire El-Tavil, toplamdaki 20 milyon doların üstünde olan servetiyle, dünyada hem zenginliği hem de güzelliği ile tanınan Müslüman kadınlardan biri.

 13. 13 Malala Yusufzay


  1997 doğumlu olan Pakistanlı Malala Yusufzay, insan hakları Aktivist olarak 2016 yılında Nobel Barış Ödülünü kazanmış başarılı Müslüman kadınlardan biridir. Yaşı küçük olmasına rağmen 2 milyon dolarlık büyük bir servete sahip.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı