En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri


0

Keyifli ve romantik Kore dizilerinden hoşlananlar için en fazla izlenen dizileri derledik… Sizde Kore dizisi izlemeyi seviyorsanız listemize göz atmanızı öneriyoruz…

Couple or Trouble (2016)

Couple or Trouble dizisi

Kibirli ve kendince kuralları olan Anna Jo, eşi ve tamirci Jang Chul-soo’nun arasında dönen bir hikayeyi konu alan dizi 1987 yapımı olan Overboard Hollywood filminin diziye uyarlanmış halidir. Anna Jo’nun kibirli olmasına eşi bile katlanamaz. Jang Chul Soo ise kardeşinin hayatını kaybetmesinden sonra 3 yeğenine bakan bir tamircidir. İkili birbirinden nefret eder. Anna Jo bir gün çok fazla içer ve denize düşerek hafızasını kaybeder. Hastanede Jang Chul Soo ile karşılaşır. Tabi Jang Chul Soo hafızasını kaybettiğini anlayınca Anna Jo’dan intikam almaya karar verir ve onu kendi evine götürerek yeğenlerine bakmasını, ev işlerini yapmasını sağlar. Anna Jo’nun eşi ise eşinin öldüğünü sandığından ne arar ne de sorar… Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

A Gentleman’s Dignity (2012)

A Gentleman’s Dignity dizi

20 bölümden oluşan eğlenceli bir dizidir. Jang Dong-gun, Kim Ha-neul, Kim Min-jong, Kim Su-ro, ve Lee Jong-hyuk başrollerdedir. Okul yıllarından beri arkadaşlıkları devam eden 4 erkeğin karşı cins ile ilişkilerini konu alan dizi 2012 yılında yayınlanmıştır. Kiraz Mevsimi adı ile ülkemize uyarlanan dizi romantik-komedi türündeki en iyi dizilerden.

Birth Of A Beauty (2014-2015)

kore dizisi

Sa Geum Ran adında kilolu ve evli bir bayan vardır. Kocası Lee Kang Joon sürekli yurtdışında olduğundan Sa Geum Ran kocasının ailesi ile yaşayarak onlara hizmet etmektedir. Kocasının onu aldattığını öğrenir ve bir trafik kazası geçirir. Herkes kazada  onun öldüğünü zanneder. Sa Geum Ran bunun üzerine Han Tae Hee’den yardım alarak etetik ameliyatlar geçirerek güzel bir bayana dönüşür ve kocasından intikam almaya karar verir. Yeni adı artık Sara’dır. Olaylar bu konu etrafında gelişir. Dizi 21 bölümden oluşmaktadır.

Boys Over Flowers (2009)

kore dizisi

Türkçesi Yaban Çiçeği olan dizinin TRT’de yayınlanmışlığı vardır. Başrollerinde Lee Min-Ho – Goo Jun-Pyo “Shinhwa Group Varisi”, Kim Hyun-joong – Yoon Ji-hoo “Başkanın Torunu”, Kim Joon – Song Woo-bin, Kim So-eun – Chu Ga-eul, Kim Sang Beom – So Yi-jung oynamaktadır. Bu 4 zengin çocuğun okuldaki havaları ve zorbalıkları dikkat çekmektedir. Geum Jan-Di adında fakir bir kızın burslu olarak liseye yerleşmesi ile olaylar gelişir. Zengin çocuklara haddini bildiren Geum Han-Di ile bu çocuklardan birinin arasındaki aşkın kıvılcımlanması ile dizi gelişir.

Bride Of The Century (2014)

kore dizisi

Fantastik komedi olan dizi 2014 yılında 16 bölüm ile yayınlanmıştır.  Önemli ve büyük bir holdingin olan TaeYang Şirketi’nin mirasçılarının yerine geçmek isteyen kötü niyetli kişilerin etrafında dönen dizinin başrollerinde Lee Hong-gi ve Yang Jin-sung yer almaktadır. TaeYang Şirketi’ni yöneten ailenin üzerinde bir uğursuzluk vardır. Ailenin ilk oğlunun ilk gelini öldüğünde bu uğursuzluk başlamış olup komplolar artmışken peri masalı gibi bir aşk ile olaylar değişmektedir.

Coffee Prince (2007)

kore dizisi

Romantik komedi türünde beğenilen en popüler Kore dizisidir. 2007’de yayınlanan dizinin tam adı The 1st Shop of Coffee Prince” dir. 17 bölüm olan dizinin başrollerinde Yoon Eun-hye, Gong Yoo, Lee Sun-kyu ve Chae Jung-an yer almaktadır.  Eun Chan babası o ufakken hayatını kaybetmiştir ve kız kardeşi ile annesini geçindirmek için sorumlulukları üstlenmiştir. İki ya da üç işte çalışarak ailesini geçindirmeye çalışan Eun-Chan zengin Han Kyul ile tanışır ve olaylar gelişir. Han Kyu, Chan’i erkek zanneder ve kahve dükkanı açar. Kahve dükkanında sadece erkekleri çalıştıracağı için Eun chan erkek olduğu yalanını sürdürmeye devam eder ve olaylar gelişir.

Cunning Single Lady (2014)

kore dizisi

Ae Ra’nin hayali sıradan bir devlet memuru ile evlenerek düzenli bir hayat yaşamaktır ve sonunda istediği de olur. Jun Woo ile hayatını birleştirir ancak olaylar pekte beklediği gibi olmaz.  Eşi memurluktan istifa ederek bilgisayar odaklı başka bir işe girmeye karar verir ve çok fazla sermaye harcar. Ae Ra bu duruma katlanamaz ve boşanmak ister ancak Woo’nun CEO olduğunu öğrenerek bundan vazgeçer ve elinden gelen her şeyi yapar. Başrollerinde Lee Min Jung ve Joo Sang Wook’un oynadığı dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

Emergency Couple (2014)

kore dizisi

Diyetisyen Oh Jin-hee ve tıp fakültesi öğrencisi olan Oh Chang-min’in ailelerinin yaptığı baskılara ve zorluklara rağmen devam eden imkansız aşklarını konu alan dizi 21 bölümden oluşmaktadır. Chang-min’in ailesi Jin-hee’nin ailelerine yakışmadığını düşünür ve bu yüzden istemezler. Bu da Jin-hee’nin aşağılık kompleksine girmesine neden olur. Zaman geçer ve kader sürekli ikisinin karşılaşmasını sağlar. Başrollerde Song Ji-hyo, Choi Jin-hyuk, Lee Pil-mo, Choi Yeo-jin ve Clara oynamaktadır.

Fated To Love You (2014)

kore dizi önerileri

Fated To Love You isimli Tayvan dramasından uyarlanan dizi 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. Jan Hyuk kimya şirketinde müdürdür ve tanıştıkları günden beri aşık olduğu dansçı bir kız arkadaşı vardır.  Jan Na-Ra adında hukuk firmasında çalışan bir sekreter ile yolları birleşir. İkisinin sarhoştur ve o geceden sonra her şey değişir. Başrollerde  Jang Hyuk, Jang Na-ra, Choi Jin-hyuk ve Wang Ji-won oynamaktadır.

Flower Boy Next Door (2013)

kore dizisi

Ünlü webtoon’dan alıntı yapılarak hazırlanan dizi My Cute Guys ismi ile farklı ülkelerde de yayınlanmıştır. Go Dok-Mi temel ihtiyaçlarını karşılamak dışında 3 yıla yakın bir süredir evden çıkmamaktadır. Kitap editörlüğü ve blog yazarlığ yapan Go Dok-Mi karşı binada oturan doktor Han Tae Joon’a platonik bir şekilde aşıktır. Her gün gizli gizli camdan onu izler. Han Tae Joon’un kuzeni Enrique Kem’in İspanya’da çıkıp gelmesi ile olaylar gelişir. Enrique tarafından yakalanan Go Dok-Mi ile tanışmaya çalışan Enrique onun hayatını değiştirmeye çalışacaktır. Go Dok Mi  zamanla Enrique ile yakınlaşmaya başlar ve ondan etkilenir.Enrique’de Go Dok Mi’den hoşlanır.  Enrique’nin  İspanya’ya tekrar dönmesi gerekecektir. Go Dok Mi’nin yan komşusu Ok Jin Rok’ta sessiz komşusu Go Dok Mi’ne platonik aşıktır. . Dizi 2013 yılında 16 bölüm ile yayınlanmıştır

She Was Pretty (2015)

Türkiye’de ‘Seviyor Sevmiyor’ adı ile uyarlanan dizi çocukluk aşkı hikayesini konu alıyor. Hwang Jung Eum gençken çok güzel ve zengin bir ailenin kızıdır. Park Seo Joon ise içine kapanık, şişman ve dışlanan bir çocuktur. Çocukken arkadaş olan bu ikili çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirine aşıktır. Park Seo Joon’un ailesinin yurtdışına taşınması ayrı düşerler.  Hwang Jung Eum’un ailesi iflas eder ve babasının genlerinden dolayı güzelliğini kaybeder. Park Seo Joon ise zayıf ve yakışıklı bir gence dönüşür ve çocukluk aşkını aramak için geri dönmüştür.

Fight For My Way (2017)

2017 yılının en çok izlenilen Kore dizileri arasında yer alan dizi arkadaşlık ve hayaller konusunu işleyen gerçekçi kurgusu sayesinde öne çıkan yapımlardan. Kong Dong Man ulusal bir tekvandocudur ancak başına gelen bir olaydan dolayı sözleşmeli olarak farklı bir yerde çalışmaktadır. Cha Ae Ra ise spiker olmak istemiş ama danışmanlık yapmak zorunda kalmıştır. Hayallerinden uzak bu iki insanın hayalleri için yaptıklarını konu alan dizi hayatın içinden bir konuyu vurgulamaktadır. Yayın hayatını dolduran diğer kore dizileri için tamamlanmış kore dizileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Creating Destiny (2009)

kore dizisi

31 bölümden oluşan dizi aile değerlerini anlatan sevilesi bir dizi. Başrol oyuncularının dizide tanışıp evlenmesi de ayrı bir sevimlilik katıyor diziye. Dizinin konusu şöyledir; Hang Eun ailesi ile on yaşındayken Kore’den ayrılan Avusturalya’ya yerleşmek zorunda kalmıştır. Hang Sang Eun yıllar sonra Amerikalı erkek arkadaşı ile Kore’ye döner. Ailesi kızlarının Kore’den biri ile evlenmesini istediğinden zorla Kore’ye yollamıştır. Kim Yeo Joon’un ailesi ile Han Sang Eun’un ailesi uzun zamandır arkadaştır ve çocuklarının evlenmeleri için ellerinden geleni yaparlar. 2009 yapımı olarak en iyi kore dizileri arasına da girmektedir.

The Greatest Love (2011)

Dok Ko-Jin Kore’nin ünlü aktörlerinden olup işine tutkulu bir adamdır. Dok Ko-Jin’in hayatı Ku Ae Jung ile tanıştıktan sonra değişmeye başlıyor. Ku Ae Jun çok popüler kız grubunun dağılmasına neden olmuş, sevilmeyen, antipatik ünlülerden biridir. Bu ikilinin birbiri ile olan ilişkisi izlenmeye değer. Aşkın ne olduğundan habersiz olan birinin aşık olduktan sonra neler yaptığını konu alan dizi 16 bölümden oluşuyor.

Personal Taste (2010)

Personal Taste

Lee Min Ho ve Son Ye Jin’in başrollerinde oynadığı dizi eğlenerek izlediğim diziler arasında yer alıyor. Park Gae-In babasının tasarladığı Sanggojae adlı Kore mimarisinde önemli bir yere sahip olan evde yaşamını sürdüren pasaklı, bakımsız bir kızdır. Annesi ufak yaştayken hayatını kaybettikten sonra babasının da kendinden uzak durmasından dolayı yalnız ve kötü bir çocukluk geçirmiştir. En yakın arkadaşı ile birlikte yaşayan Park Gae-In’İn arkadaşı evlenmek için evden ayrılınca maddi sıkıntılar çekerek evinin bir odasını kiraya vermeye karar verir. Jeon Jin-Ho ise başarılı, hırslı bir mimardır. Sanggojae’nin mimarisini görebilmek için Park Gae-In ile ev arkadaşı olur ve gay zannedilmeye göz yumar. Park Gae-IN sevgilisinden ayrıldıktan sonra ona temizlik yapma, bakımlı olma, kadınlık konusunda dersler vermeye başlayarak intikam almasında yardımcı olmaya çalışır ve olaylar ikisinin etrafında gelişir.

A Poem A Day (2018)

Şiir sevenlere tavsiye edebileceğim bu kore dizisi… Hastanede çalışan bir grup fizik terapisti, hemşire, radyolojik teknoloji uzmanı ve stajyerin etrafında dönen dizide Lee Jun-Hyuk fizyoterapist olarak bir hastanede çalışmaktadır. Geçmişte yaşadığı üzücü olaylardan dolayı insanlarla arasına bir mesafe koymuştur. Hayali şair olmakken fizyoterapist olan Lee Yoon Bi ise üniversite yıllarında Jang Dong-Yoon’dan hoşlanmaktadır. Stajyer fizyoterapist olan Jang Dong Yoon ise ailesinden dolayı bu mesleğe yönelmiştir. Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

 

Gelmiş geçmiş En iyi kore dizileri sayfamızı inceleyerek daha fazla kore dizi önerisi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı