Savaş Sahnelerine Doyamayacağınız En İyi 7 Film


3

Savaş filmlerini seviyor musunuz? Kategorisi içinde çok fazla film barındıran savaş filmleri arasında seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? İşinizi biraz kolaylaştıralım!

En Beğenilen Savaş Filmlerinden Birisi: American Sniper

American Sniper - Savaş Filmleri

Yönetmenliğini büyük usta Clint Eastwood’un yaptığı American Sniper, savaş filmleri kategorisinde en beğenilen filmlerden bir tanesidir. Aksiyon ve macera türündedir. 134 dakikalık film izleyenlerine ciddi savaş sahneleri sunuyor. Bradley Cooper’ın ABD askeri tarihindeki en ölümcül keskin nişancı American Sniper Chris Kyle ’ı canlandırdığı filmde Cris, aslında nişancılık becerisinden çok daha fazlasına sahip bir askerdir. ABD Donanması SEAL keskin nişancısı Chris Kyle ’ı Irak’a sadece bir misyon ile göndermiştir, “silahlı kardeşlerini korumak için”. Kyle, belirgin yetenekleri ile savaş alanında sayısız hayatı kurtarıyor ve cesur başarıları ile “Efsane” adını alıyor. Ancak, itibarı düşman hatlarının arkasında da büyüyor ve öldürülmesi için ödül konuyor.

Lone Survivor

Lone Survivor

Askeri cesaret ve hayatta kalma mücadelesi ile dolu olan filmde Mark Wahlberg başrolde yer alıyor. Savaş filmleri içerisinde yer alan 122 dakikalık filmde güçlü kanlı savaş sahneleri yer alıyor.

Fury

fury - savaş filmleri

Savaş sahneleri ile dolu olan filmde savaş ile ilgili korkular ve hırslar işlenmiş. Başrolünde Brad Pitt yer alıyor. Aksiyon, macera ve dramayı bir arada bulunduran film 135 dakika sürüyor. Müttefikler Avrupa’da son hamlelerini yaparken Wardaddy lakaplı ordu çavuşu beş kişilik acemi mürettebatı ile düşman hatlarına sızmaları için göreve gönderiliyor.

Courage Under Fire/Ateş Altında Cesaret

Courage Under Fire

Yönetmen Edward Zwick imzalı Ateş Altında Cesaret, Denzel Washington ve Meg Ryan’ın usta ve güçlü oyunculukları ile mutlaka izlenmesi gereken savaş filmleri içerisindedir. Askeri bir subayın duygu dolu ve ilgi çekici hikayesinin işlendiği filmde savaşın terörü ve sonrasındaki yürek yakan olayları anlatılıyor.

Gel ve Gör/ Idi i Smotri

Idi i Smotri

Elem Klimov’un yönetmenliğini yaptığı filmde sert ve çarpıcı savaş sahneleri yer alıyor. Savaşın masumiyeti nasıl yok ettiğini anlatan filmde yurdunu savunma düşüncesiyle gönüllü olarak savaşa katılan 14 yaşında bir erkek çocuğu anlatılıyor.

İnce Kırmızı Hat/ The Thin Red Line

The Thin Red Line - savaş filmleri

Terrence Malick’in yönetmenliğini yaptığı film 2. Dünya Savaşı’nı Pasifik Cephesinde geçiyor. Filmde vahşet fazlalıkla işleniyor. Askerlerin duyguları, ikilemleri ve görevleriyle ilgili sorgulamaların işlendiği filmde insanın kendi türünü nasıl yok ettiği de işleniyor. Savaş filmleri arasında duygusallığı ile öne çıkan film bu türü sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden biri.

Er Ryan’ı Kurtarmak/ Saving Private Ryan

Saving Private Ryan - savaş filmleri

Ünlü yönetmen Steven Spielberg imzalı film kült yapımlardan bir tanesidir. Bir annenin tüm çocuklarını savaşta kaybetmesini istemeyen Amerika Birleşik Devletleri Genelkurmayı Er Ryan’ı kurtarmak ister. Normandiya çıkarmasının işlendiği film en iyi savaş filmleri arasında hem konusu hem de görselliği ile göz dolduruyor.

Yönetmenin imzasını taşıyan ve sizler için seçmiş olduğumuz diğer filmlere de göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı