En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları


3

Yılbaşı tatili için hepimizi tatlı bir heyecanın sarmaya başladığı bu günlerde “En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları” başlıklı yazımızda yılbaşını geçirebileceğiniz en iyi yurt dışı tatil destinasyonlarını derledik.

Slovenya

Slovenya

Hem tatil yapalım hem de yılbaşını kayak yaparak karşılayalım diyorsanız Slovenya sizin için güzel bir tercih olabilir. Dünyaca ünlü kayak pistleri olan Slovenya fiyat politikası bakımından da oldukça cazip seçenekler sunuyor. Yılbaşı tatili ve Kayak turları için en öne çıkan bölgeler Kranjska Gora, Bovec, Bohinj, Cerkno, Pohorje, Maribor, Rogla’dır. Muhteşem dağ manzarasına sahip olan Kranjska Gora bölgesi keyifli bir tatil için adresiniz olabilir.

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları-Kayak/Kar-Makedonya

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları-Kayak/Kar-Makedonya

Makedonya’nın batı kısmında bulunan Mavrova Kayak Merkezi, Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları arasında çoktan yerini almış durumdadır. Yaklaşık olarak 50 yıldan beri Yılbaşı tatilleri ve Kayak Turizmi ile ünlü olan Mavrova Milli Parkı içinde yer alan işletmeler tatilcilere tüm imkanları ile mükemmel hizmet veriyorlar. Kayak yapabileceğiniz bu bölgede yer alan pistler 255 ile 1.900 metre yüksekliğe kadar değişebiliyor. Kar olmayan dönemlerde ise suni karlandırma yapılarak kayak zevkini yaşama fırsatı bulabiliyorsunuz.

Slovakya

Slovakya

Yılbaşı tatilleri için tercih edilen diğer bir ülke ise Slovakya. Kış turları ile de gezebileceğiniz Slovakya ekonomik bir gezi yapmak istiyorsanız ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır. Yılbaşı tatillerinde ve kış turizminde en dikkat çekici noktası ise Polonya- Velka Raca sınırıdır. Bu bölgede muhteşem manzarası ile size Slovakya muhteşem bir Yılbaşı yaşatabilir.

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları: Deniz/Güneş- Filipinler

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları: Deniz/Güneş- Filipinler

Yılbaşı tatilimde soğuk ve kışı yaşamak istemiyorum diyorsanız yazımızda sizler için de önerilerimiz var. Bunlardan ilki Filipinler. Yılbaşı tatili seyahat rotaları içinde öne çıkan Filipinler pek çok güzel adaya, sahillere ve muhteşem bir gün batımına sahiptir. Hem gündüz hem de gece hayatı ile ayrı güzel olan Filipinler turkuaz denizi ve altın kumları ile sizi büyüleyecektir.

Hindistan

Hindistan

Yılbaşında kar ve kış yaşamak istemiyorum diyorsanız bu yılbaşı tatilinizi Hindistan’da geçirebilirsiniz. Özellikle Delhi-Agra-Jaipur rotası Yılbaşı için harika bir seçenek olabilir. Yanınıza bir yağmurluk alsanız yeter. Hindistan’da bu aylarda kısa süreli muson yağmurları olabiliyor.

Hollanda

Hollanda

Ben Yılbaşı tatilimi Avrupa’da geçireceğim diyorsanız size ilk önerebileceğimiz yer Hollanda’dır. Hele ki kış aylarındaki güzelliği ile Hollanda’nın başkenti Amsterdam mükemmel bir Yılbaşı geçirmenizi sağlayabilir. Bu güzel şehre gelmişken kısa bir tur yaparak Rembrandt’ın evini, Amsterdam Müzesini, Anne Frank’ın evini, Van Gogh Müzesi’ni ziyaret edebilir, Heineken bira fabrikasında bira yapma fırsatı bulabilirsiniz.

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları: Finlandiya

En İyi Yılbaşı Tatili Seyahat Rotaları: Finlandiya

Biraz daha uzaklaşayım tatil için zamanım var diyorsanız ikinci önerimiz Finlandiya olacaktır. Yılbaşınızı bir masal aleminde siz yaşatacak ülke Finlandiya’da size özellikle tavsiyemiz Lapland Bölgesi olacaktır.Bir kısmı Norveç’te bir kısmı İsveç’te bir kısmı da Finlandiya’da kalan bu bölge size hayallerinizdeki Yılbaşını yaşatacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Özlem Çelik
1977'de İstanbul' da doğdu. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4 yıllık lisans mezunu. İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi ve İK Eğitmeni. İçerik Yazarı ve Editör. Evli ve Mücahit Meriç'in annesi.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı