En Başarılı Yemek Blogları


6

Yemek blogları ev hanımlarının uzun bir süredir gözdesi durumunda. Hem pratik kullanımları hem de ulaşılabilir olmaları sebebiyle takipçi listeleri günden güne artan yemek blogları sayıları ile de dikkat çekiyor. Talep fazla olunca artan yemek blogları içerisindeki en iyi yemek blogları

http://www.birgulunlezzetleri.com/

birgülünlezzetleri

Sadece yemek bloğu demek yetersiz kalır. İçeriğinde tarifler, mekanlar, yaşam, geziler, hobiler kategorilerinin de bulunduğu Birgül’ün lezzetleri en iyi yemek blogları arasında ilk sırada. “Hoşgeldiniz Hayatınız lezzetli olsun” sloganıyla yola çıkan Birgül Hanım işini hakkıyla yapıyor.

www.birseninmutfagi.com

birseninmutfagi

İçerisinde yok yok diyebileceğimiz blog en iyi yemek blogları arasında ikinci sırada yer alıyor. Çok beğenilen ve öne çıkan tarifleri börekler, sütlü tatlılar ve kurabiye çeşitleridir.

 

www.cahidesultan.net

cahidesultan - en iyi yemek blogları

Bir yerde doğup, değişik yerlerde büyüyen, doğduğundan bu yana hep gezmekte olan biriyim, bu yüzden her yerliyim….

Bir yanı hep çocuk olan ve o çocuğun büyümesini hiç istemeyen,yüzünden gülümsemesi hiç eksilmeyen ve bu yüzden oluşan kırışıklıkları hiç önemsemeyen biriyim…

Sevmeyi çok seven, “seni seviyorum” sözünü sıkça söyleyen, bazen ufak bir şeye alınırken,bazende büyük şeylere bile gülüp geçen, sadece sevdiği kişileri önemseyen biriyim…

Çok aceleci, bazen çok sakar ama denemekten, yenilmekten ürkmeyen, her başarısızlıkta yeniden başa dönen biriyim….

5 çocuk annesi Cahide Sultan görsel anlatımlara çok önem veriyor. Aklınıza gelen her tarifi bulabileceğiniz site kadınların gözdesi.

www.egedentarifler.com

egeden tarifler

Adından da anlaşılacağı üzere Ege bölgesinin tüm yemeklerini detaylı anlatımları ile tarife döken site sağlıklı ve hafif yemekler ile bezelidir. Balık ve deniz ürünleri, zeytinyağlılar, Ege otları ön planda yer alıyor. En sağlıklı yemeklerin olduğu en iyi yemek bloğu olarak adlandırmamız yanlış olmaz.

Mutlaka göz atılması gereken kategoriler : Balık ve deniz ürünleri tarifleri, aperatifler, sütlü ve meyveli tatlılar, sebze yemekleri.

www.gulaymutfakta.com

gülay mutfakta - en iyi yemek blogları

1979 Kırklareli doğumlu ve İstanbul’da yaşayan Gülay Hanım göçmen bir aileden geliyor ve bu durum yemek tariflerinde de net olarak ortaya çıkıyor. Felsefesinin “İyilik Yap Denize At” olduğunu sitesinde de belirten Gülay Hanım bloğu ile kadınların gönlünü fethetmiş.

guloannemutfakta.blogspot.com.tr

gülo anne mutfakta

Youtube kanalı ile de yayın yapan Gülo Anne, ev yemekleri , kahvaltılıklar ve hamur işi tarifleri ile en iyi yemek blogları arasında yer alıyor.

www.kevserinmutfagi.com

kevserin mutfağı

Videolu tarifleri ile öne çıkan blog aynı zamanda hem İnstagram hemde youtube da aktif durumda. Önemli bir takipçi kitlesi olan blog görselliği çok iyi kullanıyor. Mutlaka göz atılması gereken kategorileri videolu tarifler, aperatifler, ana yemekler.

www.gezenyer.com

gezenyer - en iyi yemek blogları

“Yeni yerleri keşfe çıktık, yediğimiz içtiğimiz bize kalmasın, gezip gördüklerimizi de anlatalım mı?”

Hem gezmeyi hem yeni yerler görmeyi hem de yeni tatları seven alımlı, bilgili genç bir kadın Pınar Bostancı. İnanılmaz resimler çekiyor ve bloğu yeni büyüyor.

harbiyiyorum.blogspot.com

harbi yiyorum

Değişik ve oldukça farklı bir blog. Kesinlikle ama kesinlikle incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Hatta hemen üye olmalısınız. Yemek kültürüne değişik açılardan bakan, en iyi yemeğin gerçek kaynağını bulmak için adeta kılı kırk yaran, zaman zaman kendini bir pisboğaz ve etobur olarak niteleyen bloger kendini “halk gurmesi” olarak tanımlıyor. Konularını ayrıntılı ve en doğru tabiri ile derinlemesine inceleyen blog en iyi yemek blogları içinde en başarılı bloglardan. Sadece tarifler ve mekanlar değil aynı zamanda yemek kültürü ile de yakından ilgileniyor. Dünya mutfaklarını da ayrıca inceleyen Blogda yer alan nerede yiyelim kısmındaki ülkeler Almanya, Azerbaycan, Fransa, Gürcistan, İspanya, İtalya, Katar, Kuzey Kıbrıs, Norveç, Suudi Arabistan, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan. Bu ülkelerden birine giderseniz ve bloğun okuru iseniz kesinlikle nerede yemek yiyebileceğiniz konusunda zorlanmayacağınıza eminiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

6

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
3
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı