Birbirinden Farklı Türlerde Dünyanın En Zehirli 10 Canlısı

Sahip oldukları zehir ve zehirlerinin etkileri ile sizleri şaşırtacak birbirinden zehirli canlılar. İşte Dünya'nın en zehirli canlıları...


1

Yeryüzünde bulunan her canlının kendini savunma biçimi mevcuttur. Bu canlıların içinden bazıları kendilerini sahip oldukları zehir ile korur. İşte, kimi zaman yetişkin bir insanı bile öldürebilecek derecede zehre sahip dünyanın en zehirli hayvanları…

 1. 1 Zehirli Ok Kurbağası


  Görünüşü oldukça sempatik olan bu canlının içinde bulunan zahir hiçte öyle değil. 2 santimetre boyuna kadar ulaşan ve Kolombiya’da yaşayan bu canlı dünyanın en zehirli canlılar listesinde ilk sırada yer alıyor.

 2. 2 Mavi Halkalı Ahtapot


  Japonya civarlarında yaşamını sürdürmekte olan bu ahtapotlar, sahip oldukları zehir ile yetişkin bir insanı saniyeler içinde öldürebilirler.

 3. 3 Mermer Yüzeyli Salyangoz


  Yaşam alanı tuzlu sular olan bu küçük deniz canlısı da kendine en zehirli canlılar listesinde en sıralarda yer buluyor. Bu salyangoz tek bir damla zehir ile bir insanı kolaylıkla öldürebilir.

 4. 4 Kutu Denizanası


  Pasifik okyanusunun Hint kıyılarında bulunan bu canlı türü zehrini bıraktıktan 5 dakika sonra ölümün gerçekleşmesini sağlayacak kadar güçlü bir zehre sahiptir. Bu canlıdan korunmak için ise yapılması gereken tek bir yöntem vardır o da, yüzerken tayt ya da kadın çorabı giymek.

 5. 5 Inland Taipan


  Dünyanın en zehirli yılanı olan bu tür büyük patron adı ile de bilinir. Bu türün tek bir ısırığı ile neredeyse 120 kadar insan ölebilir. 5 metre uzaktan bile çok etkili olan zehri ile kobradan 100 kat daha etkilidir.

 6. 6 Ölüm Avcısı


  Halk arasında sarı akrep olarak bilinen bu canlı türünün bir ısırığı yetişkin bir insanı 1 saat içinde öldürmeye yetecek güçtedir.

 7. 7 Ophiophagus Hannah


  Hindistan ve Çin ormanlarının en zehirli canlılarından biri olan bu canlı türü kurbanının gözlerinin içine zehir tükürerek saldırır. Oldukça güçlü bir zehri bulunan bu canlının tükürüğüne zamanında müdahale edilmez ise ölüm saatler içinde gerçekleşir. Bu sebeple en zehirli canlılar listesinde bu yılan türü de kendine rahatlıkla yer bulabiliyor.

 8. 8 Gila Canavarı


  Dünyanın en zehirli kertenkelelesi sayılabilecek bu canlı, genellikle Amerika kıtasında yaşar. Bu kertenkelenin ısırmış olduğu yere çok hızlı bir şekilde müdahale yapılmazsa kurbanı bekleyen yavaş ve acılı bir ölüm ortaya çıkacaktır.

 9. 9 Taş Balığı


  Denizde bulunan en zehirli canlılardan biri de taş balığıdır. Bu canlının sırtında bulunan dikenler içinde çok güçlü zehir bulunan birer silahtır. Taş balığının zehrine maruz kalındığında çok hızlı bir şekilde müdahale edilmesi gereklidir. Aksi halde felç ve ardından acılı bir ölüm gelebilir.

 10. 10 Muz Örümceği


  Guinness Rekorlar kitabına da giren bu örümcek yeryüzünün en zehirli canlılarındandır. Isırdığı takdirde bu örümcekler, kurbanlarını ilk olarak kas kontrolü kaybı yaşamasına ardından felce ve son olarak ölüme götürür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
2
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı